Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter İstatistikleri – İstatistiklerinizi Nasıl Görebilirsiniz?

Twitter İstatistik Görme Yöntemleri – Twitter İstatistikleri Nasıl Görülür?

Yazarak konuşkan olunmayı mümkün kılan, düşüncelerin yazı karakterleriyle akmasını sağlayan Twitter, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Twitter üzerinde her gün milyonlarca tweet atılıyor. Eğer iyi bir Twitter kullanıcıysanız kendi istatistiklerinizi de merak edebilirsiniz. Twitter istatistikleri hesabınızdaki etkileşimleri ölçmek için kullanılan bir istatistik türüdür.

Tweet istatistikleri, her gün kimler tarafından tweetlerinizin beğenildiğini, yorumlandığını, başkalarıyla ne kadar paylaşıldığını gösteren istatistiklerdir. Peki, Twitter profil istatistikleri nereden görüntülenebiliyor? İstatistiklerinizi nasıl yorumlamalısınız?

Twitter İstatistikleri Nereden Öğrenilir? – Twitter Analytics Nedir?

Tweet etkinliği kontrol paneli adı verilen bölümden Twitter istatistikleri görülebiliyor. Bu sayede profilinizi takip eden kullanıcıların özelliklerini, en çok beğeni alan gönderilerinizi, etkileşimlerinizi görebiliyor; izlemeniz gereken pazarlama politikalarınızı belirleyebiliyorsunuz. Tweet istatistikleri zaman zaman analiz edildiğinde, hedef kitleniz için düzenlemeniz gereken reklam çalışmalarınızı da neye göre yürütmeniz gerektiğini biliyorsunuz ve bütçenizi boş yere harcamamak için doğru reklam stratejilerini belirleyebiliyorsunuz.

Twitter Analytics ile birlikte tweetlerinizin tek tek hangi etkileşimleri aldığını görebiliyorsunuz. Etkileşim çemberinizi analiz edebiliyor, takipçilerinizin hangi konuları sevdiğini net bir şekilde anlayıp çalışmalarınızı bu bağlamda gerçekleştiriyorsunuz. Twitter hesap istatistikleri ile neler görebileceğinize dair net bir liste paylaşmamı isterseniz şunları söyleyebilirim:

  • Twitter kullanıcılarının tweetlerinize gerçek zamanlı olarak nasıl etkileşim verdiklerini görürsünüz. 

  • Retweet sayıları, beğenmeler, yorum yapmalar ve çok daha fazlası için tweetleriniz özelinde etkileşim takibi yapabilirsiniz. 

  • Siz tweetlerinizi atarken kaç kişi gelip takip etti, kaç kişi sayfanızdan ayrıldı? Tüm detayları gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. 

  • Takipçilerinizin detaylı ve özel bilgilerini görebilirsiniz.

  • Twitter analizlerinizi indirebilirsiniz.

Böylece Twitter istatistikleri aşağı yukarı ne işe yarar anlayabilirsiniz. Mesela şu yararları önemli kabul etmelisiniz:

  • Hangi tweetleriniz daha çok beğeniliyorsa içeriklerinizi o tarzda devam ettirebilirsiniz.

  • Tweetlerinizle etkileşime geçen ve sizi takip eden kişilerin analizlerini yani hedef kitle analizlerinizi kolaylıkla yaparsınız.

  • Daha fazla takipçi çekebilmek için stratejilerinizi oluşturursunuz.

  • İstediğiniz periyotlarla analizlerinizi indirip sunabilirsiniz. 

Twitter istatistikleri almak, pek çok açıdan size fayda sağlayacaktır. Öyleyse nereden detaylı Twitter Analytics raporu alabileceğinizi, Twitter etkinliği kontrol paneline nereden ulaşmanız gerektiğini bir an önce öğrenmelisiniz. 

Twitter İstatistik Görme – Twitter Profil İstatistikleri

Tweetlerinizi analiz etmenize yarayan Twitter Analiytics’e nasıl ulaşmanız gerektiğini merak ediyorsanız öncelikle tarayıcınızda ‘analytics.twitter.com’ adresini açmanız gerektiğini söyleyebilirim. Buradan Twitter kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaparak Tweetler sekmesine tıklayın ve analizlerinizi görmeye başlayın.

Twitter profil istatistikleri hakkında birçok detayı bu panelden izleyebilirsiniz. Ayrıca tweetlerinizin üzerine tıkladığınızda nasıl etkileşimler aldığını kolaylıkla görebilirsiniz. Mobilde de tweet üzerine tıklayarak ‘tweet etkinliğini görüntüle’ seçeneğine tıkladığınızda, tüm etkileşimi kolayca görebilirsiniz. Tweet istatistikleri için yöntem işte bu kadar kolay!

Twitter’da Hedef Kitlenizi Gözlemlemeyi Sürdürün!

Twitter son yıllarda reklam konusunda kendini iyice geliştirdi. Reklam stratejilerinizi doğru belirlemek içinse muhakkak analizlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Reklam bütçenizi ve reklam stratejilerinizi doğru belirlemeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Twitter kullanmanın ötesine geçip istatistiklerinizi doğru okuyabilirseniz organik takipçi kitlenizi oluşturmanın kolaylıklarını da keşfedebilirsiniz. 

Twitter istatistik görme yöntemini öğrendiğinize göre, hangi amaçlar için kullanmak tamamen size kalmış ama sonuç olarak sizin için olumlu bir amaca hizmet ediyor olacaktır. Twitter istatistikleri almanın herkese yararı büyüktür. Bir hesabı takip edeceğiniz zaman bile, güven duymak adına o kişinin tweetlerinin ne kadar etkileşim aldığını bilmek isteyebilirsiniz. Yani sonuç olarak Twitter hesap istatistikleri ya da tweet istatistikleri son derece yarar sağlayıcıdır. Twitter konusunda çok daha fazla bilgi almak için eğitimlerimden yararlanabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap