Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır?

Instagram’da Gerçek Takipçi Kazanma Stratejileri Nelerdir?

Instagram, her geçen gün biraz daha çok kullanıcı ediniyor ve hızlıca büyümeyi sürdürüyor. Ancak platform büyümesini ilerletirken işletme hesapları, bu gelişime maalesef dahil olamıyor. Çoğu markanın Instagram hesabında yalnızca %1-2’lik bir artış gözlemlenebiliyor. Eğer siz, fenomen veya ünlü bir isim değilseniz hesaplarınız istenilen takipçi sayısına asla ulaşamıyor.

Elbette bahsettiğim, tamamen organik yollar. Bunun bir diğer alternatifi olarak Instagram’da takipçi kazanmak için ücretli seçenekler de mevcut. Ancak yapay bir büyüme istemiyor, organik kitlenizi artırmayı hedefliyorsanız da Instagram’da gerçek takipçi kazanma stratejileri ile istediğiniz hedefe ulaşabiliyorsunuz. Peki, bu nasıl olacak?

Instagram’da Gerçek Takipçi Nasıl Kazanılır? 

Instagram’da gerçek takipçi nasıl kazanılır sorusuna değinmeden önce gerçek takipçi kavramını açıklamak istiyorum. Yazımın bu kısmını, işletme sahibi olan kişilerin dikkatle okumasını istiyorum. Gerçek takipçi, Instagram gönderilerinizle etkileşim yaratabileceğiniz kişilerdir. Yani siz, Instagram’da takipçi artırmak için ücretli seçeneklere başvurduğunuzda işletmenize hiçbir yararı olmayacak bir kitle edinmiş oluyorsunuz. Yani diyelim ki sizin dekorasyon ürünleri sattığınız bir mağazanız var ve Instagram işletme hesabınızda da görseller paylaşıyorsunuz. Eğer takipçileriniz organik olursa sizden ürün satın alır, aldıkları ürünleri kendi profillerinde paylaşıp sizi etkiler, çevrelerine önerir veya gönderilerinizin altında olumlu yorumlar yaparlar. Bu sayede siz de dönüşüm oranınızı artırmış olursunuz. Instagram’da takipçi kazanmanın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladıysak şimdi gelelim Instagram’da gerçek takipçi nasıl kazanılıra.

Eksiksiz Bir Biyografi Metni Oluşturun

Instagram’da gerçek takipçi kazanma stratejilerinden ilki, profilinizi ziyaret eden kullanıcılara kendinizi yansıttığınız kısmı etkileyici ve doğru bir şekilde oluşturmaktır. Bu bölüme; yaptığınız işin tanımını ve markanızın sloganını yazdıktan sonra harekete geçirici bir ifade ile birlikte web sitenizin linkini de ekleyebilirsiniz.

Doğru Zamanı Belirleyin

Hedef kitlenizin en aktif olduğu ve sektörünüzle ilgili paylaşım yapmanın en doğru olduğu zamanı belirleyin ve bir gönderi takvimi oluşturun. Şöyle düşünün, eğer siz çocuklara yönelik ürünler satan bir firmaysanız gecenin ilerleyen saatlerinde paylaşım yapmak, size hiçbir şey kazandırmaz. Instagram’da takipçi kazanmak için gönderilerinizi ne zaman paylaşacağınızı daha iyi anlamak istiyorsanız Instagram Insight’ı kullanabilirsiniz.

Düzenli Paylaşım Yapın

Instagram’da gerçek takipçi nasıl kazanılır diyorsanız bunun en önemli ipucu, hesabınızı güncel tutmanızdır. Her gün düzenli olarak gönderi paylaşırsanız kısa bir süre geçmeden takipçilerinizin arttığını görebilirsiniz. Bununla birlikte, kalite, her zaman niceliğe göre bir adım daha öndedir. Her gün bir şeyler çıkarmak için asla kaliteden ödün vermeyin.

Instagram’ın Algoritmalarını Keşfedin

Instagram algoritmalarının çalışma prensibi, kullanıcılar için en alakalı içeriği sergilemektir. Bu yüzden ne kadar çok beğeni, yorum ve paylaşım alırsanız içeriklerinizin potansiyel takipçiler tarafından keşfedilme olasılığı da o kadar artar. Instagram’da takipçi kazanmak için Google’ın algoritmalarını ve güncellemelerini takip edin.

Resim Alt Yazılarını Önemseyin

Instagram’da gerçek takipçi kazanma stratejilerinden bir diğeri, paylaştığınız fotoğraf ve videoların altına hedef kitlenizin dikkatini çekmenizi sağlayacak yazılar ve hashtagler paylaşmanızdır. Bunun için anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz. Erişimi artırmak için farklı hesapları da etiketleyebilir, alt yazıyı emojilerle destekleyebilirsiniz.

İş Birlikleri Yapın

Instagram’da takipçi kazanmak istiyorsanız firmanızın ismini daha geniş kitlelere duyurmanız gerekir. Bunu da başarabilmek için influencer’lara ihtiyacınız olabilir. Alanınıza en yakın olduğunu düşündüğünüz veya insanların sıklıkla takip ettiği bir ismi, pazarlama stratejilerinize dahil ederek yüz binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz.

Instagram’ınızın Reklamını Kendiniz de Yapın

Instagram’da takipçi kazanmak ve firmanızı tanıtmak istiyorsunuz diyelim. Peki, Instagram’ınızı nasıl tanıtacaksınız? Elbette diğer platformların gücünden faydalanarak. E-posta alt bilgilerine, Twitter, Facebook, Youtube ve Tiktok gibi diğer hesaplarınıza ve web sitenize Instagram bilgilerinizi eklemeyi unutmayın.

Instagram Gerçek Takipçi Artırma Yöntemlerini Düzenli Olarak Uygulayın

Yukarıda sizler için sıraladığım Instagram gerçek takipçi kazanma stratejilerine ek olarak Instagram profilinize konum ekleyebilir, yerel işletmenizin takipçi sayısını artırabilirsiniz. Gönderinizi bir konum, marka ve insanların sizi arayacağı kelimeyle paylaşırsanız %80’e yakın daha fazla etkileşim sağlarsınız.

Elbette yapmanız gerekenler Instagram’da takipçi kazanmakla bitmiyor. Bundan sonra da takipçi kitlenizi kaybetmemek için etkileşim yaratacak gönderiler paylaşmaya devam etmeniz gerekiyor. Sabırlı olun ve kaliteli içerik üretmeye devam edin…

[widget-137]

Yorum Yap