Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram'a Yüksek Kaliteli Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Instagram Fotoğraf Kalitesi Ayarı Yapılabilir mi?

Instagram için yaratıcı pozlar veriyor, kusursuz açı ve ışık yakalıyorsunuz. Sonra bir de bakıyorsunuz ki bu mükemmel fotoğraf karesi, kalitesiz bir fotoğrafa dönüşmüş. Üstelik ne zaman bir fotoğraf yüklemek isteseniz aynı sorunla karşılaşıyorsunuz.

Peki, Iphone veya Android telefonlardan Instagram story atarken neden kalite düşüyor, biliyor musunuz? Instagram fotoğraf kalitesi ayarınız etkin olmadığı için platform içeriklerinizi yeniden boyutlandırıyor, dönüştürüyor ya da sıkıştırıyor. Bu yüzden Instagram’da kaliteli fotoğraf yükleyebilmeniz bu ayarı etkinleştirmeniz gerekiyor.

Instagram’a Yüksek Kaliteli Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Instagram, belirli boyutların üzerindeki fotoğrafları sıkıştırır. Mobil versiyondayken kalitesiz görünen fotoğraflar, masaüstü versiyonda orijinal kalitesiyle görüntülenir. Instagram’da kaliteli fotoğraflar paylaşmak istiyorsanız şu 3 yöntemi deneyebilirsiniz:

  • Instagram’a yüksek kaliteli fotoğraf eklemek için ilk olarak profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Ardından Ayarlar’a tıklayıp Hesap/ Hücresel Veri Kullanımı adımlarını izleyin. Veri tasarrufunu etkinleştirip açılan pencerede Hücresel + Wifi seçin. Artık Instagram uygulaması, hiçbir yüklemenizi sıkıştırmayacak ve dönüştürmeyecek.

  • Instagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorununu çözüme kavuşturmak için Instagram’ın gereksinimlerini bilmek önemlidir. Platform, görseller için maksimum genişliği 1080P, minimum genişliği 320P, en boy oranını ise 1,91:1 ve 4:5 arasında sunuyor. Yani bu ölçülerin dışına çıkmadığınızda Instagram, görsellerinizde sıkıştırma yapmıyor.

  • Fotoğraflarınız bir DSLR kamera ile çekildiyse ve görsellerin yüksek çözünürlüklü olduğunu düşünüyorsanız Instagram’a yüklemeden önce ideal boyutlandırma yapabilirsiniz. Bunun için Photoshop, Lightroom ve GIMP gibi programlardan yararlanabilirsiniz. 

Düşük kaliteli fotoğraflar yüzünden takipçilerinizin sayısında azalma görebilirsiniz. Neticesinde Instagram, fotoğraf ve videonun ağırlıkta olduğu bir sosyal ortam. Paylaştığınız görseller insanların hoşuna gitmediğinde, onları eğlendirmediğinde ya da hiçbir şey katmadığında profilinizi takip etmekten vazgeçmeleri çok normal. Bunu önlemek istiyorsanız Instagram’a yüksek kaliteli fotoğraf nasıl yüklenir sorusunun yanıtlarını uygulamaya başlamanızı öneririm.

Instagram’a Yüksek Kaliteli Fotoğraf Eklemek Size Ne Kazandırır?

Instagram kullanıcılarının ortalama %72’sinin bir platformda gördükleri ürünleri satın almaya karar verdiğini biliyor musunuz? Bu nedenle tüketicilerinizle iletişim kurmak ve potansiyel müşteriler edinmek için ürünlerinizi olabildiğince canlı, renkli ve kusursuz göstermeniz gerekir. Böylece beklentileri karşılayan harika bir marka olursunuz. Instagram’da yüksek kaliteli fotoğraflarınızın olmasının tüketicileri etkilemek için size oldukça zengin fırsatlar sunacağını unutmayın. Ancak aynı şekilde, görüntüleri yanlış yükleyerek sadık müşterilerinizin zihninde olumsuz bir imaj bırakmanıza, müşteri kaybetmenize ve ürünlerinizi yanlış yansıtmanıza da neden olabilir. 

Instagram’a Yüklediğiniz Fotoğrafları Kontrol Etmeyi Unutmayın…

Instagram’da kaliteli fotoğraf paylaşmanın bir sırrı da doğru biçimde yüklendiklerinden emin olmak için kontrol etmektir. Böylece fotoğraflardaki renk bozulması ve bulanıklık gibi sorunları fark edersiniz. Özellikle Instagram gönderileriniz için bir zamanlayıcı kullanıyorsanız yanlış veya hatalı görsel yükleme olasılığınız daha da büyür.

Dolayısıyla dönüşümleri artırmak, müşterilerin dikkatini ürünlerinizin üzerinde toplamak, sosyal medya yönetimi için ayırdığınız uzun saatleri kısaltmak ve göze çok daha hoş görünen bir Instagram profiline sahip olmak için paylaşımlarınızı kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Instagram’da kaliteli fotoğraf yüklemek, sizi sosyal medyanın bir numarası yapabilir. 

[widget-137]

Yorum Yap