Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sermayesiz İş Fikirleri – Hiç Param Yok Hangi İşi Kurabilirim?

Sermaye Harcamadan Yapılacak 7 İş

Her girişim sermayeye ihtiyaç duyacak diye bir şey yok. Yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı değerlendirebileceğiniz sermayesiz iş fikirleri ile kazanç getirecek işler yapabilirsiniz. Böylece var olan bütçenizi koruyarak ve hiçbir riske girmeyerek girişimlerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Yalnızca büyük bütçelerle girişim yapıldığını düşünmeyin. Fikirlerinizi çok az bütçelerle ya da hiç harcama yapmadan da belli düzeylerde hayata geçirebilirsiniz. Peki, nedir bu sermaye harcamadan yapılacak işler? Sermayesiz iş fikirlerinden en kolay 7 tanesini inceleyelim.

“Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum, Ne Yapabilirim?”

Parlak fikirleriniz ile iş hayatına atılmak istiyorsunuz ancak hiç paranız yok mu? Öyleyse sermayesiz para kazanmak isteyenler için listelediğimiz fırsatlara göz atın!

1. Danışmanlık

Sermayesiz iş kurmak isteyenlere ilk önerimiz; son yılların trendi olan danışmanlık! Hem hiçbir para harcamadan iş yapmanızı sağlıyor hem de kişisel markanızı oluşturmanıza imkan veriyor. İşinizin uzmanı olduğunuzu düşünüyorsanız firmalara danışmanlık yapabilirsiniz. İyi bir network kurduğunuzda danışanlarınızın sayısı artacak ve yüksek miktarlarda geliriniz olacak. Sadece bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanız yeterli.

2. Sanatçılık

Sadece yeteneklerinizi kullanarak hayata geçirebileceğiniz sermayesiz işlerden biri de sanatçılık. Resim ve heykel yapabiliyorsanız ya da herhangi bir sanat dalıyla uğraşıyorsanız yapmanız gereken biraz daha cesaretinizi toplayarak önünüzü açacak projelerde yer almak. Eserlerinizi ya da yeteneğinizi satmak için herhangi bir bütçeye ihtiyacınız olmayacak. Yalnızca iş kovalamak ve roller için elemelere katılmanız gerek!

3. Çevirmenlik

Sermaye harcamadan yapılacak işlerden biri de çevirmenlik. Yabancı dil bilmek ülkemizde her zaman avantaj sağlayan bir özelliktir. Hem iş hayatınızda hem de sosyal hayatta yabancı dil bilmenin rahatlığını ve size sağladığı avantajları kolaylıkla görebilirsiniz. Bu nedenle çevirmenlik yapabilecek bir düzeydeyseniz evden çıkmanıza bile gerek kalmadan para kazanabilirsiniz. Kurumsal firmaların, çeviri bürolarının, yayınevlerinin çeviri ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kazancınız arttığında da kendi çeviri büronuzu açabilirsiniz. Gördüğünüz gibi yine bilginizi pazarlıyorsunuz!

4. Özel Ders Vermek

Sermayesiz iş fikirleri arasında özel ders vermek de yer almaktadır. Son yıllarda moda olan özel dersler, maddi açıdan sizi destekleyecektir. Aileler çocuklarının geri kaldığını düşündükleri dersler için özel eğitmen yardımı aldıkları için ne kadar fazla konuda eğitim verebiliyorsanız o kadar çok kazancınız olacaktır.

Eğer eğitimci ruhunuz varsa en kısa sürede özel ders vermeye başlayarak çalışma hayatını deneyimleyebilirsiniz. Sermayesiz yapılacak işler arasında en çok tercih edilenlerden biri olan özel ders verme konusunda ilk başta öğrencilerinizi bulmakta zorlanabilirsiniz ancak web sitenizi açarak ya da özel ders için açılan web sitelere kayıt olarak öğrenci kazanabilirsiniz. Kendinizi kanıtladıkça özel ders sayınızın arttığını göreceksiniz.

5. Editörlük

Sermayesiz iş yapmak isteyenler için sunduğumuz önerilere editörlük de var. Eğer yazma konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız internet sitelerinde yazı yazabilir ya da kişisel bloğunuzu açabilirsiniz. Kurumsal firmaların web sitelerindeki içerikleri yönetebilir, sermayesiz para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca kendi bloğunuzda markaların tanıtım yazılarına yer verebilir ya da reklam alarak gelir sağlayabilirsiniz. İnternette yer alan editör ilanlarından size uygun olanlara başvurarak evden para kazanabilirsiniz.

6. Çocuk Bakıcı

Sermayesiz iş fikirlerinden en keyiflisi, çocuklarla bir arada olmaktır sanırım. Günümüzde hem anne hem de baba çalışma hayatında olduğu için çocuklar güvenilir bakıcılara emanet ediliyor. Onlardan biri olmak için kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. İsterseniz kendi evinizde isterseniz ailenin evinde çocuk bakabilir, sermayesiz iş fikirleri arasında en eğlencelisini deneyimleyebilirsiniz.

7. Satış Ortaklığı

Herhangi bir sermayeniz yoksa ancak ticaret yapmak istiyorsanız satış ortaklığı adı verilen sistemden yararlanabilirsiniz. Ürünlerinizi sattıkça satıştan kar alacağınız bu ortaklık, sizlere kazanç kapısı olabilir. Satışta deneyiminiz varsa ya da ağzınız laf yapıyorsa sermayesiz iş fikirlerinden en çok rağbet gören satış ortaklığını deneyin derim.

Sermayesiz İş Yapmak İstiyorsanız Seçeneğiniz Çok!

Başarılı bir iş insanı olmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey para değil! Başarılı bir girişim için olmazsa olmazınız, parlak bir fikir! Eğer ilginç bir fikriniz varsa sermayesiz para kazanmak mümkün!

Sermaye harcamadan yapılacak işler genel olarak yeteneklerinizle ve bilginizle alakalı. Satıştaki gücünüz, kendinizi pazarlamayı sağlarsa uzman olduğunuz alanlarda iş yapabilirsiniz. Önemli olan kişisel girişimleri nasıl hayata geçirdiğiniz.

[widget-133]

Yorum Yap