Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları 2022 Yılı Güncel Rakamlar

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne Kadar Kazanır?

Dijital pazarlama uzmanı, bir markanın veya firmanın dijital dünyadaki sesidir. Firmanın ürünlerinizi/hizmetlerini kullanıcılara en iyi şekilde ulaştıran, dijital pazarlama kampanyaları oluşturan, marka bilinci oluşturmak için sosyal medya, e-posta pazarlaması ve ücretli reklamcılık kanalları kullanan uzmanlardır.

Günümüzde her sektörün, dijital dünyada var olduğunu ve pazarlama süreçlerinin çoğunu dijitalden yürüttüklerini düşünürsek dijital pazarlama uzmanı iş ilanlarında aranan niteliklerin de ne kadar çeşitli olduğunu daha iyi anlarız. Şimdi gelin, dijital pazarlama uzmanı maaşları ne kadar, kıdemli bir dijital pazarlama uzmanı ne kadar kazanır, birlikte inceleyelim.

Yüksek Kazançlı ve Her Geçen Gün Önemini Artıran Bir Meslek! - Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları 2022 

Dijital pazarlama uzmanı olarak bir firma adına dijital strateji geliştiriyor, birden fazla kanalda dijital pazarlama kampanyaları oluşturuyor ve web sitelerini yönetiyorsunuz. Görevinizin ne kadar önemli olduğunun farkında olmalısınız. Çünkü artık pazarlama departmanları, ortalama %70-80 oranında dijitale odaklanıyor dolayısıyla dijital pazarlama iş ilanlarından bulacağınız karşılık da bu oranda artıyor. 

Diğer sektörlerdeki gibi uzun uzun iş arama süreçlerine girmiyorsunuz. Çünkü istisnasız her sektörde, bir dijital pazarlama uzmanına mutlaka ihtiyaç oluyor. Aslında bunu şöyle düşünebilirsiniz. Nerede reklam varsa ya da nerede reklama ihtiyaç varsa orada bir dijital pazarlama uzmanının da mutlaka olması gerekiyor. 

Dijital pazarlama uzmanlarının çalışabileceği pek çok sektör ve iş alanı olduğunu anladık. Şimdi de sırada dijital pazarlama uzmanı olarak kariyer yapmayı planlayanların en çok merak ettiği konu var: Dijital pazarlama uzmanı maaşları…

Dijital Pazarlama Uzmanı Maaşları – Bir Dijital Pazarlama Uzmanı Ne Kadar Kazanır?

Firmaların web sitesini yönetmekle sorumlu olan bir dijital pazarlama uzmanıysanız ne kadar başarılı olacağınızı ve kadar kazanacağınızı kendiniz belirliyorsunuz diyebiliriz. Çünkü hem dijital dünyanın dinamikleri hem de dijital pazarlama yöntemleri, her geçen gün değişiyor ve yenileniyor. Dolayısıyla güncelliğini koruyabilen, yaratıcı düşünebilen, içerik oluşturma ve geliştirme becerileri kuvvetli olan dijital pazarlama uzmanı maaşları, daha fazla oluyor. Şimdi gelelim, dijital pazarlama uzmanı maaşlarına. Elbette çalıştığınız sektör ve kıdeminiz, dijital pazarlama uzmanı maaşları üzerinden çok etkili. Bu yüzden verdiğimiz rakamları ortalama değer olarak alabilirsiniz.

  • Başlangıç seviyesi / Yetiştirilmek üzere / Yeni mezun dijital pazarlama uzmanı maaşı: 7000 – 9000 TL,

  • Orta seviye / Kıdemli dijital pazarlama uzmanı maaşı: 12.000 – 20.000 TL,

  • Dijital pazarlama uzman yardımcısı maaşı: 8000 – 10.000 TL,

  • Dijital pazarlama müdürü maaşı: 15.000 – 35.000 TL aralığı olarak değerlendirilebilir.

Dijital Dünyaya İlgi Duyuyorsanız…

Dijital pazarlama uzmanı maaşları 2022 yılındaki ara zamla birlikte biraz daha artışa geçti. Dolayısıyla dijital pazarlama uzmanlığının şu an iyi gelir sağlayan mesleklerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dijital pazarlama uzmanı maaşlarının yeterli olmasının yanı sıra, her sektörde hemen iş bulunabilmesi de önemli bir ayrıcalık. Bu yüzden mesleğinden memnun olmayan ya da henüz karar verme aşamasında olanlara dijital pazarlama uzmanlığı kariyerini tavsiye edebilirim.

Eğer kişisel sosyal medya hesaplarınızı başarılı bir şekilde yönettiğinizi düşünüyorsanız ya da dijital medyada kariyer yapmak en büyük hayalim, diyorsanız mutlaka bir dijital pazarlama kursuna başvurmanız gerekir. Dijital pazarlama sertifikasını elinize aldıktan sonra siz de güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap