Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Facebook Zaman Tünelinizden Eski Paylaşımlar Nasıl Silinir?

İstenmeyen Gönderileri Kolayca Silebilirsiniz!

Çoğu insan “Facebook zaman tünelinden eski paylaşımlar nasıl silinir” diye merak ediyor. Çünkü eski gönderilerimiz yeni dünyamıza uymayabiliyor. Siz de Facebook paylaşımları silme konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız bu yazı tam size hitap ediyor! Facebook eski gönderiler nasıl silinir? Birlikte inceleyelim…

Facebook kimimizin belki de çocukluğundan beri var. Dolayısıyla geçmişimize dair her şeyi Facebook’ta bulabiliyoruz. Hatta bu durum bazen utanç verici olabiliyor. Zaman tünelimizde yer alan tamamen unuttuğumuz paylaşımlar Facebook’un arada sırada geçmişi hatırlatmayı sevmesi yüzünden karşımıza bir anda çıkabiliyor. Böyle durumlarda Facebook zaman tünelinden eski paylaşımlar nasıl silinir, bilirseniz işiniz kolaylaşır ve sadece istediğiniz gönderileri öne çıkarabilirsiniz.

Facebook paylaşımlarını sonsuza kadar silmek ise artık mümkün. Facebook paylaşımları silme işlemine başlamadan önce Zaman Tüneli’nizin arkadaşlarınız dışında kişilere nasıl göründüğünü bilmeniz gerek. Bunun için profilinize tıklayıp zaman tünelinize gelerek “Profili Düzenle” butonunun altında yer alan üç noktaya tıklayın ve açılan seçeneklerden “Başkasının Gözünden Gör” bölümünü seçin. Böylece hangi gönderilerin “Herkese Açık” bir şekilde göründüğünü fark edebilirsiniz. Ne kadar fazla içeriği herkese açık olarak paylaştığınızı görünce şaşıracaksınız! Facebook eski gönderileri silme konusundaki ısrarınız artmış olabilir! Facebook’ta zaman tünelini silme konusunda merak ettiklerinizi bu aşamadan sonra öğrenmeniz daha doğru olacaktır. 

Facebook eski gönderileri silme veya sınırlandırma konusunda birden fazla seçenek sunabiliyor. Gelin önce sınırlandırma konusuna bir göz atalım.

Eski Gönderilerinizde Kim Neyi Görüyor?

Yukarıdaki yöntemle eski gönderilerinize göz attıktan sonra kaldırmak ya da belirli insanlarla paylaşmak istediğiniz gönderileri seçebilirsiniz. Ancak arkadaşınız olmayan kişilerden gizlemek istediğiniz gönderiler fazla ise Facebook’un bu durum için geliştirdiği aracı kullanabilirsiniz.

Facebook zaman tünelinden eski paylaşımlar nasıl silinir diye merak ediyorsanız Facebook’ta sağ üstte yer alan profil resminize tıklayarak düzenlemek istediğiniz gönderiye gidin. Ardından gönderi tarihinin hemen yanındaki görsele tıklayarak “Hedef Kitle Seç” bölümünün açılmasını sağlayın. Buradan “Arkadaşlar”, “Belirli Arkadaşlar”, “Sadece Ben” gibi seçeneklerden size uygun olanı seçerek gönderinizi kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.

Eğer bu işlemi tek seferde yapmak, tüm gönderileri toplu gizleme seçeneğinden yararlanmak istiyorsanız Facebook ana sayfasının sağ üst köşesindeki açılır listeye tıklayarak Ayarlar ve Gizlilik'i seçin ve sonra Ayarlar'a tıklayın. Açılan sayfadaki sol sütundan “Gizlilik” sekmesine tıklayın. Bu bölümde yer alan şu ifadeyi ve yanındaki seçeneği bulun: “Arkadaşlarının arkadaşlarıyla veya Herkese Açık paylaşmış olduğun gönderilerin hedef kitlesini sınırla” Sonrasında karşınıza çıkacak olan mesajın altında yer alan “Eski Gönderileri Sınırla” butonuna tıklayın.

Sınırlanan Gönderileri Kontrol Zamanı

Bahsettiğim ayarları yaptıktan sonra son olarak kontrol ederek zaman tünelinizin istediğiniz gibi olup olmadığına bir bakın. Facebook’ta sağ üstte yer alan açılır listeye tıklayıp Ayarlar ve Gizlilik'i seçin ve açılan listeden Gizlilik Ayarı Kontrolü seçeneğine tıklayarak “Paylaştıklarını Kimler Görebilir” kısmından tüm profil gizliliğinizi gözden geçirin. Buradaki seçeneklerin “Arkadaşlar” olarak seçilip seçilmediğini kontrol edin, eğer herhangi biri seçilmediyse düzeltin. Facebook paylaşımları silme bölümüne çok yaklaştınız.

Facebook Eski Gönderileri Toplu Silme Mümkün Mü?

Facebook zaman tünelinden eski paylaşımlar nasıl silinir diye merak ediyor olabilirsiniz. Facebook paylaşımlarınızın profilinizdeki “Gönderiler” kısmından, ilgili paylaşımın sağında yer alan üç noktaya tıklayarak açılan seçeneklerden çöp kutusuna taşı veya sil seçenekleri ile silinebiliyor. Peki, birden fazla paylaşımın nasıl silineceği hakkında fikriniz var mı? Facebook eski gönderileri toplu silme yöntemini kendi içerisinde tek seferde elli gönderi ile sınırlandırıyor. 

Öncelikle profil kısmına gelin. Sağdaki “Ne Düşünüyorsun?” yeni gönderi bölümünün altında, sağda yer alan “Gönderileri Yönet” butonuna tıklayın. Tarihlere göre sıralanan gönderilerinizi tek tek seçebilir veya tek seferde “Tümünü Seç” seçeneğine tıklayarak 50 tanesini birden seçebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra “İleri” düğmesine basın ve Facebook paylaşımları silme işlemini gerçekleştirin.

Facebook zaman tüneliniz tüm eski paylaşımlardan arınmış ve sadece arkadaşlarınıza görünür durumda artık. Eğer öneriler işinize yaramadıysa Facebook Post Manager ya da Delete Social Media Posts gibi size yardımcı olacak Chrome eklentileri kurabilirsiniz. Paylaşımlarınız ve profilleriniz hakkında yönlendirilirsiniz. Facebook zaman tüneli temizleme işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz. 

Kurumsal Hesaplar İçin Profesyonel Çözüm Arayanlara…

Facebook zaman tünelinden eski paylaşımlar nasıl silinir konusuna açıklık getirebildiysem ne mutlu! Eğer kurumsal hesaplarınız için Facebook paylaşımları silme işlemi yapmak isterseniz Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. 

Artık utanç duyduğunuz ya da duyacağınız paylaşımları istediğiniz zaman silebilir, kimsenin sizin eski paylaşımlarınızla dalga geçmesine izin vermeyebilirsiniz. Aynı zamanda kurumsal hesapların saygınlığını da bu şekilde koruyabilir, profesyonel hayatınız için imajınızı koruyabilirsiniz. Facebook paylaşımları silme ve paylaşımları düzenleme artık çok kolay…

[widget-129]

Yorum Yap