Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Etkileyici Instagram Hikayeleri Nasıl Oluşturulur?

Yaratıcı Instagram Story Çalışmaları Hazırlamanın Püf Noktalarını Öğrenin!

Sosyal medyanın en cazip yananlarından biri, eğlenceyi içerisinde barındırmasıdır. Hesabınız bir ürün ya da hizmet pazarlama üzerine de açılmış olabilir kişisel bir profil de; ne türde olursa olsun eğlenceli paylaşımlar yapabileceğiniz güzel bir ortam yaratır. İşte bu yüzden etkileyici Instagram hikayeleri nasıl oluşturulur diye merak ediyor olabilirsiniz. Keyfinize keyif katmak için neler yapabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız?

Dikkat çekici Instagram hikayeleri (story) yaratma süreci oldukça keyiflidir. Çünkü çoğu kullanıcı post paylaşımlarını daha zahmetli bulur, anlık olarak storyler paylaşmak daha kolay görünür. Hal böyleyken ilgi çekici storyler ortaya çıkabilir. Ancak bunun için bazı detayları da bilmelisiniz. Rastgele paylaşımlar bazen herkese keyif vermeyebilir; sizin için en önemlisi, bir bilgi dahilinde en etkileyici Instagram hikayeleri oluşturmaktır. Peki, havalı Instagram hikayeleri oluşturmak için neler yapabilirsiniz?

Etkileyici Instagram Hikayeleri İçin Uygun Ölçüler Kullanın!

Instagram kullanıcılarının sizin storylerinizden etkilenmelerini istiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken en önemli konu ölçülere sadık kalmaktır. Ekrandan taşmayacak, görsel algıyı ve düzeni bozmayacak dikkat çekici storyler için ölçüleri bilmelisiniz.

Instagram storylerinizi tasarlarken 1080 x 1920 px ölçülerinden faydalanmalısınız. Bu ölçü 9:16 oranına denk gelir. Ayrıca hikayeler için yükleyeceğiniz videolar ve görseller 4 GB dosya boyutunu geçmemelidir. Ölçülere dikkat ettiğinizde etkileyici Instagram hikayeleri oluşturabilirsiniz. 

Etkileyici Instagram Hikayeleri Özel Fikirlerle Planlayın!

Ölçülerin önemini artık biliyorsunuz. Sıra geldi yaratıcı Instagram story çalışmaları yapmaya… Bunun için öncelikle bir hikaye planı oluşturmanız sizin açınızdan kolay olacaktır. Ne paylaşacağınızı bilirseniz tasarım sürecinde de hızlı davranabilir, aklınızdakileri çalışmanıza aktarabilirsiniz. Yani öncelikle yaratıcı fikirlerinizi düşünmeye ve planlamaya başlayın. Etkileyici ve ilgi çekici storyler bu şekilde üretiliyor. Önceden düşünmeden etkili bir çalışma yürütmeniz zorlayıcı olacaktır. 

Etkileyici Instagram Hikayeleri Tasarlarken Bazı Filtreler Kullanın!

Instagram hikayelerinizi görsel anlamda iyileştirmek ve dikkat çekici Instagram hikayeleri paylaşmak için filtre kullanımını önemsemelisiniz. Filtreler görselleri ve videoları daha cazip bir hale getirirler. Sizi çeken havalı Instagram hikayeleri sizce de filtreyle güzelleşmiyorlar mı? Siz de kendi hikayelerinizde filtreleri etkili bir biçimde kullanabilir, etkileşiminizi arttırabilirsiniz. 

Filtreler kullanırken etiketler ve anketler de unutulmamalı! Dikkat çekici storyler bu elementleri içerirler. Böylece internet kullanıcılarının geçirdikleri vakti bir eğlenceye dönüştürebilirler. Çünkü basit anketler bile kullanıcıların keyfin yerine getirmek açısından önemlidir. 

Etkileyici Instagram Hikayeleri İçin Tasarım Programlarından Yararlanın!

Yaratıcı Instagram story çalışmaları için bazı yardımcı programlar kullanarak harika ve göz alıcı tasarımlar oluşturabilirsiniz. Tasarımlarınız için önceden düşündüğünüz ve planladığınız fikirleri dijitale dökmeniz, özel ücretli ve ücretsiz programlarla mümkün hale gelecek. Havalı Instagram hikayeleri için tek yapmanız gereken Canva, Story Maker, PicsArt, Vimage gibi programlardan yararlanmak ve en dikkat çekici Instagram hikayeleri yaratmak…

Siz de Etkileyici Instagram Hikayeleri Oluşturabilirsiniz!

Fark yaratan ve dikkat çekici Instagram hikayeleri oluşturarak takipçilerinizin ilgisini çekmek istiyorsanız ve kendinizi bu konuda geliştirmeyi kafanıza koyduysanız, sizin için verdiğim bilgilerden yararlanarak çalışmalarınızı ortaya koyabilirsiniz. Birkaç küçük detay ve biraz tasarım yeteneğiyle bunu başarmanız mümkün. 

[widget-137]

Yorum Yap