Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma Rehberi

Linkedin Business Nasıl Kullanılır?

Linkedin, işletmelerin sosyal pazarlama stratejilerinin en önemli parçasıdır. Linkedin işletme hesabının oluşturulması, firmalara kurumsal bir kimlik kazandırmaktadır. Kişisel hedefler açısından değerlendirildiğinde de Linkedin, liderler, yöneticiler ve yüksek mevkideki kişilerle bağlantı LinkedIn'den en iyi şekildkurabilmek için değerli bir ortamdır.

Linkedin’in ağ oluşturma özelliklerinden yararlanmak için Linkedin şirket sayfası oluşturma adımlarını dikkatlice takip etmek ve Linkedin işletme profilini doğru bir şekilde yönetmek önemlidir. Çünkü Linkedin, Instagram veya Facebook gibi bir sosyal mecra değildir. Linkedin işletme hesabı ile Instagram işletme hesabının amaçları her ne kadar benzer olsa da kullanılan yöntem ve stratejiler farklıdır.

Adım Adım Linkedin Şirket Sayfası Oluşturma 

Linkedin, işletmenizin sosyal mecralardaki prestijini artırabilmek için kullanabileceğiniz en başarılı profesyonel platformlardan biridir. LinkedIn'den en iyi şekilde yararlanmak için ilk etapta kurumsal ve ilgi çekici bir Linkedin işletme profili oluşturmanız gerekir. Şimdi Linkedin şirket sayfası oluşturmak için hangi adımları izlemeniz gerektiğine bakalım.

1-Şirket Ayrıntılarını Ekleyin

Linkedin şirket sayfası nasıl açılır diye merak ediyorsanız ilk adım olarak kurumsal mail adresiniz üzerinden ücretsiz bir şekilde uygulamaya kaydolun. Ardından küçük, orta ve büyük işletme seçeneklerinden firmanıza uygun olanı seçin ve ilerleyin. Çok daha güvenilir bir imaj çizmek için Linkedin şirket sayfası oluşturma aşamasında tüm bilgileri, kurumsal kimliğinizdekilerle aynı olacak şekilde doldurun. Firma ismi, web sitesi, sektör, şirket türü ve logo gibi tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde düzenleyin.

2-Kapak ve Profil Resminizi Mutlaka Ekleyin

Profil fotoğrafınızı veya kapak fotoğrafınızı şirketinizin logosunu yapın. Diğerinde firmanızın dış çekim bir görselini veya ekip arkadaşlarınızın toplu bir fotoğrafını kullanabilirsiniz. Linkedin işletme hesabına yüklediğiniz logonuzun 300 x 300 pikselde JPG ve PNG dosyası olmasına dikkat edin.

3-Kariyer Sayfası Oluşturun

Kariyer sayfaları, Linkedin şirket sayfası oluşturmanın en önemli adımıdır. İş arayanların şirketinizin değerlerini anlayabilmesi ve hedeflerinizi tanıyabilmesi için de gereklidir. Bu bölüm, uzun biçimli gönderileri, fotoğraf galerilerini, şirket yöneticilerini ve videoları sergilemenize olanak tanır.

4-Linkedin Grubu Oluşturun

Linkedin işletme hesabını yönetirken bir grup oluşturmak veya aktif bir gruba dahil olmak, çevrim içi topluluğunuzu büyütmenizi destekler. Bu yüzden sektörünüzle alakalı ya da küresel bir süreçle ilgili bir gruba dahil olabilirsiniz.

Linkedin Business Nasıl Kullanılır?

Linkedin işletme hesabı, potansiyel müşterilerinizin ve iş arayanların, markanız, ürünleriniz, hizmetleriniz ve iş fırsatlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar. Dolayısıyla Linkedin şirket sayfası oluşturma adımlarını tamamladıktan sonra yapmanız gerekenler bitmez. Linkedin Sayfa Yöneticisi olarak sorumluluk verdiğiniz kişinin – bu siz de olabilirsiniz – içerik planlaması yapması, iş ilanları paylaşması, şirketle ilgili önemli güncellemelere değinmesi ve katılımcıların markayı fark etmesini sağlaması gerekir. En az 1 tane sayfa yöneticisi olmalıdır, daha fazla da bulundurabilirsiniz. Linkedin işletme profilini yönetmek için aşağıdaki adımların izlenmesi, firmanıza profesyonel bir kimlik kazandıracaktır:

  • Görselleri güncel tutun. Firmanızın 10 yıl önceki bir görüntüsünü paylaşmaktansa sık sık etkinliklerinizden, fuarlardan ve açılışlardan güncel görseller paylaşın. Varsa projelerinize ve hedeflerinize dair görseller de kullanabilirsiniz.

  • İçerik önerilerini kullanın. Ve haftada en az bir kez kullanıcılarınızın dikkatini çekecek bir içerik paylaşın.

  • Kitlenizle, özellikle de gençlerle iletişim kurun. 

  • İş arayanlar, öğrenciler, gençler ve kurumsal hayatı yeteri kadar tanımayanlar için ilham verici mesajlar paylaşın.

  • Çalışanlarınızın da Linkedin işletme hesabında aktif olmasını sağlayın. Varsa şirketinizdeki samimi anlardan ve başarılı işlerden fotoğraflar paylaşın. İnsanların, sizin çalışanlarına değer veren bir firma olduğunuzdan emin olmasını sağlayın.

  • Ana sayfanızı, hakkında kısmını ve ürünlerinizi eksiksiz bir şekilde doldurun. Hiçbir noktada akıllarda soru işareti bırakmayın.

Linkedin İşletme Profiliniz Güçlü Olsun…

Linkedin şirket sayfası nasıl açılır ve Linkedin Business nasıl kullanılır gibi en çok merak edilen konuları detaylı bir şekilde aktardığıma inanıyorum. Kurumsal hayatta başarılı olmak için sosyal medya platformlarında aktif olmak şart. Tabii ki her platformun kendine özgü bir dili, farklı bir yapısı var. 

Instagram şirket hesabınızda yaptığınız paylaşımları, Linkedin işletme hesabınızda da yaparsanız bu yanlış bir dijital pazarlama stratejisi yürütmek olur. Linkedin’de doğru bir şekilde ilerleyebilmeniz için yukarıda sizler için listelediğim adımlara uymanız daha iyi olur.

[widget-137]

Yorum Yap