Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Pazarlama Danışmanı Maaşları Nasıldır?

Dijital Pazarlama Danışmanlık Ücretleri Ne Kadardan Başlıyor?

Kariyer sitelerini takip ediyorsanız dijital pazarlama danışmanlığı ilanlarının çoğaldığını mutlaka fark etmişsinizdir. İşletmeler, rekabetin her geçen gün biraz daha artmasından dolayı dijital dünyada varlığını kanıtlamak için adeta bir yarış haline girdi. Bir profesyonel denetiminde oluşturulmayan stratejiler de istenilen sonuçları vermeyince dijital pazarlama danışmanlarına olan ihtiyaç arttı. 

Markaların bilinirliklerini artırmak için bir dijital pazarlama uzmanına ihtiyaç duyduğunu anladık. Peki, dijital pazarlama uzmanlarının bu işten kazancı ne olacak? Muhtemelen dijital pazarlama uzmanlığını araştırmanızın sebebi, en çok kazandıran meslek grupları içinde bu işe denk gelmenizdir. Kıdemine göre değişmekle birlikte dijital pazarlama danışmanı maaşları oldukça yüksek rakamlara varabilmektedir. 

Dijital Pazarlama Danışmanlığı – Nerelerde Çalışabilirsiniz?

Dijital pazarlama danışmanı maaşlarına değinmeden önce dijital pazarlama uzmanlarının çalışma koşullarına değinmeyi daha doğru buluyorum. Dijital pazarlama uzmanlığı eğitimi aldıktan sonra yalnızca firmalarda dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmak zorunda değilsiniz. Eğer isterseniz freelance olarak dijital pazarlama danışmanlığı da yapabilirsiniz. Bu noktada dijital pazarlama danışmanlık fiyatlarının proje bazlı olarak değerlendirildiğinden de bahsetmem gerekiyor. Yani tek bir proje üzerinden oldukça güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Hatta isterseniz kendinize bir danışmanlık ofisi bile açabilirsiniz. 

Dijital Pazarlama Danışmanının Görevleri Nelerdir?

Dijital pazarlama danışmanı maaşları, hizmet verilen sektöre, uzmanlık seviyesine ve görev tanımına göre değişiklik gösterebiliyor. Bir dijital pazarlama danışmanı olarak sorumluluklarınız genellikle; 

  • Organik pazarlama stratejileri geliştirmek,

  • Hedef müşterilerinizi anlamak,

  • Rakiplerinizi ve sektörünüzü tanımak,

  • Şirketiniz için öncelikli hedefler belirlemek,

  • Optimizasyon için çevrim içi kampanyalar güncellemek ve dönüşümleri artırmaktır.

Çoğu zaman dijital pazarlama departmanını koordine etmek, eksik kalan noktalarını gidermek ve markalaşmak için de dijital pazarlama danışmanlarından destek alınmaktadır. 

Dijital Pazarlama Danışmanlık Fiyatları – Proje Başına Ne Kadar Kazanacaksınız?

Tam zamanlı olarak çalıştığınızda dijital pazarlama danışmanı maaş aralığında kazanç sağlarsınız. Ancak halihazırda farklı bir işiniz varken ya da bağımsız bir iş programı oluştururken freelance olarak da dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz. Elbette dijital pazarlama danışmanlık fiyatları için net bir rakam vermek mümkün değil. Çünkü genellikle dijital pazarlama danışmanlık ücretleri belli paketlerle sunuluyor ve içeriklere göre fiyatlandırmalar değişebiliyor. 

Analiz, raporlama, reklam yönetimi ve SEO çalışmaları gibi alt kategoriler eklendikçe dijital pazarlama danışmanlık ücretleri de artışa geçiyor. Aynı zamanda büyük ölçekli firmalarla yaptığınız iş birliklerinde de kazandığınız rakamlar çok daha fazla oluyor. Sizlere bir fikir verebilmesi açısından dijital pazarlama danışmanlık fiyatlarının proje bazlı olarak ortalama 10.000 TL’den başladığını söyleyebilirim. 

Şimdi gelelim, daha kalıcı ve düzenli bir iş düzenine sahip olmak isteyenler için dijital pazarlama danışmanı maaşlarına. Eğer büyük ölçekli bir firmada dijital pazarlama departmanını koordine eden bir dijital pazarlama uzmanı vasfıyla görev alıyorsanız en az 20.000-25.000 TL aralığında bir geliriniz olur. En az ifademin altını çizmek isterim. Çünkü siz ne kadar yaratıcı olur, yeteneklerinizi ve becerilerinizi ne kadar geliştirirseniz kazancınız da aynı oranda artar.

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Geleceğin En Parlak Mesleklerinden Biri!

Evet, dijital pazarlama uzmanları şimdi de güzel bir kariyer planı oluşturuyor. Ancak şu anda iş dünyası olarak dijitalleştiğimiz bir dönemdeyiz. Teknolojinin hayatımıza bu denli adapte olmasıyla birlikte yakın gelecekte tamamen dijital bir iş formuna geçeceğiz. Dolayısıyla tüm firmalar için bir dijital pazarlama uzmanının varlığı, çok daha önemli olacak.

Eğer mevcut işinizden memnun değilseniz ya da dijitale yönelik bir işinizin olmasını hayal ediyorsanız mutlaka bir dijital pazarlama uzmanlığı eğitimine katılmanızı öneririm. Böylece analiz, raporlama, SEO ve sosyal medya konularında bilgi sahibi olur; en köklü firmalara danışmanlık hizmeti verirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap