Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Kurumsal Partnerlerinize ve Müşterilerinize Ulaşın! – Linkedin Şirket Sayfası Nasıl Açılır?

Kabul ediyorum; Linkedin her zaman Twitter veya Instagram gibi sosyal ağlar kadar eğlenceli değildir, ancak aslında şaşırtıcı derecede popülerdir. 55 milyon şirket sayfası ve Linkedin kullanan 760 milyondan fazla kişiyle, işletmenizin büyümek için kesinlikle görmezden gelmemesi gereken bir platformdur.

Eğer siz de Linkedin şirket hesabı açarak B2B ve B2C dijital pazarlama kampanyalarınızı büyütmek istiyor ve Linkedin şirket hesabı nasıl açılır diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İster Linkedin'de ilk kez bir şirket sayfası oluşturuyor olun, ister mevcut sayfanızı öne çıkarmayı hedefleyin, bu yazıda aradığınızı bulacaksınız.

Linkedin Şirket Sayfası Nasıl Açılır?

Linkedin şirket profili oluşturmak oldukça kolaydır. Bunun için Linkedin ana sayfasının sağ üst köşesinde yer alan İş simgesini tıklamalı ve hemen altındaki Şirket Sayfası Oluştur butonuna basmalısınız. Ardından sayfa türünü (Şirket, Vitrin Sayfası, Eğitim Kurumu) belirlemeli ve sayfa kimliğinizle birlikte şirket ve profil ayrıntılarınızı doğru şekilde girmelisiniz. Sayfa oluştur butonunu tıkladığınızda ise Linkedin şirket hesabı aktif olacaktır.

Linkedin Şirket Hesabınız Hayranlık Uyandırsın! – Etkileyici Bir Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin şirket hesabı nasıl açılır sorusuna kısaca yanıt verdim. Şimdi işe biraz pazarlama katmanın zamanı geldi. Herhangi bir pazarlama aracında yaptığınız gibi, bir adım geri atın; neyi başarmak istediğinizi ve kime ulaşmaya çalıştığınızı düşünün.  Daha güçlü ve etkileyici bir Linkedin şirket hesabı için size 5 önerim var:

  • Görsellerin Gücünden Yararlanın! – Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin şirket sayfanızda haftalık olarak paylaşımda bulunmak, bu içerikle hedef kitlenizin katılımını ikiye katlayabilir ve gönderilerinize görsel eklemek, yorumları ikiye katlamanızı sağlayabilir. Ancak bundan önce görselleri profilinizde de kullanmaya önem vermelisiniz. Linkedin şirket hesabı için temel olarak iki ana görsele ihtiyacınız vardır. Logo ve kapak resmi. Bu resimler, bir ziyaretçinin göreceği ilk şeydir ve sayfanızda bir kelime okumadan önce onları meşgul eder.

Logo ile başlayalım. Logonuz, üyeler şirketinizi aradığında ve çalışan profillerinde sayfanızın sol üst tarafında görünür. Linkedin şirket hesabı logonuz oldukça basit olmalıdır. Bu nedenle sadece önerilen resim özelliklerini takip edin. Kapak resminiz biraz daha göz alıcı olabilir. Tıpkı Twitter veya Facebook'ta yaptığınız gibi özel bir kapak resmi kullanın. Yine de harika bir Linkedin kapak resmi genellikle diğer sosyal medya kanallarından daha basit ve daha temiz olmalıdır.

  • Net Bir Şirket Tanımı Yazın! – Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedin şirket profili açıklamanızı ne yaptığınızın ve hedef kitlenizin sizi neden takip etmesini gerektiğinin hızlı ve basit açıklaması olarak düşünün. Okuyucu 30 saniye içinde neden bahsettiğinizi anlamalıdır. Açıklamanızda hedef kitlenize hitap edin, ancak hemen hemen herkesin okuyup anlaması için ulaşılabilir ve kolay hale getirin. Mesleki jargonlardan ve dolambaçlı ifadelerden kaçının.

  • Kurumsal Bilgilerinizi Ekleyin! – Etkileyici Bir Linkedin Şirket Hesabı Nasıl Açılır?

Web sitenizin URL'sini, sektörünüzü, şirket büyüklüğünü ve genel merkezinizin bulunduğu yeri eklediğinizden emin olun. Bunların ardından harekete geçirici net bir mesaj vermeniz iyi olabilir. Call to Action ibareleri daha fazla insanın web sitenizi veya fiziksel mağazanızı ziyaret etmesini sağlayabilir.

Ayrıca takipçilerinize değerleriniz, kuruluşunuzda günlük hayatın nasıl göründüğü ve neden sektörünüzdeki herhangi bir şirket olmadığınız hakkında bilgi verme fırsatlarını da hiçbir zaman kaçırmayın. Bu bölüm sizi, yaptığınız işi yapan diğer şirketlerden ayıran özellikleri paylaşmak için harika bir yerdir.

  • Arama Optimizasyonu Yapın! – Linkedin Şirket Sayfası Nasıl Açılır?

Bir Linkedin sayfasının nasıl oluşturulacağına gelince, Google ve diğer arama motorlarının arama sonuçlarında Linkedin sayfalarını indekslediğini ve size keşfedilmenin başka bir yolunu sunduğunu unutmamalısınız! Bu nedenle anahtar kelimeleri doğal olarak kullanın, şirket profilinizi eksiksiz doldurun, özel URL kullanın ve Linkedin şirket profili ile web siteniz arasında backlinkler oluşturmayı ihmal etmeyin.

  • Vitrin Sayfaları Oluşturun! – Linkedin Şirket Profili Nasıl Olmalı?

Vitrin sayfaları, işletmenizin daha büyük bir şirket şemsiyesi altına giren bir yönünü öne çıkarmanıza olanak tanıyan ücretsiz uzantılarıdır. Ancak bu sayfaları yalnızca açmak için açmadığınızdan emin olun. Kitlenizle etkileşim kurmak ve markanız için güçlü bir Linkedin şirket hesabı oluşturmak istiyorsanız zaman ve enerji harcamanız gerekir.

İlgi Çekici İçeriklerle Linkedin Şirket Profilinizi Daha Fazla İnsana Ulaştırın!

Linkedin şirket hesabı açmak için neler yapmanız gerektiğini artık biliyorsunuz. Bu sağlam temelleri daha güçlendirmek ve potansiyel müşteri ağınızı genişletmek için yeni paylaşımlar yapmaya önem verin, Linkedin şirket sayfanızda sizinle etkileşim kurmaları için izleyicileri gerçekten cezbedecek içerikler sunun.

Kendi sektöre özel gönderilerinizi oluşturun, bunu yapmak; şirketinizi öncü olarak konumlandırmanın veya bu alanda bir uzmanlık duygusu yaratmanın harika bir yoludur. PDF belgelerinden slayt sunumlarına, ses veya video parçalarına kadar, paylaştığınız içerik türlerini çeşitlendirebilir ve şirketinizi takip eden kişiler için çok katmanlı bir deneyim yaratabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap