Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

BoomSocial Ne İşe Yarar?

BoomSocial Nedir? Sosyal Medya Analizi Çalışmalarınızda Nasıl Kullanılır?

Markaların sosyal medya hesaplarının analiz raporlarını çıkarmak istiyorsanız kullanabileceğiniz analiz araçları arasında yer alan BoomSocial nedir? Nasıl kullanılır ve tam anlamıyla ne işe yarar? Kolay ve pratik sosyal medya analiz araçları arıyorsanız ve BoomSocial ile sıklıkla karşılaşıyorsanız onu bir an önce tanımalısınız. Ölçümlerinizi gerçekleştirebilmeniz için kullanmanız gereken bir analiz aracına ihtiyacınız varsa BoomSocial hakkında detayları sizin için vereceğim. 

BoomSocial ile kurumsal sosyal medya hesaplarının analiz çalışmalarını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca karşılaştırmalar yapmak ve sektörün dinamiklerini keşfetmek için de oldukça işlevseldir. BoomSocial nedir diye sorduğunuzda, sosyal medya analiz araçları arasında kullanabileceğiniz en iyilerindendir diyebilirim. Öyleyse detayları hep birlikte görelim ve size BoomSocial nasıl kullanılır anlatayım. 

BoomSocial Ne İşe Yarıyor? Bu Analiz Aracıyla Neler Yapabilirsiniz?

Eğer siz de markanızın sosyal medya hesapları için ölçüm ve analiz araçlarına ihtiyaç duyuyorsanız ve nasıl bir analiz çalışması yürütmeniz gerektiğini bilmiyorsanız BoomSocial sizin için iyi bir araç olacaktır. BoomSocial nedir ya da BoomSocial nasıl kullanılır diye merak edip bu yazıya geldiyseniz, size biraz bu aracın özelliklerinden ve neler yapabileceğinden bahsedeceğim. Öncelikle BoomSocial raporlarınızdan öğrenebileceklerinize bir bakalım:

 • Markanızın sektörüne yönelik genel bilgiler edinebilirsiniz. 

 • Hizmet verdiğiniz sektörde başarıyla var olan markaları öğrenebilirsiniz ve bu markaların analizlerini edinebilirsiniz.

 • En çok sevilen, paylaşılan ve etkileşim alan içerikleri tespit edebilirsiniz. 

 • Markanızın hayran sayısını, büyümesini ve etkileşim alma zamanlarını tespit edebilirsiniz.

 • Sektörün ortalama başarısını analiz edebilirsiniz.

 • Sektörünüzde hizmet veren seçtiğiniz markaların özel analizlerini edinebilirsiniz.

 • Karşılaştırmalar yapabilir, sektörünüzde öne geçmek için çalışmalarınızı yapılandırabilirsiniz. 

 • Kolay kullanımla analizlerinizi alabilirsiniz. 

BoomSocial yukarıdaki faydalarıyla sizi de memnun edebilir. Peki, bu araç tam olarak hangi raporları sunuyor ve size neyi vaat ediyor:

 • Rekabet Analizi ve Marka Raporu

Markanızın duruşunu ve aynı zamanda rakiplerinizin sosyal medya üzerinde yaptıklarını ortaya koyabileceğiniz istatistik çalışmalarını BoomSocial ile yapabilirsiniz. Rakiplerinizin hangi platformlar üzerinde sektör için neler yaptığını görmenize yarayan bu özellik sizin stratejiler belirlemeniz için önemli adımlardan biridir. 

 • Aylık Sektörel İstatistikler

Her sektörün kendine göre istatistikleri bulunur. Sektör bazlı istatistik analizleri gerçekleştirebilmeniz için BoomSocial kullanabilirsiniz. Sosyal medya analiz araçları arasında BoomSocial kullanımı, aynı zamanda karşılaştırmalar yapmanızı da sağlar.

 • Özelleştirilebilir Aylık Analizler

Sektörünüzde bulunan ve seçmek istediğiniz markalara yönelik özel bir raporlama ve analiz sonuçları alabilirsiniz. Sektörel istatistiklere benzeyen bir hizmet olmasına karşın burada siz istediğiniz markaları seçerek raporlama talep edersiniz. 

 • Facebook Infografik

Güncel Facebook verilerini alabileceğiniz bir analiz aracı arıyorsanız BoomSocial kullanmaya başlayabilirsiniz. Facebook kullanım istatistiklerinizi bu sayede öğrenebilirsiniz.

BoomSocial tüm bu raporlama ve analiz çalışmaları dışında da sıralamalar yapabiliyor. Örneğin sitesine girdiğinizde BoomSocial Instagram ile ilgili bir sıralama ortaya koyuyor. Sıralamada Instagram hesapları bölgesel olarak takipçilerine, medya sayılarına, hayran sayısının haftalık artışına veya artış oranına, etkileşim oranına göre sıralanabiliyor. Ayrıca BoomSocial Twitter için de aynı sıralamayı yapıyor Facebook için de… Tüm sosyal ağların popüler kullanıcılarını böylece görebiliyorsunuz.

Birçok Analizi Raporlayabilirsiniz!

Yararlı analiz araçları kullanmak istiyorsanız sizin için BoomSocial analiz aracını önerebilirim. Gerçekten birçok işe yarar analizi bu araçla elde edebilirsiniz. Sektörünüzde fark yaratmak ya da yaratanları görmek istiyorsanız bu aracı kullanmanızda bir sakınca yok. Üstelik her şey kolayca halloluyor. 

Merak ettiklerinizi görmek, stratejilerinizi doğru temellere oturtmak istiyorsanız BoomSocial nasıl kullanılır bilmeli, bir an önce kullanmaya başlamalısınız. Emin olun bu araç işleri sizin için bir hayli kolaylaştıracaktır. 

[widget-137]

Yorum Yap