Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter Podcast Özelliğini Test Etmeye Başladı

Podcastler Twitter’a Geliyor!

Twitter’ın, “Twitter, insanların dünyanın her yerinden benzersiz ve çekici seslerle bağlantı kurmasına yardımcı olur.” sözüyle duyurduğu podcast özelliği, tüm Twitter severlere hayırlı olsun! Alanlar sekmesinin yenilenmesiyle birlikte artık mavi tik’e sahip olan pek çok İOS ve Android kullanıcısı Twitter podcast özelliğinden faydalanabiliyor. 

Yani artık 280 karaktere sığmak, düşüncelerinizi kısıtlı bir şekilde ifade etmek zorunda değilsiniz. Beğendiğiniz ve desteklediğiniz fikirleri, daha geniş çaplı olarak ele alabilirsiniz. Artık hepiniz birer Twitter dinleyicisisiniz. 

Twitter’ın Bilinmeyen Özellikleri: Podcast – İletişimin En Yeni Hali!

Twitter’da podcast’i açıklamadan önce bilmeyenler için podcast nedir sorusu üzerinde durmak istiyorum. Podcast, en basit ifadeyle dijital dünyanın yeni tarz radyosudur. İnternet üzerinden indirerek dinleyebileceğiniz dijital ses dosyaları, 2004 yılında eski MTV video jokeyi Adam Curry ve yazılımcı Dave Winer tarafından geliştirilmiştir. TV ve radyo programları gibi geleneksel içerik üretim yöntemlerinden farklı olarak podcast'ler, içerik oluşturucuların bir kitleyle bağlantı kurması için etkili bir yol olmuştur.

Twitter podcast özelliği de belli bir konu üzerine Twitter kullanıcılarına yönelik olarak oluşturulan sesli bloglardır. Halihazırda internette pek çok platform üzerinden podcast dinleme şansımız bulunuyordu ancak Twitter, dijital dünyanı nabzını ölçerek oldukça önemli bir başarıya imza attı ve podcast özelliğini duyurdu. Podcast nedir diyenler için birkaç örnek de paylaşmak istiyorum.

  • Hayatımızı Yönlendiren Psikolojik Etkiler:

  • Göbeklitepe İnsanlık İçin Neden Önemli?:

Twitter’da Podcast İçin Spaces Sekmesi Kullanılacak…

Twitter podcast özelliğini test etmeyi tamamladığında yeniden tasarlanan Spaces sekmesinde dünyanın dört bir yanında oluşturulan podcastleri dinleyebileceğiz. Elbette Twitter, hiçbir hamlesini rastgele yapmıyor. Twitter’da podcast ile ilgili proje oluşturulmadan önce ABD’de Twitter kullanan kişiler üzerinde bir anket yapılıyor ve %45’lik bir oranın podcast dinlemeyi sevdiği ve ayda en az bir kez podcast dinlediği sonucuna ulaşılıyor.

Podcast’in son dönemde hızla kazandığı popülaritesi, aslında içeriklerin kalitesiyle de alakalı. Çünkü podcastler, basit bir solo gösterisi olabileceği gibi çok kişilik sesli bir drama da olabiliyor. Üstelik zaman ve mekan sınırlaması olmadan ulaşılabiliyor…

[widget-137]

Yorum Yap