Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Danışmanlığı Maaş Aralıkları Nasıldır?

Sosyal Medya Danışmanı Maaşları Neye Göre Belirlenir?

Sosyal medya danışmanı olmak istiyor, alacağınız maaşın aralığını mı merak ediyorsunuz? Sosyal medya danışmanlarının neler kazandıklarını merak edip bir araştırma içerisine girdiyseniz ve sosyal medya danışmanlarının ne iş yaptıklarını merak eder bir haldeyseniz sizin için detaylı bilgiler vermek istiyorum. 

Sosyal medya danışmanlığı maaş aralıkları belirli bir uzmanlık üzerine inşa edilmiştir. Sosyal medya alanını, tüm sosyal medya platformlarını tanımayı gerektiren ve bu platformlara özel stratejiler yürütülmesini şart koşan mesleğin bazı avantajları ve dezavantajları da bulunur. Öyleyse sosyal medya danışmanlığı maaşları üzerine konuşmadan önce sosyal medya danışmanı olmak için neler bilmeniz gerekir, ne konuda yetkin olmalısınız? Bu konuların detaylarını sizin için vereceğim. 

Kimler Sosyal Medya Danışmanı Olabilir?

Sosyal medya danışmanlığı maaş aralıklarını öğrenmeden önce kimlerin sosyal medya danışmanı olabileceğini öğrenmek yararınıza olacaktır. Çünkü sosyal medya danışmanı maaşı alabilmek istiyorsanız sağlamanız gereken şartlardan haberdar olmanız gerekiyor. Sosyal medya danışmanı olabilmeniz için şu özelliklere sahip olmalısınız:

  • Sosyal medyaya ilgili olmanız gerekiyor.

  • Sosyal medya platformlarının tümüne hakim olmalısınız. 

  • Yenilikçi çalışmalarınız bulunmalı.

  • Analiz yeteneklerinizin güçlü olması gerekiyor. 

  • Yaratıcı ve üretken çalışmalarda bulunuyor olmanız şart. 

  • Sosyal medya analiz araçlarını kullanabiliyor olmanız gerekiyor. 

  • Yeni çıkan teknolojiler hakkında bilgili olmalısınız. 

  • Deneyimlerinizi ispatlayabilecek yeteneklere sahip olmalısınız. 

Sosyal medya danışmanı maaşları, yukarıdaki özellikleri karşılayabilen veya karşılayamayan kişilere göre belirleniyor. Tam bir sosyal medya danışmanı maaşı almak istiyorsanız bu özelliklere sahip olmalısınız.

Sosyal Medya Danışmanlığı Maaşları Nasıl Olmalıdır?

Bir sosyal medya danışmanı, tüm yetenekleri taşıyorsa çalışmaları karşılığında nasıl bir maaş alacağını net bir şekilde bilmelidir. Çünkü alacağı sosyal medya danışmanı ücretleri yeteneklerini karşılıyor olmalıdır. Yeni bir iş tercih edeceği zaman bu bilgi ışığında yolunu çizmelidir. Öyleyse sosyal medya danışmanlığı maaş aralıkları nasıldır? 

Sosyal medya danışmanlığı maaş skalası belirlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör; sosyal medya danışmanının serbest zamanlı mı yoksa tam zamanlı mı çalıştığıdır. Çünkü serbest zamanlı hizmet veren bir sosyal medya danışmanı, çalışmak istediği müşterileri ve çalışmayı arzuladığı süreyi kendisi seçecektir. Ancak tam zamanlı bir çalışanın standart bir ücret diliminde yer alması beklenecektir. Çalışma stiliniz her ne olursa olsun, sosyal medya danışmanlığı maaş skalanız 5 bin 500 TL’den başlar ve 10 bin TL’ye kadar çıkabilir. 

Sosyal medya danışmanı ücretleri, dışarıdan hizmet verildiğinde artabilir veya azalabilir. Böyle bir durumda belirli bir sosyal medya danışmanlığı maaş aralıklarından bahsetmek pek mümkün olmayacaktır. Yine de temelde maaşlar 2022 yılında bu şekilde seyrediyor. 

Sosyal Medya Danışmanı Olmaya Karar Verdiyseniz Gelişmeye Devam Edin!

Sosyal medya danışmanlığı maaşları aşağı yukarı bu şekilde seyrediyor. Eğer bunu kabul edip bu alanda çalışmak istiyorsanız kendinizi sosyal medya alanında sürekli geliştirmelisiniz. Sosyal medyanın yeni dinamiklerini bilmeyen ya da takip etmeyen birinin sosyal medya danışmanı olamayacağının farkında olmalısınız. İş görüşmelerinde yeteneklerinizi mutlaka vurgulamalısınız. 

Sosyal medya danışmanlığı maaş skalası içerisinde yer alıp çalışmalarınızı gerçekleştirmek istiyorsanız gelişmek ikinci adınız olsun. Deneyimlerinizi mutlaka ortaya koyun ve son teknolojilerin dilinden her zaman anlayın. Serbest zamanlı çalışmalar yürütmek istiyorsanız ve müşterilerinizi kendiniz belirlemek size daha cazip geliyorsa yeteneklerinizi görmelerini sağlamalısınız ki kazancınız bol olabilsin.

[widget-137]

Yorum Yap