Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Neden Google Ads Danışmanlığı Almalısınız? – Markanızın Etki Alanını Büyütün!

Ücretli Reklamlar Doğru Planlanmadığında Başarı Getirmez! – Google Ads Danışmanlığı Neden Önemli?

Çoğu zaman dijital pazarlama dünyasına yeni adım atanlar, ücretli reklamların kuşkusuz başarı getireceğine dair bir inancı vardır. Ancak dürüst davranmak gerekirse mevcut gerçeklik; bu düşüncenin çok uzağındadır. Tam da bu nedenle Google Ads danışmanlığı, gerçekten etkili olacak internet reklam stratejileri için anahtar görevi görür.

Her şeyden önce Google reklamları söz konusu olduğunda da tıpkı organik sonuçlarda olduğu gibi işin içine sıralamalar girmektedir. Bu konuda daha önce bir yazı yazmıştım. Dilerseniz Google reklam sıralamaları başlıklı yazıma göz atabilirsiniz. İyi planlanmış bir Google Ads stratejisi olmadığı sürece; reklam bütçeniz hızla erimesine rağmen bunun satış başarısına dönüşmediğini fark etmeniz biraz acı olabilir…

Google Ads Danışmanı Ne Yapar? – Satış Başarınızı Ancak Etkili Reklam Stratejileri ile Arttırabilirsiniz!

Rakiplerinizin Google Ads kullanarak nasıl kısa sürede büyük bir başarı elde ettiğine tanıklık etmiş olmak sizi heyecanlandırıyor olabilir. Ancak bunun için ciddi bir deneyim ve uzmanlığın gerektiğini unutmamalısınız. Elbette firma olarak her şeyi kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Google Ads danışmanlığı ile bu ihtiyacınızı outsource edebilir, firmanız için profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Bu noktada bir Google Ads danışmanı temel olarak sizi doğru ve başarılı bir Google reklamcılığı için izlemeniz gereken stratejilere yönlendirir. Dolayısıyla Google reklam danışmanlığı hizmetlerinin kapsamını anlamak için başarılı bir Google Ads reklamının ne olduğunu anlamak gerekir. Bunun için de 4 ana faktör belirlemek en azından başlangıç için yeterli olacaktır diye düşünüyorum: Dönüşüm Oranı, Tıklama Oranı, Kalite Puanı ve Reklam Harcama Getirisi. Gelin, bunların ne anlama geldiğine birlikte bakalım:

  • Google Ads danışmanlığı ile Google’da yayınlanan reklamlarınızdan daha yüksek bir dönüşüm oranı elde edebilirsiniz. Bunun anlamı da her yeni müşteriniz için daha düşük maliyet ödemenizdir.
  • Uzman bir Google Ads danışmanı sitenizin kullanıcılar tarafından tıklama oranlarını arttırır. Bu hem SEO hem de satış başarınız için önemli bir veridir. Yüksek tıklama oranları aynı zamanda alaka düzeyi yüksek bir reklam kampanyası demektir.
  • Google Ads danışmanlığı ile reklam kampanyalarınızda kalite puanı optimizasyonu yapabilir, etkileşim sayınızı arttırmak için site hızı, kampanya geliştirme gibi yeni stratejiler belirleyebilirsiniz.
  • Başarılı bir Google reklam danışmanı desteği ile düşük maliyetle yüksek getiriler elde edebilir, optimum bir reklam kampanyası ile dijital rekabette güçlenebilirsiniz.

Google Reklam Sıralamalarında 1. Sırayı Alabilirsiniz! – Google Ads Danışmanlığı Neden Önemli?

Yukarıda artık Google reklamları söz konusu olduğunda tıpkı organik sonuçlarda olduğu gibi ücretlendirme dışı bir rekabetin gerçekleştiğinden de bahsetmiştik. Bu ilk duyduğunuzda kulağa saçma geliyor olabilir. Ücret ödemenize rağmen reklamınızın alt sıralarda görüntülenmesi sanki pek de adil değildir. Ancak hızlı sonuca varmamanızı öneririm.

Google, yıllarca teklif verdikleri anahtar kelimeyle alakasız anahtar kelimelere teklif veren şirketlerle ilgili bir sorun yaşadı. Bu, son kullanıcılar için kafa karıştırıcı ve genellikle kullanıcı deneyimini baltayan bir durumu beraberinde getirdi. Google da bunun üzerine başta kalite puanı olmak üzere alaka düzeyi, arama konumu, kullanıcının arama geçmişi gibi farklı algoritmaları da işin içine katmaya başladı.

Bu açıdan Google reklam danışmanlığı; yalnızca doğru bir reklam kampanyası planlamak değil, Google reklamlarınızın kullanıcıların dikkatini gerçekten çekebileceği bir konumda görüntülenmesini sağlamak için de önemli bir hale gelmeye başladı.

Hedef Kitlenize Ulaştığınızdan Emin Olursunuz! – Neden Google Ads Danışmanlığı Almalısınız?

Başarılı bir arama motoru reklam stratejisi için kampanyanızı küçük hedeflemelerle yürütmeniz son derece önemlidir. Bunun için de potansiyel müşterilerinizin arama niyetlerini, alışkanlıklarını ve internet deneyimlerini iyi analiz etmelisiniz. Tüm bunlar hem yüksek alaka düzeyi yakalayarak daha fazla tıklama almanıza hem de kalite puanınızı yükselterek daha düşük fiyatlardan reklam verebilmenize imkan sağlar.

Google Ads danışmanlığı ile bu noktada profesyonel bir destek almanız doğru hedeflemeyi yapmanız ve hedef kitlenize ulaşacak etkili içerik stratejilerini geliştirmeniz için büyük önem taşır. Hele ki deneme yanılma yapmak için bütçeniz kısıtlı ve zamanınız azsa deneyimli bir Google Ads danışmanı ile çalışmak çok daha etkili ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

[widget-129]

Yorum Yap