Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Danışmanı İş İlanında Hangi Nitelikler Yer Alır?

Sosyal Medya Danışmanının Özellikleri Neler?

Mesleğinizden memnun olmayıp sosyal medya alanına yönelmek ve sosyal medya danışmanı olmak istiyorsanız ya da yeni mezunsanız ve alanınız sosyal medyaysa, sosyal medya danışmanı iş ilanları arasından seçim yapmaya çalışıyor olabilirsiniz. Peki, sizce sizden sosyal medya danışmanı olur mu? Öncelikle bu bilgiyi edinmeniz, ardından kendinizi gözlemlemeniz ve ihtiyaç duyuyorsanız eksikliklerinizi tamamlamanız gerekiyor.

İyi bir sosyal medya danışmanı mı olmak istiyorsunuz? Yeteneklerinizle şirketlerin aranan sosyal medya danışmanı olmak üzere kendinizi göstermek mi istiyorsunuz? Sosyal medya danışmanı maaşları nasıl diye mi merak ediyorsunuz? Peki ya karşınıza çıkan sosyal medya danışmanı iş ilanı sizi mi arıyor? O halde sizi bilgilendirmeye başlıyorum. 

Sosyal Medya Danışmanı Tam Zamanlı Çalışabiliyor Mu?

Sosyal medyanın sınır tanımayan dünyasında kişisel bir danışman olarak hizmet vermek istemeniz çok doğaldır. Kendi işinizin patronu olmaya daha yakın olabileceğiniz bu meslekte şirketlere tam zamanlı çalışmalarınızı da sunabilirsiniz. Sosyal medya danışmanı olmak istiyorsanız öncelikle bunun kararını vermelisiniz. Kendi çalışma alanınızı, zamanınızı ve müşterilerinizi kendiniz mi belirleyeceksiniz yoksa bir şirkete iş başvurusunda bulunup tam zamanlı bir sosyal medya danışmanı mı olacaksınız?

Sosyal Medya Danışmanı Hangi Hizmetleri Verebilir?

Karşınıza gelen bir sosyal medya danışmanı iş ilanı birçok maddeyi sıralayabilir. Yetkinliğinizin bulunması gereken işler dışında ekstra bilgiler de talep edebilir. Siz de başvurunuzu gerçekleştirirken tüm bilgileri dikkate alır, kendinizi bir ön yazıyla ifade etmeye çalışırsınız. Peki, sosyal medya danışmanı iş ilanı sizden neler bekleyebilir? 

Sosyal medya danışmanı olmaya karar verdiğinizde şu görevleri yerine getirmeniz beklenecektir:

  • Markaların ve şirketlerin sosyal medya tüm hesaplarının kurulumunu sağlamak

  • Markaların ya da şirketlerin sosyal medyadaki görünürlüklerini artırmak

  • Şirketin iletişim stratejilerine yönelik gönderiler paylaşılmasını sağlamak

  • Sektör özelinde hedef kitle analizleri gerçekleştirmek ve organik takipçileri artırmak

  • Sosyal medya faaliyetlerinin raporlanması ve değerlendirilmesi çalışmaları yapmak

  • En çok etkileşim alan gönderileri tespit etmek, nedenleri saptamak

  • Güçlü ve eksik yönleri belirleyerek gelecek çalışmaları yönetmek

  • Sosyal medya analiz araçları hakkında bilgi sahibi olmak.

Bu maddelerde verilen görev ve sorumluluklar dışında, firmalar sosyal medya danışmanı iş ilanları içerisinde sizden farklı taleplerde de bulunabilirler. Bu farklı talepler çoğunlukla sosyal medyayla dolaylı yoldan ilgili taleplerdir. Örneğin firmalar sizden iyi derecede İngilizce bilmenizi isteyebilirler. Bu durumda, sosyal medya danışmanı iş ilanı değerlendirmesi yaparken diğer istekleri de iyi düşünmeli, bu istekleri karşılayıp karşılayamayacağınızı iyi bilmelisiniz. Geçiminizi sağlayacak sosyal medya danışmanı ücretleri kazanabilmek istiyorsanız yeterliliklerinizi çoğaltmalısınız. 

Sizce Sosyal Medya Danışmanı İş İlanı Aramak İçin Erken Mi?

Sosyal medyayla ilgiliyseniz, seviyorsanız, ancak bu ilginiz profesyonel çalışma konusunda yetersiz kalıyorsa yapmanız gereken kendinizi daha iyi bir şekilde geliştirmektir. Sosyal medya danışmanlığı eğitimi alarak iyi bir noktaya gelmeniz mümkün. Meslek edinme eğitimleri sayesinde sertifika sahibi olabilir, özgeçmişinizde fark yaratabilirsiniz. 

Sosyal medya danışmanı iş ilanı ile aranan uzmanlardan biri de siz olmak istiyorsanız yapmanız gereken sosyal medya eğitimleri alarak kendinizi geliştirmek. Bu aşamadan sonra kendi danışmanlık desteğinizi sunmaya başlayabilirsiniz. Üstelik ister tam zamanlı isterseniz de serbest zamanlı olarak işinizi kurgulayabilirsiniz. Bu mesleği çok istiyorsanız atmanız gereken adımlar gayet açık. Sizin için erkense, kendinizi daha fazla geliştirerek tekrar başvurulara dönmelisiniz. 

[widget-137]

Yorum Yap