Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google ADS Uzmanı Ne İş Yapar?

ADS Reklam Uzmanı Olmak İsteyenler İçin Tüm Detaylar!

Web sitelerin bilgilendirici içeriklerinin internet kullanıcıları tarafından bulunmasını, tıklanmasını ve okunmasını sağlayan çalışmaları yürüten sisteme Google ADS deniyor. Google’ın reklam imkanı veren bu servisi sayesinde markalar hedef kitlelerine kolayca ulaşabiliyorlar. Böylesine önemli bir servis olan Google ADS, belirli seviyede bir uzmanlık alanını da gerekli kılıyor. Google ADS uzmanı olan kişiler bu servisi A’dan Z’ye öğreniyor ve müşterilerine olumlu dönüşümler kazandırıyor.

Google ADS uzmanı veya AdWords uzmanı olarak anılan kişiler, kendi markalarının ya da iş birliği yaptıkları markaların ve firmaların dijital dönüşümlerini hızlandırmak için doğru stratejiler belirlerler. Peki tam olarak neler yaparlar? Google ADS uzmanı olmak size ne kazandırır? Merak ettiğiniz tüm bu soruları sizin için yanıtlamak istiyorum. 

Google ADS Uzmanı Kimdir? – AdWords Reklam Uzmanı Hakkında Bilgiler

Google iş birliğiyle markanızı öne çıkarmak, ilgi çekici reklamlar yayınlamak istiyorsanız ADS reklam uzmanı olmanız gerekir. Bu arada ADS uzmanlığına Google AdWords uzmanı da deniyor. Bu hizmetin eski adı olan AdWords, 2018 yılında ADS olarak değişti ve Google ADS hizmeti olarak yoluna devam etmeye başladı. İşte bu yüzden bu uzmanlık alanı hâlâ birçok kişi tarafından Google AdWords uzmanı olarak da biliniyor ve kullanılıyor. Bir yerde AdWords uzmanı arandığını görürseniz bu yüzden şaşırmamalısınız. Ayrıca AdWords reklam uzmanı olarak da ifade edilmesiyle karşılaşabilirsiniz.

Google ADS uzmanı, markaların reklamlarını yönetmekle ilgili olan tüm süreçleri yönetir. ADS reklam uzmanı olarak emek veren kişilerin görev tanımlarında genel olarak şunlar yer alır:

  • Google ADS paneli üzerinden reklam çalışmaları yürütmek

  • Markaların ve reklamların rakip analizlerini gerçekleştirmek

  • Reklam bütçelerini belirlemek, maliyet hesaplarını yapmak

  • Reklamların performans takiplerini yapmak

  • Reklamların performanslarının uygun bir şekilde raporlanmasını gerçekleştirmek

  • Raporlamaları düzenli aralıklarla gerçekleştirmek

  • Reklam optimizasyon çalışmalarını yürütmek.

Google AdWords uzmanı yukarıda belirttiğim görevlendirmeleri üstlenir ve başarılı çalışmalar yürütür. ADS uzmanı olmak istiyorsanız bu görevlendirilmelerin nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için de Google ADS eğitimlerinden yararlanabilirsiniz.

Google Ads Uzmanı Ne Kadar Kazanır?

Son dönemde dijital pazarlama ve reklamcılık konuları bir hayli ön plandadır. Hatta o kadar ki, geleneksel reklamcılık bitme noktasına geldi desem abartmış olmam. İşte bu sebeple firmaların ADS uzmanı arayışları da artmış durumdadır. 

Google reklamcılığının bu kadar önemli olması, rekabetin bu alanda güç kazanması, firmaların mutlaka dijital reklamlara hız vermesi gerekliliği Google ADS uzmanı arayan markaların sayısını da artırıyor. Hal böyle olunca, ADS reklam uzmanı ne kadar maaş alır diye merak etmeniz de gayet doğaldır.

Net bir ücret paylaşmanın zor olduğu dijital pazarlamada ADS uzmanı olmak istiyorsanız kazancınızın 6 bin ile 17 bin arasında değişebileceğini bilmelisiniz. Eğer sertifikalı bir Google ADS uzmanı iseniz, deneyim yılınıza göre değişebilecek rakamların ortalama bu civarda olduğunu söyleyebilirim. Tabii stajyer seviyesinden yönetici seviyesine göre değişen kriterler de fiyat konusunda belirleyicidir. 

ADS Uzmanı Olmak Çalışmalarınıza Değer Katacak!

Google ADS uzmanı olduğunuzda, dijital pazarlama alanında aranan kişilerden biri olacaksınız. Çünkü firmalar ve markalar bu konuda uzmanlarla çalışmayı istiyor. Muhakkak markalarını ön plana çıkarabilmek adına Google ADS platformu üzerinden reklamlarını yayınlatmak istiyorlar. Uzmanlık alanınızı genişleterek, dijital pazarlamanın bu önemli dalında kendinizi yetiştirerek başarılarınızı ortaya koyabilirsiniz.

Dijitalin gücünü fark edip hemen Google ADS çalışmalarına kayan firmalara destek vermek istiyorsanız, ADS reklam uzmanı olarak deneyim kazanmak ve bilgi birikiminizi markalara sunmak beklentileriniz arasındaysa, bir an önce iyi bir Google ADS eğitimi almalısınız, uzmanlık seviyesi için çalışmalarınıza hız kazandırmalısınız.

[widget-129]

Yorum Yap