Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Linkedin Reklam Modelleri Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Etkili Linkedin Reklamlarının Püf Noktaları

722 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Linkedin, profesyoneller için etkili bir network alanı oluşturmaktadır. Linkedin, özellikle de B2B şirketler için potansiyel bir müşteri hazinesidir. Yani Linkedin reklamlarını kullanarak markanızın sesini doğru hedef kitleye ulaştırabilmeniz mümkündür. Peki, bunu nasıl başaracaksınız?

Etkili Linkedin reklamları oluşturmak için Linkedin reklam modellerini bilmeniz şart. Mevcut reklam türlerini ve hedefinizi doğru bir şekilde belirlerseniz kullanıcıların tercih ettiği bir marka olursunuz. Burada küçük bir not paylaşmak isterim: B2B şirketlerin potansiyel müşterilerinin %80’i Linkedin üzerinden geliyor. Yani sizin için önemli olan şirketlere ve kişilere Linkedin reklam modelleri ile ulaşabilirsiniz.

Linkedin Reklam Modelleri Nedir?

Linkedin reklamlarının Instagram ve Facebook gibi platformların reklamlarıyla kıyaslanmaması gerekir. Çünkü bu platformlarda hedefler birbirinden çok farklıdır. Herhangi bir reklam kampanyasında başarılı olmanın yolu ise doğru hedefler belirlemektir. Yani kariyerinizde bir adım öne mi çıkmak istiyorsunuz yoksa amacınız marka bilinirliğini artırmak mı? İş bulmak için mi Linkedin’e kaydoldunuz yoksa Linkedin reklamları aracılığıyla güçlü markaların radarına girmek için mi? Bu sorulara cevap verip reklam kampanyanızın amacını belirledikten sonra pazarlama stratejinizin tüm detaylarını daha net bir şekilde çizebilirsiniz. Şimdi gelelim Linkedin reklam modellerine…

Sponsorlu İçerik: Bu reklam modelinde, reklamınız bağlantılarınıza Linkedin akışı içinde normal bir gönderi şeklinde gösterilir. Eğer amacınız web sitenize trafik çekmekse sponsorlu içerik sizin için iyi bir yöntemdir. Belirlediğiniz potansiyel müşterilerle daha fazla etkileşim kurabilmeniz ve takipçi sayınızı artırabilmeniz için faydalanabileceğiniz bir modeldir.

Sponsorlu InMail: Linkedin reklamı veren kişilere, kullanıcılara e-mail yoluyla ulaşma imkanı sunan modeldir. Özel mesaj yoluyla hedef kitleye doğrudan ulaşılmaktadır. Bu reklam modelinde, teslim edilen her mesaj için birim başına ödeme yapılmaktadır. %100 teslim edilebilirlik imkanı sunduğu için özellikle hedef kitleyle birebir etkileşimde bulunulmak istendiğinde tercih edilmektedir.

Metin Reklamlar: Etkili Linkedin reklamları oluşturmak istiyorsanız yönetimi ve kurulumu kolay olan metin reklamları deneyebilirsiniz. Metin reklamlar, diğer reklam modellerine göre daha düşük bir BGBM’ye sahiptir; dolayısıyla da marka bilinirliğini sağlamak için doğru bir yöntemdir.

Dinamik Reklamlar: Dinamik reklamlar, kullanıcıları şirket sayfanızı beğenmeye, varsa iş ilanlarınıza başvurmaya yönlendirir. Bu reklam modeli, LinkedIn üye profillerinden gelen bilgilerden yararlanan dinamik olarak oluşturulmuş reklam biçimidir.

Etkili Linkedin Reklamları Oluşturmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Linkedin reklam modelleri nedir, sorunuzu detaylı bir şekilde açıkladıktan sonra şimdi de Linkedin’de başarılı reklamlar oluşturmak için nelere ihtiyacınız olduğuna değinelim. İşte, etkili Linkedin reklamlarının ipuçları:

  • Linkedin’in reklam yöneticisi olan Campaign Manager platformunu kullanarak kampanyanızı ve bütçenizi yürütün.
  • Reklam metninizi kısa, net ve harekete geçirici ifadelerden oluşturun.
  • Amacınızın ne olduğunu belirleyin ve ilham vermek istediğiniz kitleyi seçin.
  • Linkedin reklamlarınızın ölçümlerini inceleyin; grafikleri ve demografik bilgileri analiz edin.
  • Linkedin reklam modellerinde video, ses ve diğer medya öğelerini kullanın.

B2B Şirketler İçin En Doğru Pazarlama Yöntemlerinden Biri Linkedin Reklamları

Linkedin’de hedef kitlemi nasıl harekete geçireceğimi bilmiyorum ya da etkileşim yaratmak istiyorum diyorsanız rekabete dahil olmak için Linkedin reklamlarını deneyebilirsiniz. Kullanılabilir reklam biçimleri, seçilen kampanya hedefine göre değişir. Bu yüzden ilk etapta kampanya hedefini belirlemek daha doğrudur.

Linkedin, eğer doğru bir şekilde yönetilirse firmalar için önemli avantajlar ve dönüşler sağlayan etkili bir platformdur. Belirli şirket etkinlikleri veya girişimleri hakkında farkındalık yaratmak, edindiğiniz başarılardan bahsetmek ve insanların gözünde daha prestijli bir marka olmak için Linkedin reklamları vermek, her zaman iyi bir fikirdir.

[widget-137]

Yorum Yap