Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Siyasete Atılmak İstiyorum Diyenler İçin Uzmanından Tavsiyeler

Siyasete Girmeden Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Siyasete atılmak istiyorum ama ilk adımı nasıl atacağımı bilemiyorum diyorsanız genç siyasetçi adaylarına tavsiyelerime kulak verebilirsiniz. Parti ve siyasal görüş ayırt etmeksizin, sizler için derlediğim ilkeleri uygulayarak politik kariyer oluşturma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak gelin, siyasete girmek için ne yapmalı, hazırlık sürecini nasıl tamamlamalı, bunlara bir göz atalım. 

Kaç yaşında siyasetçi olunur, siyasetçi olmak için ne okumak gerekir gibi konuları merak ediyor olabilir. 2018 yılı itibariyle siyasete atılmak istiyorum diyenler için 18 yaş sınırı belirlenmiştir. Yani 18 yaşına giren her genç; belediye meclis üyeliği, il genel meclis üyeliği, siyasi parti üyeliği, muhtarlık ve belediye başkanlığı gibi pek çok kamu görevinde yer alabiliyor. 

Siyasete Girmek İçin Ne Yapmalı?

Siyasete atılmak istiyorum, hitabetime, fikirlerime ve potansiyelime güveniyorum diyen genç siyasetçi adaylarına tavsiyelerimden ilki, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İktisat ve Maliye gibi bölümlerden birinde eğitim almaları ve siyasetin temelini anlayarak, ilkelerini, koşullarını ve gereklerini bilerek adım atmaları. Unutmayın, temelleriniz ne kadar sağlam olursa rekabete o kadar hızlı dahil olursunuz. Şimdi dilerseniz işe, aklınızdaki soru işaretlerini gidermekle başlayalım.

Siyasete Girmek İstiyorum Ama Yaşım Çok Genç…

Genç siyasetçi adaylarına tavsiyelerimden bir diğeri ise ama kelimesini, hayatlarından çıkarmalı. Siyasete atılmak istiyorum diyorsanız yapamayacağınız, başaramayacağınız bir iş yok. Üstelik yaşınız kaç olursa olsun, önemli olan sıkı çalışmak!

Siyasete Girmek İstiyorum Ama Nasıl Yapacağımı Bilemiyorum

Siyasete girmek için ne yapmalı, hangi adımlar izlenmeli, nasıl bir yol haritası çıkarılmalı gibi kaygılar yaşamanız çok normal. Özellikle genç siyasetçi adaylarına tavsiyelerimden bir diğeri, mutlaka siyasi danışmanlık hizmeti almaları. Sizi, her konuda yönlendirebilecek bir desteğe kesinlikle ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Profesyonel bir bakış açısı, sizi başarıya ulaştırabilir!

Siyasete Atılmak İstiyorum Ama Hitabetim Kuvvetli Değil

Siyasi bir figür olarak başarıya ulaşabilmeniz için elbette katetmeniz gereken bazı yollar olacak. Hitabetiniz, toplumla ve diğer siyasilerle olan iletişiminiz ve ikna kabiliyetiniz güçlü olmalı. Bunun için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Etkili İletişim ve İmaj Eğitimi, Beden Dili ve Hitabet, Liderlik Eğitimi, Algı ve İkna Teknikleri Eğitimi gibi kurslara başvurmanızda fayda var.

Siyasete Atılmak İstiyorum Ama Bunun İçin Motivasyona İhtiyacım Var

Motivasyon, yaşamın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir şey. Çalışırken, spor yaparken, kitap okurken hatta film izlerken bile motivasyona ihtiyacımız var. Dolayısıyla bu konuda siyasete atılacaklara tavsiyem, motivasyonun gücünü hiçbir zaman unutmamaları. Bu konuda da dilerseniz Motivasyon Eğitimlerime katılarak siyasette başarılı olmanın anahtarını elinize alabilirsiniz.

Genç Siyasetçi Adaylarına Tavsiyem…

Her zaman yenilikçi, motive ve dinamik olun. Siyasette başarılı olmak istiyorsanız nitelikli bir siyasetçi olmanız şart. Bol bol okuyun, kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimlere katılın ve her zaman daha çok çalışın. Yaşınız veya tecrübesizliğiniz nedeniyle yanlış adımlar atmamak ve bocalamamak için her zaman yanınızda profesyonel bir desteğe yer ayırın. 

Siyasete atılacaklara tavsiyelerimden bir diğer ise yem olmamak. Konumunuz her ne olursa olsun, etrafınız pek çok tecrübeli isimle dolu olacak. Dolayısıyla siyasi danışmanlık hizmeti almak size, daha kararlı bir duruş sergileme, güçlü ve profesyonel görünme gibi artılar kazandıracak. Gelin, siz de rekabete dahil olun!

[widget-135]

Yorum Yap