Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram Story Önerileri – Daha Fazla Görüntüleme İçin Neler Yapmalısınız?

İyi Düşünülmüş Instagram Story’leri ile Potansiyel Takipçilerinize Ulaşın!

Snapchat’ten ilhamla geliştirilen Instagram Story özelliği başlarda büyük tartışmalara neden olsa da bugün artık neredeyse ilk kaynağı sayabileceğimiz Snapchat’i unutturdu. Gerek bireysel gerekse kurumsal kullanıcıların birçoğu Instagram hikayeleri ile daha fazla takipçiye ulaşmanın ve mevcut takipçileriyle bağlarını güçlendirmenin yollarını arıyor.

Peki Instagram hikayeleri ile daha fazla görüntüleme almanız için neler yapmalısınız? Instagram Story, tam anlamıyla izleyicilerinizi haberler ve gelecek içeriklerle şaşırtabileceğiniz en iyi yerdir. Bunun için farklı stratejiler uygulayabilirsiniz. Aşağıda sizlere Instagram pazarlamacılığında stratejinizi geliştirecek farklı Instagram Story önerileri verdim. Bunları uygulamayı kesinlikle deneyin.

Özel İçerik Oluşturun! – Instagram Story Önerileri

Kitlenizi çekmek ve hikayelerinizi sürekli kontrol etmeye motive etmek için, akışınızda başka hiçbir yerde bulamayacakları bir şey sağlamalısınız. Bazı Influencer’ların ve blog yazarlarının biyografilerinde hikayelerde yayınlanan özel içerikleri olduğunu vurguladıklarını fark etmiş olabilirsiniz, bu iyi bir stratejidir. Temel olarak birçok içeriğiniz Instagram hikayelerinizi tanıtmak için kullanılır. Bu oldukça radikal bir strateji gibi gözükebilir, ancak hikayelerinizin benzersiz olduğunu vurgulamak daha fazla görüntüleme çekecektir.

En İyi Hikayelerinizi Öne Çıkanlara Yerleştirin! – Instagram Hikaye Önerileri

En popüler hikayelerinizden elde ettiğiniz görüntülemeleri ikiye katlamak için onları öne çıkanlara koyun. Bu özellik, hikayeleriniz için, siz onları oradan silmeye karar verene kadar saklandıkları bir klasör olarak tanımlanabilir. Bu strateji, profiliniz büyümeye başladığında oldukça işe yarar. Yeni insanlar da en ilgi çekici ve faydalı içeriğinize göz atabilir, böylece katılım oranını artırırsınız. Bir marka sayfası geliştiriyorsanız, önemli bilgiler veya kullanıcı geri bildirimleri de bu şekilde kaydedilmelidir, potansiyel müşterileriniz bu şekilde ürün kaliteniz için kanıt bulabilir.

Çıkartmaları Kullanın! – Instagram Story Önerileri

Instagram'ın hikaye formatından sonra yarattığı en iyi ikinci şey, hikayelere uygulanabilen çıkartmalardır. Daha fazla görüntüleme elde etmeye çalışırken size çok yardımcı olabilecek en ilgi çekici olanlar şunlardır:

  • Soru Çıkartması: Takipçilerinizle etkileşime geçebilmek için çok iyi bir yoldur. Ayrıca verilen cevaplar size yeni Instagram hikayeleri paylaşma fırsatı verir.

  • Anket Çıkartması: Kullanıcılara bir konu hakkında iki tercihli bir soru sorabilir ve oranları Instagram hikayenizde yayınlayabilirsiniz.

  • Geri Sayım Çıkartması: Instagram hikaye görüntülemelerini artırmak adına Instagram'da bir ürün lansmanı veya canlı oturum gibi yaklaşan etkinliği öne çıkarmak için bu çıkartmayı kullanabilirsiniz.

  • Quiz: İzleyicilerinizi eğlendirmek veya küçük geri bildirimler almak için bu özellikten yararlanın.

Filtrelerle Görsellerinizi Düzenleyin! – Instagram Hikaye Önerileri

Özel filtreler, daha fazla takipçi çekmek ve etkileşimlerinizi artırmak için çok verimli bir araçtır. İyi filtreler, ışık hızıyla yeni takipçiler edinmenizi sağlayabilir. Özellikle iş birliği yapabileceğiniz bir Influencer varsa etkisini çok daha büyük seviyeye ulaştırabilirsiniz.

Tek Bir Şey Üzerine Odaklanmayın, Çok Yönlü Bir Strateji Geliştirin!

Instagram Story’leri ile daha fazla görüntülenme almak istiyorsanız çabalarınızı tek bir şey üzerine yoğunlaştırmamanızı öneririm. Instagram hikayeleri platformun en popüler ve dikkat çeken içeriklerine ev sahipliği yapar ve insanların sizin hikayelerinizi merak etmesi için onlara farklı şeyler sunabilmelisiniz.

Aslında tüm diğer içerikler için söylediğim şeyi Instagram Story önerileri söz konusu olduğunda da söyleyebilirim. Kullanıcı için değerli ve etkileşim fırsatı yaratan içerikler paylaşın. Hedef kitlenizi kaliteli içeriklerle olabildiğince meşgul etmeye çalışın. Böylelikle hem sadık bir topluluk oluşturabilir hem de görüntülemelerinizi arttırabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap