Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimi - Siz de Uzman Olun!

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Nedir?

Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimime son zamanlarda yoğun bir talep olduğunu fark ediyorum. Bunun nedeni olarak sosyal medyanın her geçen gün biraz daha önem kazanmasını ve dijital pazarlamanın sektörler için olmazsa olmaz haline gelmesini görüyorum. Çünkü şu anda en küçük işletme de en büyük firma da dijital pazarlama stratejisi yürütmek dolayısıyla da bir sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı ile çalışmak zorunda.

Yani geleceği ile ilgili kaygılar yaşayan gençler için sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlığı, oldukça önü açık bir meslek. Peki, günümüzün en çok kazandıran mesleklerinden biri olan sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlığında kariyer yapmak için hangi becerileri edinmek, hangi eğitimleri almak gerekiyor? Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimiyle ilgili tüm detaylar yazımda!

Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Yönetimi Sertifika Programı – Kariyeriniz İçin En İyisini Seçin!

Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı, bir markanın reklam kampanyalarını yöneten, pazarlama stratejilerini oluşturan ve benzersiz içerikler kurgulayan kişidir. Eski önemini yitiren geleneksel reklamcılığın yerini dolduran dijital pazarlamanın stratejisinden, yöntemlerinden ve sonuçlarından sorumludur. Pazarlama departmanının dönen bir çarkın en önemli dişlisi olduğunu mutlaka biliyorsunuzdur. İşte, dijital pazarlama da şirketler için aynı öneme sahiptir. Bu yüzden son dönemde sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimine olan talep artışa geçmiştir. Peki, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi sertifika programında neler öğrenilmektedir?

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi – Neler Öğreneceksiniz?

Başarılı bir sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olmak için hem Google’ın hem de Twitter, Facebook, Youtube, Instagram ve Tiktok gibi sosyal medya platformlarının dilini çözmek gerekiyor. Bunun için de birçok teknik beceriye sahip olmak önemli. Profesyonel kariyerinizi başlatmak için sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlığı eğitiminde öğreneceğiniz temel konular:

 • Sosyal medya pazarlaması,

 • Web sitesi yönetimi,

 • İçerik oluşturma,

 • Arama motoru optimizasyonu,

 • İçerik pazarlama,

 • Sosyal medya pazarlaması,

 • E-posta pazarlaması,

 • Dönüşüm oranı optimizasyonu,

 • Ücretli reklamlar,

 • HTML ve CSS,

 • Sosyal medya takibi ve raporlama,

 • Sosyal medyada kriz yönetimi,

 • Brief, debrief süreci vs.

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimine Katıldıktan Sonra Neler Yapabilirsiniz?

Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimini başarıyla tamamladığınızda elde edeceğiniz sertifika ile pek çok sektörde dijital pazarlama uzmanı veya sosyal medya uzmanı olarak çalışabilirsiniz. Kısıtlı bir sektörde bulunmamak, burada sizin avantajınıza olan bir durum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlığı sertifikasını aldıktan sonra ister inşaat ister otomotiv isterseniz de sağlık sektöründe çalışma alanı bulabiliyorsunuz. Çünkü en köklü şirketlerden sektöre yeni giriş yapan küçük işletmelere kadar tüm firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama alanında çalışan bir ekip var dolayısıyla uzunca bir süre iş aramak zorunda kalmıyorsunuz.

Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanlığı İçin Mutlaka Profesyonel Bir Destek Alın…

İnternette dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitimi veren pek çok online platformla karşılaşabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyem, sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimini online değil, yüz yüze tercih etmeniz. Çünkü bu konuda edineceğiniz teorik bilgilerin size pek de bir katkısı yok. Önemli olan pratik açıdan yetkinliğe kavuşmak.

Dolayısıyla bol bol uygulama yapmak, aklınıza takılan yerleri sormak, telafi dersler oluşturmak ve daha iyi sonuçlar almak için mutlaka dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi sertifika programına dahil olmanız gerekiyor. Elbette bu süreçte bol bol çalışma yapmak da önemli… Şunu unutmayın; bu iş alanında rakibiniz çok ve siz kendinizi ne kadar geliştirir, ne kadar eğitim alırsanız o kadar çok kişiyi arkanızda bırakırsınız!

[widget-129]

Yorum Yap