Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Danışmanlığı Ücretleri - Güvenilir Bir Hizmet İçin Ne Kadar Ödemelisiniz?

SEO Danışmanlığı Ücreti Nasıl Belirlenir?

Firmanın web sitesi için SEO danışmanlığı hizmeti mi almak istiyorsunuz? Web sitenizin daha görünür olması ve Google’da üst sıralarda çıkması için profesyonel bir SEO danışmanı ile çalışmayı düşünüyorsanız sizler için hazırlamış olduğum SEO danışmanlığı ücretleri yazısını okumanızı tavsiye ederim.

SEO danışmanlığı ücretlerini belirleyen faktörleri, hangi firmalar için SEO danışmanlığı hizmeti verildiğini, SEO danışmanlığının hangi konuları kapsadığını ve SEO danışmanlarının sunduğu SEO paketlerini daha iyi anlayabilmeniz açısından detaylı bir açıklama yapacağım.

SEO Danışmanlığı Ücretlerinde Belirleyici Faktör Nedir?

Dijital pazarlamanın en önemli parçalarından biri olan SEO, günümüzde her sektör için oldukça önem taşıyor. Özellikle küçük işletmeler ya da dijital dünyaya yeni atılan firmalar için SEO, daha da önem kazanabiliyor. SEO yapmayı ya da bir SEO danışmanından destek almayı ihmal eden firmalar ise çok geçmeden artan rekabetten payını alıyor ve kaybeden taraf oluyor.

SEO danışmanları, SEO danışmanlığı ücretlerini belirlerken standart bir fiyatlandırma yapmıyor. Çünkü SEO kursu fiyatlarını etkileyen kurumsal/bireysel ihtiyaçlar, temel/ileri seviye, online/yüz yüze eğitim gibi pek çok kriter bulunuyor. Dolayısıyla SEO paketleri ile ilgili net bir fiyat bilgisi paylaşabilmek, kişilerin ihtiyaçlarını fark etmeden pek de mümkün olmuyor. 

İnternette SEO danışmanlığı ücretlerini açıklayan ve SEO danışmanı olarak hizmet verdiğini duyuran pek çok kişi var. Kullanıcılar için sunulan SEO hizmeti fiyatı da oldukça geniş bir aralık olarak veriliyor. Haliyle web sitesinin trafiğini artırmak isteyen kişiler de SEO danışmanlığı ücreti nasıl belirlenir diye merak etmeye başlıyor. 

Aslında SEO danışmanlığı ücretleri, her proje özelinde değerlendiriliyor. Çoğu ajans ve çevrim içi pazarlama şirketi tarafından genellikle proje üzerinde kaç saat harcandığına bakılarak SEO paketleri oluşturuluyor. Ortalama olarak SEO danışmanlık ücretleri saatte 100 ila 250 TL bandında bir tutarı buluyor. Daha büyük SEO ajansları, SEO danışmanlığı ücretlerini aylık olarak belirliyor. Aylık SEO fiyatlarını da bir sonraki yazımda bulabilirsiniz.

SEO Paketlerindeki Fiyatlar Projeden Projeye Göre Değişiyor

SEO danışmanlık desteği aldığınız kişi veya ajans, projeniz için tek seferlik bir ücret talep edebilir. Toplam maliyetin belirlenip SEO danışmanlığı ücretlerinin bir kerede alındığı durumlar da mevcut. Ancak genel olarak ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre değişmekle birlikte SEO hizmeti fiyatının 3000 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Elbette rekabetin çok daha yüksek olduğu web siteleri ve markalar için SEO danışmanlık ücretlerinin 50.000 TL ila 100.000 TL arasında olduğu durumlar da mevcut. 

SEO Hizmeti Fiyatının Düşük Olması Sizi Aldatmasın!

İnternette çok düşük fiyatlı SEO hizmetleriyle karşılaşabilirsiniz ancak sizlere tavsiyem bu, SEO paketlerinin ayrıntılarını incelemeniz. Çünkü SEO hizmeti fiyatlarının düşük olduğu durumlarda genellikle çok daha kalitesiz bir hizmet sunulur.

Doğru bir hizmet aldığınızdan emin olabilmek adına SEO danışmanınızdan yaptıklarının dökümünü alabilirsiniz. Bu sayede anahtar kelime araştırması, EO içerik yazma, teknik denetimler, içerik pazarlama denetimleri, bağlantı kurma, dijital PR ve raporlama gibi her türlü hizmette destek alıp almadığınızı anlayabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap