Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Nikon Fotoğraf Makinesi Sektöre Bomba Gibi Düştü!

Nikon Z9’a Göz Attınız Mı? – 2021’in Sonunda Çıkan Nikon Fotoğraf Makinesi Göz Kamaştırıyor!

Nikon fotoğraf makinesi sektöründe en büyük rakibi Canon ile birlikte hakimiyet kurmaya devam ediyor. 2021’in son çeyreğinde kullanıcıların beğenisine sunulan yeni Nikon fotoğraf makineleri de açıkçası bu rekabeti sürdürecek gibi. Nikon Z9 olarak adlandırılan aynasız fotoğraf makinesi, Nikon fotoğraf makineleri arasında en iyi modellerinden biri olacağa benziyor.

Nitekim kullanıcıların kısa bir süredir deneyimlediği yeni Nikon fotoğraf makinesi, profesyonel fotoğrafçı ve eğitmenler tarafından beğenilen yorumlar aldı. Fotoğraf makineleri ve ekipmanlarında her geçen gün kalitesini artıran Nikon’un bu yeni model Nikon fotoğraf makinesi de çok satacak gibi görünüyor. Nikon fotoğraf makineleri ve Canon arasındaki rekabet gittikçe artıyor.

Nikon Z9 Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Nikon fotoğraf makineleri arasında yeni model Z9, profesyonel fotoğrafçılar için tasarlandı. İlgi çekici özelliklerinin yanında kullanıcı deneyimini artırmasıyla da göz dolduran Nikon Z9’u yakından tanımak isteyenlere Nikon fotoğraf makinesi özellikleri:

  • Çok katmanlı 45.7 MP full frame CMOS sensör,
  • Objektif Yuvası Adaptörü FTZ II,
  • 493 noktalı AF sistemi,
  • 4K 120 p video,
  • 8k 30 p video,
  • RAW 8K 60 p video,
  • RAW formatında 1.000'den fazla kare,
  • C+ modunda tam AF/AE özelliğiyle 120 fps'ye kadar video,
  • 1/32.000 oranında deklanşör hızı.

Kaliteli ve fark yaratan özellikleri ile Nikon fotoğraf makineleri arasında en iyilerden biri olan Z9 Nikon fotoğraf makinesi 2021’in son çeyreğinde satışa sunuldu ve şimdiden son derece iyi satış rakamlarına ulaştı. Ülkemizde de merakla beklendi ve sipariş almaya başladı. Eğer makinenizi yenilemek istiyorsanız Z9 size profesyonel bir deneyim sunacak.

Yılın Başında Yeni Yazılımı Yayınlandı!

Nikon amiral gemisi Z9, Ocak ayında kullanıcılarına yeni bir yazılım güncellemesi sunarak çekim süresini de büyük ölçüde iyileştirdi. Daha önce Z9 Yüksek Verimli RAW + JPEG BASIC (B)] kaydında 20 fps çekim yaptığında süre 3 saniyeydi ve artık bu süre 8 saniyeye çıkacak.

Ayrıca Nikon fotoğraf makinesi için kullanıcılarına yeni güncellemelerin de yolda olduğunu söyledi. Gelecekteki güncellemelerde hem fotoğraf hem de videolarda yeni işlevler ve çalışma kabiliyeti eklentileri geleceği ve makinenin daha da işlevsel bir hal alacağı söyleniyor.

Nikon fotoğraf makineleri ile piyasaya yeni soluk getirirken güncellemelerle rekabeti kızıştırdığı da bir gerçek... Rakiplerinin ne hamle yapacağı da merakla bekleniyor. Takip edip göreceğiz.

[widget-130]

Yorum Yap