Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Akıllı Telefonlar İçin En İyi 8 Fotoğraf Uygulaması

Bu Uygulamalara Göz Attınız Mı? - Akıllı Telefonlar İçin En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Akıllı telefon kullanıcıları için sürekli yeni uygulamalar üretiliyor. Bu nedenle Google Play ve AppStore platformlarında uygulama yazılımcılarının rekabeti artıyor. Bu rekabet alanlarından birinde de fotoğrafçılık uygulamaları yer alıyor. Elimizin altındaki fotoğraf makineleri olan akıllı telefonlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde hepimiz profesyoneller gibi fotoğraf çekebiliyoruz.

Profesyonel fotoğrafçı olarak benim de denediğim ve kullandığım en iyi fotoğraf uygulamaları ise sayfada yer alıyor. Dilerseniz fotoğraf uygulamalarına göz atarak sizin için en iyisini seçebilirsiniz. Akıllı telefonlar için en iyi 8 fotoğraf uygulaması...

1. Google Photos - Akıllı Telefonlar İçin Fotoğraf Uygulaması

Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf uygulamaları listesinin başında Google Photos yer alıyor. Kullandığım fotoğraf uygulamaları arasında yer alan Google Photos ile fotoğraflarınızı nerede çektiyseniz o yerin ismi ile aratabilir ve kaydedebilirsiniz. Otomatik yedekleme ile çektiğiniz fotoğrafları Google hesabınıza bağlayabilir, ücretsiz ve sınırsız bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Efektleri ve animasyonları sevenler ise eklentileri kullanarak fotoğraflarını renklendirebilirler. En iyi fotoğraf uygulamaları arasındaki Google Photos ile fotoğraflarınızı sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

2. Snapseed - Akıllı Telefon Fotoğraf Uygulamaları

Snapseed akıllı telefon fotoğraf uygulamaları arasında beğendiğim diğer uygulamalardan biri. Kullanıcılarına parlaklık ve kontrast gibi fotoğraf makinesi ayarlarından sunuyor. Retrolux, Vintage, TiltShift, Grunge, Drama gibi filtreleri fotoğrafları düzenlemede esneklik kazandırıyor. Dilerseniz sadece fotoğrafın bir bölümünü düzenleyebiliyorsunuz. Ücretsiz ve reklamsız fotoğraf uygulaması olan Snapseed’i denemenizi öneririm.

3. Aviary Photo Editor - Akıllı Telefonlar İçin En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Akıllı telefonlar için fotoğraf uygulaması listemdeki Aviary Photo Editor, diğer fotoğraf uygulamaları içinde farklı olarak döndürme, kırpma, düzeltme ve geliştirme gibi standart seçeneklerin yanı sıra; ekstra odaklama, metin girme, kozmetik düzeltmeler (kırmızı göz silme, makyaj) seçeneklerine de sahip. En iyi fotoğraf uygulamaları olan Aviary’nin menüsü de kolay kullanılabilir.

4. VSCO - Akıllı Telefon Fotoğraf Uygulamaları

VSCO fotoğraf uygulamaları arasında en sosyallerden biri. Hem fotoğraf düzenlemek hem de diğer fotoğrafçılarla tanışmak isteyen akıllı telefon kullanıcıları için ideal. Ben en çok pozlama ve kontrast ayarlarını kullanışlı buldum. Fotoğrafları kırpma, döndürme, soldurma gibi tekniklerle olduğundan çok farklı hale getirmek de eğlenceli oluyor. Photoshop kullanmayı bilmeyen ve sosyal medya hesaplarında fotoğraf paylaşmak isteyen fotoğrafçılar için kullanışlı olacak. Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf uygulaması olarak gösterilen VSCO’yu seveceksiniz.

5. Pixlr Express - Akıllı Telefonlar İçin Fotoğraf Uygulaması

Pixlr Express akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf uygulamaları arasında en hızlısı. Eğer sabırsız bir fotoğrafçı iseniz çektiğiniz kareleri hemen paylaşmak istiyorsanız bu program faydalı olacak. Fotoğraflardaki pürüzleri kaldırmada diğerlerine göre daha başarılı olduğu için önerim bu programın yanında bir diğer fotoğraf uygulaması Google Photos kullanmanızdır.

6. PicsArt - Akıllı Telefonlar İçin En İyi Fotoğraf Uygulamaları

PicsArt 4,5 milyonu aşan kullanıcı sayısı ile gayet beğenilen ve yararlı fotoğraf uygulaması olduğunu kanıtlamış oluyor. Haliyle Android fotoğraf uygulamaları arasında önerdiğim kaliteli uygulamalardan biri de PicsArt. Sosyal ağlarda paylaşıma olanak tanıması, SMS ve e-mail uyumluluğu sayesinde sosyal bir düzenleme programı. Denemenizde fayda var.

7. Vignette - Akıllı Telefonlar İçin Fotoğraf Uygulaması

Eğer siz de benim gibi eski fotoğrafların büyüsüne inanıyorsanız sizi mükemmel bir fotoğraf uygulaması ile tanıştıracağım. Vintage ve retro fotoğraf oluşturmanıza olanak tanıyan Vignette, farklı çekim modları sayesinde ilginizi çekecek. Fotoğraflarınız romantik ve nostaljik bir hava taşıyacak.

8. Adobe Photoshop Express - Akıllı Telefonlar İçin En İyi Fotoğraf Uygulamaları

Adobe kötü uygulama yapar mı diye düşünüyorsunuz, tabi ki hayır. Adobe mükemmel bir ekspres fotoğraf düzenleme uygulamasına sahip. Kesme, kırpma, döndürme, renk ayarlarını değiştirme, filtre koyma özellikleri olan fotoğraf uygulaması sayesinde dijital makinelerden çıkmış gibi fotoğraflar elde edeceksiniz. Profesyonel makine ile çekilmiş fotoğraf görüntüleriniz olacak.

Siz De Kendi Favorilerinizi Yorum Olarak Bana Yazın!

Akıllı telefonlar için fotoğraf uygulamaları arasında seçtiklerim bunlar. Profesyonel fotoğraflar oluşturmak için sadece fotoğraf uygulamaları ile hareket etmek ve uygulamalara güvenmek ne kadar doğru tartışılır ancak teknolojinin nimetlerini de kullanmak gerekecek elbette. 

Eğer sizin de favori uygulamalarınız varsa yorum olarak bana yazabilirsiniz. Elbette işin uygulamada bitmediğini, fotoğrafçılık eğitimi alarak uygulamaların, fotoğraf makinelerinin ve fotoğraf sanatının nasıl kullanıldığını daha detaylı öğrenmenizin faydalı olacağını da unutmamanız gerektiğini hatırlatayım!

[widget-130]

Yorum Yap