Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteler

Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi – Nerelerde Eğitim Alabilirsiniz?

Dijital pazarlama eğitimi almaya karar verdiyseniz önünüzde üç seçenek var. Ya bir dijital pazarlama kursuna gideceksiniz ya dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerin derslerine katılacaksınız ya da ücretsiz dijital pazarlama eğitimi sunan web sitelerini araştıracaksınız. Şimdi, tüm seçenekleri sizin için tek tek ele alacağım.

Girişimci, kurumsal iletişim sorumlusu, pazarlama yöneticisi, marka sahibi veya e-ticaret sektörü çalışanı olarak dijital pazarlama uzmanlığı eğitimine katılmak istiyorsanız önünüzdeki üç seçeneğin de artılarını ve eksilerini bilmeniz gerekiyor. Dilerseniz ilk olarak dijital pazarlama eğitimi veren üniversiteler ile başlayalım…

Dijital Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteler Hangileri?

İstanbul Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Gedik Üniversitesi gibi pek çok akademik kurumda dijital pazarlama eğitimi bulunuyor. Ancak dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerin dezavantajı, programların belli bir tarih aralığı için oluşturulması ve kontenjanların sınırlı sayıda olması. Örneğin; dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerden Boğaziçi Üniversitesi’ni ele alalım. 2022 yılı için oluşturulan dijital pazarlama kursu 25 Ekim’de başlayacak. Aynı şekilde İstanbul Teknik Üniversitesi’nin sosyal medya uzmanlığı eğitimi kapsamında sunduğu dijital pazarlama kursunun kontenjanı 20 kişiyle sınırlandırılacak.

Yani dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelere başvurmak için elinizi çabuk tutmanız ve programınızı okula göre ayarlamanız gerekiyor. Buna ek olarak dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerin kurs fiyatları da bir miktar pahalı oluyor. Eğer dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerin programlarına uyamıyorsanız dijital pazarlama uzmanlığı eğitimi veren kurumları araştırıyorsunuz. Bu kurumlar, alanında uzman eğitmenlerle birlikte tamamen sizlere özel olarak planlanan programlar dahiline dijital pazarlama eğitimi veriyor ve dersler uygulamalı olarak işleniyor. Sınavları başarıyla geçmeniz halinde dijital pazarlama sertifikası alıyor ve en kısa süre içerisinde de hayata atılıyorsunuz.

Şimdi gelelim dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerden ve kurumlardan sonra geriye kalan diğer seçeneğinize. Ücretsiz dijital pazarlama kursu. Ücretsiz dijital pazarlama eğitimi veren kurumlar genellikle bu eğitimleri birkaç saatle sınırlandırıyor. Terimsel ve teorik anlatımlar yapıyor. Dolayısıyla mesleki açıdan bir gelişim sağlamak ya da becerilerinizi geliştirmek üzere dijital pazarlama eğitimi almak istiyorsanız ücretsiz dijital pazarlama kursu etkisiz kalıyor. 

Dijital pazarlama eğitiminde gördüğünüz dijital dönüşüm, SEO, SEM, mobil pazarlama, içerik yönetimi, ağızdan ağıza pazarlama, online itibar yönetimi, analiz ve raporlama gibi konular, detaylı olarak anlatım yapan kurslarda ve üniversitelerde bulunuyor.

Dijital Pazarlama Eğitimi Sertifikası Alın İş Mülakatlarında Kendinize Daha Çok Güvenin…

Biliyorsunuz artık her sektöre başarıyı getiren en önemli unsur, dijital pazarlama stratejileri. Dolayısıyla her yönden bilgili ve yaratıcı bir dijital pazarlama uzmanı olmak, size tahmin ettiğinizden çok daha fazla avantajlar sağlar. Sektörünüz ne olursa olsun, en prestijli firmalarda, en büyük markalarda çalışma fırsatı yaratır.

Bunun dışında da gerek dijital pazarlama eğitimi veren üniversitelerden gerekse özel kurumlardan aldığınız dijital pazarlama kursu sertifikası ile danışmanlık yapma şansınız da olur. Yani tam zamanlı bir işte çalışma fikri size cazip gelmiyorsa dijital pazarlama eğitimi sertifikası ile firmaların dijital pazarlama departmanları için danışmanlık desteği de verebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap