Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Canon EOS R5 C Piyasaya Çıktı! - Özelliklerine Göz Atın!

Canon Yeni Fotoğraf Makinesi ile Fark Yaratıyor!

Canon fotoğraf makinesi sektörünün hakimi olmaya devam ediyor. Uzun zamandır fotoğrafçıların beklediği Canon EOS R5 C 2022’nin ilk ayında piyasaya çıktı!

Deneme fırsatı bulduğum Canon EOS R5 modeli, profesyoneller veya spor ve aksiyondan stüdyo portreleri ve manzaralara kadar neredeyse her tür fotoğrafçılık için son derece yetenekli bir seçenek arayan herkes için mükemmel bir fotoğraf makinesiydi.

Nitekim aynasız kameralar, neredeyse en başından itibaren hem durağan fotoğraflar hem de video çekimlerinde on yıldan fazla bir süredir piyasada. Birçoğu, her iki işlevi de yerine getirebildikleri için hibrit kameralar olarak kabul edilir, ancak bu, her iki görev için de optimize edildikleri anlamına gelmez.

Bugüne kadar video çalışması için hem aynasız hem de profesyonel video kameralar kullandım. Özel araçlar olarak profesyonel video kameralar harikadır. Yaptıkları işte mükemmeller, yine de ne yazık ki, gerçek hibrit kameralar söz konusu olduğunda, aynasız gövdeler tarihsel olarak anlamlı bir şekilde yetersiz kalmıştır: video çekerken, kullanıcı arayüzü tipik olarak fotoğrafçılar için tasarlanmış bir sisteme bağlanmıştır.

Ancak tüm bunlar R5 C için geçerli değil. Canon EOS R5 C’de güç düğmesi, fotoğraf ve video modları arasında geçiş yapmanızı sağlar, ancak benzer kontrollere sahip diğer kameraların aksine, her modda ayarlarınızı hatırlamaktan çok daha fazlasını yapar. Fotoğraf modunda açıldığında, tıpkı fotoğrafçılık için tasarlanmış bir Canon aynasız fotoğraf makinesi gibi çalışır - bu durumda EOS R5’in aynısıdır diyebiliriz.

Ancak video modunda açıldığında, Cinema EOS R5 C sinema kamerası gibi çalışır. Cinema EOS menü sistemini kullanır ve video skopları, sahte renkli ekranlar ve bir video iş akışı etrafında tasarlanmış bir arayüz ve menü sistemi dahil olmak üzere Cinema EOS sinema kameralarıyla aynı seçeneklere sahiptir.

Canon EOS R5 C Özellikleri - Neler Öne Çıkıyor?

Canon fotoğraf makineleri, fotoğrafçılığa başlayacak olanların en çok tercih ettiği makinelerdendir. Canon fotoğraf makineleri beklentileri artıran makinelerden biri olan Canon EOS R5 C özellikleri:

  • Tam Kare 8K sensör,
  • 45 Megapiksel görüntüler,
  • Uzun süreli kayıt,
  • Dual Pixel CMOS AF,
  • Cinema RAW Light,
  • XF-AVC ve MP4,
  • HDR kayıt formatları,
  • Cinema EOS işlevleri,
  • DIGIC X işlemci.

8K Sinematik Çekimler İçin Eşsiz!

8K video kaydı için standart olarak 30 FPS, harici bir güç kaynağıyla ise 60 FPS çekim yapma imkanı sunan Canon EOS R5 C, 4K ve Full HD’de ise 120 FPS’ye kadar bu oranı yükselterek sinema çekimleri yapmak isteyenlere eşsiz bir detaylar sunuyor.

Her bir karenin netliğini korumak üzere makine; tüm bu yüksek çözünürlük ve FPS oranlarında bile Dual Pixel CMOS AF işlevini sürdürerek en net çekimleri yapmanıza imkan sağlar. Nitekim gelişmiş yüz tanıma sistemi ve derin yapay zeka öğrenim algoritması ile Canon EOS R5 C fotoğraf makinesi birçok rakibini de bu yönüyle geride bırakır.

Eğer fotoğrafçılık eğitimi ile profesyonelliğe yelken açmayı düşünüyorsanız kaçırılmayacak bir fotoğraf makinesi olan Canon EOS R5 C’ye koleksiyonunuzda yer vermeyi kesinlikle düşünmelisiniz.

[widget-130]

Yorum Yap