Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Evergreen İçerik İçin Önemli Püf Noktaları!

Web Sitenize Fayda Sağlayan Evergreen İçerik Nasıl Oluşturulur? 

Evergreen Content nedir biliyor musunuz? Web sitenizin trafiğini olumlu yönde etkileyecek geniş kapsamlı yazılara Evergreen içerik (content) adı verilir. Bu içerikler dijital içerik üretimi konusunun en önemli parçalarıdır. 

Evergreen içerik web sitenizin arama motorlarında sıklıkla gösterilmesini ve tıklanmasını sağlamak için üretilen, tüm zamanları kapsayan içeriklerdir. Gündemden konu başlıklarını içermeyen, spesifik bir konu üzerinde tüm zamanların aramasını alacak şekilde üretilen bu içerikler web site trafiği çekmek isteyen kişilerin işine yarar. Öyleyse Evergreen içerik nasıl oluşturulur, Evergreen içerik oluştururken nelere dikkat edilir, hangi yöntemler uygulanır? İşte tüm bunlar için size bilgi vereceğim. 

Evergreen İçerik Oluşturmanın Bazı Püf Noktaları! – Evergreen İçerik Nasıl Oluşturulur?

Evergreen Content nedir konusunu bir önceki yazımda da detaylarıyla açıkladım. Burada sizin için Evergreen içerikler hakkında bazı önemli püf noktaları paylaşacağım. Bu püf noktaları sayesinde web siteniz için oluşturacağınız Evergreen içerik faydaları ile ilgili tüm detaylara hakim olacaksınız ve bu önemli dijital içerik üretimi çalışmalarınıza başlayacaksınız. Öyleyse başlayalım, Evergreen içerik nasıl oluşturulur:

Evergreen İçerik Spesifik Bir Konuda Olmalı!

Özel bir anahtar kelime üzerine Evergreen içerikler üretmek önemlidir. Çok fazla tıklama almak istiyorsanız konuyu geniş tutmak yerine dar ve spesifik bir çerçeveden bakmalısınız. Böylece konuyla ilgili daha fazla kalıcı trafik çekebilirsiniz. İçeriğinizi bir konu üzerine derinlemesine eğilir şekilde oluşturduğunuzda ortaya kaliteli bir ölümsüz içerik çıkacaktır. Yani sadece tıklanma almanız değil, sitenizde ziyaretçileri ne kadar tutabildiğiniz de önemli konulardan biridir. 

Evergreen İçerik İçin Yoğun Araştırma Sürecine Girilmeli!

Ölümsüz içerik üretmek istiyorsanız detaylı bir araştırma neticesinde konunuza karar vermelisiniz. Üstünkörü bir araştırmayla kısa süreli etki yaratacak içerikler üretebilirsiniz fakat daimi bir trafik ve okunma oranı istiyorsanız spesifik konunuzu detaylıca ve derinlemesine bir şekilde ele almalısınız. Bunun için de yoğun bir araştırma ve bilgi edinme sürecine girmelisiniz. 

Evergreen İçerik Anlaşılır ve Akıcı Bir Dille Yazılmalıdır!

Öncelikle şunu bilmelisiniz; tüm zamanların en çok okunan içeriğini oluşturmak istiyorsanız konuyu hiç bilmeyen ve hatta karmaşık konuları okumakta zorlanan kişilere de hitap etmelisiniz. Yani içeriğiniz oldukça kolay okunabilir şekilde üretilmeli ve akıcı bir dille yazılmalı. Evergeen içerik üretirken bu konu bir hayli önemli, çünkü web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar okuduklarından memnun olmalı ve daha uzun süre boyunca sayfanızda kalmalı. Böylece sürekli arama motorlarında üst sıralarda kalabilirsiniz.

Evergreen İçerikler Öncesi Rakip Analizleri Gerçekleştirin!

Rakiplerinizin üst sıralarda kalması için oluşturdukları içeriklerde neleri ele aldıklarına, hangi anahtar kelimeleri kullandıklarına, onların yazdığı yazıların kalitesine bakın. Siz o konulara neler katabilirsiniz, bunu düşünün ve daha yaratıcı bir içerikle önlerine geçmeyi başarın. Evergreen içerik faydaları noktasında bu konu işinize yarayacaktır.

Evergreen İçerikler SEO’ya Uyumlu Olmalı!

Dijital içerik üretimi sürecinde Evergreen içerik yazıları SEO açısından çok değerlidir. Ürettiğiniz yazıların Seo çalışmalarının yapılması şart diyebilirim. Yoksa içerikleriniz görünür olmaz ve bir ölümsüz içerik konseptinden bahsetmek mümkün olmaz. Bu yüzden mutlaka SEO içeriği oluşturmalısınız.

Ölümsüz İçeriklerinizin Gücünü Zamanla Daha İyi Göreceksiniz!

Evergreen içerik faydaları kendini zamanla daha belirgin bir şekilde ortaya koyar. Zaman içerisinde düşmeyen web site trafiğiniz ve tıklamayla sayfada zaman geçirme oranlarınız ölümsüz içerik oluşturma konusunda size “iyi ki” dedirtecek. İşte bu yüzden ölümsüz içerikler üretmeye devam etmelisiniz. 

Evergreen içerik nasıl oluşturulur diye merak edip yukarıdaki bilgileri kendi web site içerikleriniz için not aldıysanız işe koyulun ve harika bloglar oluşturmaya başlayın. Dijital içerik üretimi ve SEO içerik editörlüğü hakkında eksik olduğunuzu düşünüyorsanız verdiğim eğitimleri inceleyebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap