Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Evergreen İçerik Nedir? Neden Oluşturmalısınız?

Web Sitenizin Akılda Kalmasını Evergreen İçerik İle Sağlayın!

Dijital pazarlamada organik trafik oldukça değerlidir. Bu yüzden birçok içerik üretimi çalışmasıyla sitenizi insanların karşısına çıkarabiliyor olmanız gerekiyor. İşte Evergreen içerik kavramı da bu konuda gündeme geliyor. Peki, Evergreen içerik nedir ve neden üretilir?

Evergreen içerik üretme konusu dijital pazarlamada sıklıkla karşınıza çıkacak bir konudur ve mutlaka dijital pazarlama çalışmaları yürütüyorsanız Evergreen içerik üretimine önem vermelisiniz. Evergreen içerik nedir ya da Evergreen Content nedir diye sorduğunuzda şu şekilde açıklayabilirim; internet üzerinde herhangi bir zaman diliminde aratılabilen, yıllar geçse de kullanıcıların önüne düşen, güncelliği her daim devam eden içeriklerdir. Bu tür içerikler eskimeyen içerik şeklinde ifade edilebilirler. Evergreen içerikler gündemde olan konular üzerine değil, gündem dışı ve genel konularda üretilirler.

Evergreen İçerik Özellikleri Neler? Evergreen İçerikler Nasıl Olmalı?

Evergreen içerik nedir diye sorduğunuzda, dijital pazarlama için çok önemli olduğunu söylemeliyim. Tanım olarak Türkçeye çevrildiğinde Evergreen içerikler ölümsüz içerik olarak adlandırılırlar. Ayrıca eskimeyen içerik de denebilir. Çünkü bu içerikler tüm zamanların aratılan ve görülen içerikleridir. Herhangi bir zamanda da internet kullanıcılarının karşısına çıkabilirler ve sitenize trafik çekmenizi destekleyebilirler. Öyleyse Evergreen içerik özelliklerini de söyleyelim. Evergreen içerikler:

  • Zamansızdır. Her zaman erişilebilen ve merak konusu olabilen içeriklerdir.

  • Yarar içerirler. İnternet kullanıcıları bir konu hakkında bilgi almak istediklerinde Evergreen içerikler karşılarına çıkar.

  • Orijinal olmak zorundadırlar. İnternetteki diğer yazılarla benzerlik gösterirlerse, kopya içerirlerse görünür olma noktasında sorun yaşamanıza sebep olabilirler. 

  • Sık aratılan konulardan üretilirler.

  • SEO uyumlu olurlar ve arama motorlarında üst sıralarda yer alırlar.

  • Marka bilinirliği yaratırlar, çünkü web siteniz sürekli görünür olur.

  • Güncel içeriklere göre daha uzun sürede hazırlanırlar ve kapsamlı olurlar.

Evergreen içerik nedir diye merak edenlerdenseniz bu özellikleri mutlaka önemsemelisiniz. Evergreen içerik, yukarıdaki özellikleriyle web sitenizi ön plana çıkarır. Evergreen içerik üretimi çalışmaları bu yüzden çok önemlidir.

Evergreen İçerik Üretmek İçin Neler Yapmalısınız?

Blog yazılarınızı sadece bir kere SEO’ya uygun olarak oluşturup sürekli trafik almak istiyorsanız hedeflediğiniz konu Evergreen içerik çalışmaları olmalıdır. Bu çalışmalar neticesinde her zaman arama motorlarında görünür olursunuz. Evergreen içerik üretimi işte bu yüzden oldukça önemlidir. 

Ölümsüz içerik üretmek için neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız size vereceğim en önemli tavsiye hedef kitle analizlerinizi, anahtar kelime ve konu başlıkları araştırmalarınızı iyi yapmanızdır. Bu sayede en çok aratılan konular üzerine Evergreen içerik girişi yapabilir, trafik çekme konusunda işe yarar çözümler elde edebilirsiniz.

Sektör bazlı araştırmalar yapmak da eskimeyen içerik formları için önemlidir. Sektörünüzde en çok merak edilenleri iyi bilirseniz sizi ön plana çıkartacak etkili blog içeriklerini üretebilirsiniz. Evergreen içerik çalışmaları yürütürken bu çözümler çok fazla işinize yarayacaktır.

Ürün bazlı Evergreen içerik üretmek istiyorsanız, “nedir”, “nasıl yapılır”, “ne fayda sağlar” gibi içerikler çok faydalı olacaktır. Bu sayede arama hacmi yüksek kelimelerle trafik çekebileceksiniz.

Ölümsüz İçerik Üretimiyle Tüm Zamanların En Çok Okunanlarını Oluşturun!

Web sitenizin, bloglarınızın, içeriklerinizin çok fazla tıklanma almasını mı istiyorsunuz? Sık sık güncel blog çalışmaları yapamayacağınızı düşünüyorsanız ya da sık ürettiğiniz içeriklerin haricinde devamlı kalıcılığını ve trafiğini koruyan içerikleri de oluşturmak istiyorsanız Evergreen içerik üretme konusuna özen göstermelisiniz. Bu içeriklerin web sitenizin bel kemiği olacağını bilmelisiniz. Bu yüzden mutlaka eskimeyen içerik oluşturma süreci için zaman ayırın. 

Evergreen içerik nedir bilir ve uygularsanız sonuçlar da her zaman güzel olacaktır. Ölümsüz içerik üretimini desteklediğinizde SEO çalışmalarınızda nasıl bir ilerleme yaşadığınızı analiz sonuçlarıyla da fark edeceksiniz. Göreceksiniz ki Evergreen içerik olarak adlandırılan yazılarınız devamlı trafik alıyor. Bu durum gerçekten sizi mutlu edecek. O halde dijital pazarlamanın en değerli konularından biri için çalışmalarınıza başlayın. 

[widget-129]

Yorum Yap