Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter Reklam Verme Çalışmaları Neden Önemli?

Twitter’da Reklam Verme Yöntemleri Neler?

İşletmeniz için güzel dönüşümler almak istiyorsanız, pazarlama çalışmalarınızı Twitter üzerinden yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı Twitter reklam verme aşamaları bulunuyor. Tabii bir de reklam türleri hakkında fikir sahibi olmalısınız. Bu sayede reklamlarınızı en efektif şekilde kullanabilir, satışlarınızı yüksek ölçüde arttırabilirsiniz.

Twitter çoğunlukla kullanıcıların birbirleriyle etkileşim kurdukları renkli bir mecradır. Aynı zamanda profesyonel anlamda da çalışmalarınıza katkı sunan bir yerdir. Dijital pazarlama çalışmalarınızı yönetebileceğiniz bir kanal olan Twitter’da reklam verme yöntemleri nasıl oluyor, ne tür reklamlar veriliyor ve buna benzer birçok sorunun yanıtını öğrenmelisiniz ki işletmeniz için fayda sağlayabilin. İşte bu yüzden sizin için bir rehber hazırlamaya karar verdim. Bu yazıda Twitter’dan reklam verme süreçlerini öğreneceksiniz. Gelin, Twitter’da ne türde reklamlar verebileceğinize ve neden reklam vermeniz gerektiğine bakalım. 

Twitter Reklam Verme Konusu Neden Önemli?

Sosyal medya platformlarında reklam vermek istediğinizde faydalarından da emin olmalısınız. Twitter’da reklam verme sürecine girecekseniz, neden reklam vermeniz gerektiğini, bu reklamların size ne gibi etkileri bulunabileceğini net bir şekilde bilmelisiniz. Twitter reklam verme fikri ve getirileriyle ilgili fikrimi paylaşmak istiyorum. 

Twitter, bir sosyal mecra olarak birçok yaş grubundan insana ev sahipliği yapıyor. İşletme hesabınızın etkinliğini artırmak ve görünür olmak istiyorsanız Twitter reklamı vermeniz birçok kişiye erişmenizi kolaylaştıracaktır. Dijital pazarlamada başarı yakalamak istiyorsanız bu şart. 

Twitter reklam verme konusu, son günlerde daha fazla ön planda olmaya başladı. Önceki yıllarda daha çok kullanıcı deneyimine önem veren platform, sponsorlu reklamlarını arttırmaya başladı. Bu da, satış stratejileri geliştiren birçok firma adına olumlu bir gelişmedir. Twitter reklam verme konusunu bu yüzden iyi düşünmelisiniz. 

Twitter Sponsorlu Reklam Türleri Neler? – Twitter Reklam Verme Yöntemleri

Twitter büyük bir sosyal medya programıdır ve nasıl bir reklam çalışması yürütmek istiyorsanız bunun için size seçme şansı verir. Twitter sponsorlu reklam türlerini bilmeniz bu noktada önemlidir. Ne türde reklamlar vermek istediğinizi belirlemek için öncelikle türlerini bilmelisiniz. İşte Twitter reklam türleri şöyle:

  • Sponsorlu Tweetler

Tıpkı normal bir tweet gibi görünen, akışta karşınıza çıkan Twitter sponsorlu reklam türleri ‘sponsorlu tweetler’ olarak adlandırılıyor. Bu tweetler, siz reklam hesabını takip etmeseniz bile karşınıza çıkabiliyor. Eğer siz de işletmeniz için reklam vermek istiyorsanız ve bu seçeneği belirliyorsanız, sizi takip etmeyen kişilerin de reklamınıza ulaşacaklarından emin olabilirsiniz. Kullanıcılar bu tarz bir tweet karşılarına çıktığında, tweetin altında ‘sponsorlu’ ibaresini görürler. 

  • Sponsorlu Hesaplar

Eğer Twitter’da yeni bir işletme hesabıysanız, sponsorlu hesaplar arasında yer alarak akışta görünmeyi sağlayabilirsiniz. Bu reklam türü sizin için iyi bir dönüşüm sağlayacaktır. Kullanıcılar profilinizin küçük bir görselini, adını ve kısa bir bilgiyi akışta ya da kimi takip etmeleri gerektiğini gösteren kısımda görebilirler. Böylece takipçilerinizin sayısı da artacaktır. 

  • Sponsorlu Trendler

Twitter’da trend olan hashtagler, trendlerin sergilendiği belirli bir alanda kullanıcıların önüne çıkar. Popüler bir arama ve en çok konuşulanları buralarda görebilirsiniz. Bu alanda aynı zamanda ‘sponsorlu trendler’ de görünüyor. Eğer Bir hashtag paylaşımı yaparak sponsorlu ibaresiyle kullanıcılara görünmek isterseniz bu alandan faydalanabilirsiniz. Twitter reklam verme ücreti en yüksek olan sponsorlu içerikler bunlardır. En üstte yer almak için vereceğiniz reklam teklifini iyi düşünmelisiniz, çünkü rakipleriniz de sizinle aynı hamleleri gerçekleştirebilirler.

  • Sponsorlu Anlar

Twitter reklam vermek için en uygun platformlardan biri. Çünkü dilediğiniz türde reklam seçenekleri karşınıza çıkıyor. Moments yani ‘sponsorlu anlar’ da onlardan biridir. Twitter kullanıcılarının uzun hikayeler sevenlerine yönelik daha büyük bir içerik reklamı paylaşmak isterseniz kendinizi 280 karakterle sınırlandırmanız gerekmiyor. Böyle bir reklam çalışması için ‘sponsorlu anlar’ size çare olacaktır. 

Twitter’da reklam verme çalışmalarınızı dilediğiniz türde sponsorlu reklamlar arasından seçiminizi yaparak gerçekleştirebilirsiniz. 

Twitter’ı Daha Yakından Tanıyın!

Twitter’da reklam verme çalışmalarınızın öncesinde bu mecraya iyi bir giriş yapmak yararınıza olacaktır. Öncelikle her yerde görünür olmak için hamlelerinizi organik olarak yapmaya çalışın. Profilinizi profesyonel bir şekilde doldurun ve kullanıcılar için güven verici bir ortam sunmaya başlayın.

Twitter’dan reklam verme sürecine girdiğinizde Twitter reklam verme nasıl yapılır diye sorduğunuzda ve sponsorlu reklamlar arasından seçiminizi yaptığınızda çok daha fazla alanda görünür olma şansı yakalarsınız. Çalışmalarınızı dikkatle ve titizlikle yürütürseniz Twitter’dan iyi dönüşümler alabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap