Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Linkedin Yeterlilik Kimliği Nedir? Linkedin Yeterlilik Kimliği Nasıl Eklenir?

Linkedin Yeterlilik Kimliği – Sertifikalarınızı Eklemeyi Unutmayın!

Linkedin yeterlilik kimliği, eğitim ve sertifikasyon bilgilerinin eksiksiz bir şekilde girilmesi ve tüm becerilerin platform kullanıcılarına doğru bir şekilde aktarılmasıdır. Yani üniversite eğitiminiz, sahip olduğunuz sertifikalar ve başarı belgeleri Linkedin yeterlilik kimliğinin bir parçasıdır. Linkedin’in network’ünüzü genişletmek ve iş dünyasını daha yakından tanımak üzere oluşturulmuş bir platform olduğunu değerlendirdiğimizde Linkedin yeterlilik kimliğinin ne kadar önemli olduğunu daha kolay anlayabiliriz.

Üstelik Linkedin’e tüm başarılarınızı eklediğinizde bağlantılarınızın Haber Kaynağı’na düşecek ve belki de önemli firmaların, iş insanlarının ve yöneticilerin radarına gireceksiniz. Unutmayın; sertifikalar, rakiplerinize, potansiyel işverenlerinize ve tüm profesyonellere başarılarınızı göstermenin iyi bir yoludur.

Linkedin Yeterlilik Kimliği Nasıl Eklenir?

Linkedin yeterlilik kimliği nedir, konusunu yazımın giriş kısmında ele almıştım. Şimdi gelelim, Linkedin sertifika ekleme adımlarına. Linkedin profilinizi kariyerinizi güçlendirmek için mi kullanıyorsunuz yoksa amacınız iş bulmak, önemli markaların dikkatini çekmek mi? Ya da belki sektörünüzle ilişkili bir çevre kurmayı hedefliyorsunuzdur… Aslında Linkedin kullanımında amacınız ne olursa olsun, profesyonel anlamda sesinizi duyurabileceğiniz bir platformdasınız. Çalışmayı hayal ettiğiniz şirketlerin yöneticileri, İK uzmanları ve pek çok başarılı iş insanıyla aynı sosyal ortamdasınız. Yani kendinizi ne kadar iyi ispat ederseniz geleceğinizi de o kadar başarılı inşa edersiniz. İşte, bunun ilk adımı Linkedin’de yeterlilik kimliğini oluşturmak. Bu aşamada sertifikamı Linkedin profilime nasıl eklerim diyenler için adım adım ilerleyeceğim.

  • İlk olarak Linkedin’deki profil resminize tıklayın ve Profili Görüntüle’ye gelin.

  • Ardından Eğitim başlığının altındaki Lisanslar ve Sertifikalar kısmını doldurun. Belgelerinizi aldığınız kurumu ve tarihi eklemeyi de unutmayın. 

  • Yöneticilere daha iyi bir profil göstermek istiyorsanız 

  • Bölüm Ekle kısmına tıklayıp bir sonraki aşamada “Ek” başlığının altındaki Yayın, Patent, Onur ve Ödül gibi genel başarılarınızı da düzenleyebilirsiniz.

Linkedin Yeterlilik URL’si Nedir?

Dijital sertifikalarda genellikle doğrulama linkleri bulunur. Linkedin yeterlilik URL’si tıklandığında bir sayfa açılır ve belgenin üzerinde yer alan lisans numarası girilir. Bu sayede belgenin doğruluğu ve geçerliliği sorgulanır. Linkedin sertifika ekleme adımlarının sonunda dilerseniz sertifikanızın URL’sini de ekleyebilirsiniz.

Linkedin Yeterlilik Kimliği Fark Edilebilmeniz İçin Çok Önemli

Linkedin başarı ekleme platformudur. Ne kadar çok yetkinliğiniz ne kadar çok beceriniz ve ne kadar çok sertifikanız varsa Linkedin profilinizde hepsini sergileyebilirsiniz. Çünkü bu platformda olma amacınız sektörünüzle ilgili iş bulmak ya da network sağlamak. Dolayısıyla ekstra bilgili ve becerikli olduğunuzu karşı tarafa aktarmanız önemli.

Linkedin sertifika ekleme işlemleri oldukça basit ve ücretsizdir. Linkedin yeterlilik kimliğiniz, orada olmasını istediğiniz sürece LinkedIn profilinizde görünecek ve bağlantıya tıklayan herkes sizin hangi konularda başarılı olduğunuzu inceleyebilecektir. Haydi, hemen yukarıdaki adımları takip edin, profilinizdeki Lisanslar ve Sertifikalar kısmını başarıyla doldurun…

[widget-137]

Yorum Yap