Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter Etkileşim Çemberi Nedir?

Twitter Etkileşim Çemberi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan biri Twitter’dır. Bir mikro blog sitesi olan Twitter, geçmişte 140 karakter sınırlaması olmasına rağmen şu an 280 karakter sınırına sahiptir. Kullanıcıların duygularını ve düşüncelerini paylaşmalarına olanak sağlayan bu platform üzerinde uzun bir süredir kurumsal reklam çalışmaları da yürütülüyor. 

Birçok açıdan kullanıcılara kolay bir paylaşım alanı sunan ve herkese açık bir şekilde paylaşım yapılmasını sağlayan platform, etkileşim konusunda büyük bir öneme sahiptir. Twitter etkileşim çemberi de hesabınızdaki gönderilerin, yani tweetlerin ne kadar görüntülendiğini, tıklandığını, beğenildiğini ya da RT’lendiğini, ayrıca kimler tarafından bu etkileşimlerin verildiğini gösteren bir algoritmadır. 

Twitter Etkileşim Çemberi Nasıl Yapılır?

Twitter etkileşim çemberi sizin profilinizde etkileri bulunan profilleri ve aynı zamanda en çok beğenilen paylaşımlarınızı fark etmenizi sağlar. Twitter kullanıcılarını ilgilendiren bu algoritma, profil yapılandırılması ve farkındalık açısından önemlidir. Hangi gönderiniz ne kadar beğenilmiş, nasıl bir etkileşim almış? İnsanlar gönderinizi sadece beğenmekle mi kalmışlar yoksa kendi takipçileri için alıntılamışlar mı? Tüm bunları Twitter etkileşim çemberi sayesinde fark edebilirsiniz. Twitter etkileşim halkası veya çemberi denilen bu yöntemle meraklarınızı giderebilir, arama sonuçlarında ne kadar gözüktüğünüzü tespit edebilirsiniz.

Twitter etkileşim çemberi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, basit bir uygulama olduğunu söylemem gerekiyor. Twitter etkileşim halkası veya çemberi, chirpty.com üzerinden kolayca alınabiliyor. Siteye girip kullanıcı adınızı girerek Twitter etkileşim sonuçlarınızı görebiliyorsunuz. Yani profilinizi ya da paylaşımlarınızı en çok seven hesapları bu şekilde tespit edebiliyorsunuz. Twitter etkileşim çemberi basit bir algoritma olmasına rağmen, ücretsiz ve kolay bir şekilde sizin için fayda sağlayabilir. Üstelik sadece kendi profilinizin değil, başka profillerin etkileşimlerini de bu yolla görebilirsiniz.

Twitter’da Etkileşim Almak Nasıl Sağlanır?

Twitter etkileşim çemberi her ne kadar basit bilgiler verse de hedef kitlenizin beğenilerini analiz etmeniz açısından kolaylık sağlayabilir. Bu yüzden küçük bir deneme yapabilir, etkileşim çemberinizi görebilirsiniz. Peki, Twitter’da etkileşim almak mümkün hale getirilebilir? Bunun için birkaç yöntem var:

1.Düzenli Bir Şekilde Tweetler Atmak Etkileşim Arttırır!

Twitter’da görünür olmanız, takipçilerinizden beğeni ya da RT almanız için yapmanız gereken ilk şey, düzenli tweet atmaktır. Twitter’da etkileşim almak için uygulamanız gereken ilk adım kesinlikle budur. Tweet atma sıklığınız azaldıkça ana akışta yer almanız güçleşecektir. Bu yüzden sık sık ve düzenli olarak tweet atın. 

2.Başka Kullanıcıların Tweetlerini Retweetleyin!

RT adı verilen retweet, herhangi bir tweet üzerinde yaptığımız etkileşimdir. Bir başkasının tweetini, retweet etiketiyle paylaşmanıza veya alıntılamanıza yarar. Başkalarına etkileşim verdiğinizde, onlardan da geri dönüş alabilirsiniz veya sizi o listede görenler sayfanıza geleceklerdir. Twitter etkileşim arttırma yöntemlerinden biri de bu yüzden RT yapmaktır. 

3.Twitter Hesabınızda Optimizasyon Çalışmaları Yapın!

Sosyal medyanın tamamında optimizasyon süreçleri yer alıyor. Tabii ki Twitter’da da optimizasyon çalışmalarınızı yürütmelisiniz. Hashtagler kullanmalı, sektörünüzle alakası bulunan önemli ve güncel konuları tweetlerinizde geçirmelisiniz. 

Bırakın Twitter Çemberiniz Genişlesin!

Twitter hesabınızda etkileşimlerinizi çoğaltarak çemberinizi kolayca geliştirebilirsiniz. Ne kadar kalabalık bit çember o kadar iyidir. Sonuç olarak hem kişisel anlamda hem de kurumsal olarak Twitter hesaplarınızı kullanabiliyorsunuz. Öyleyse Twitter’da etkileşim almak için çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz. 

Twitter etkileşim halkası, profilinizden ve tweetlerinizden memnun kullanıcıları çok kolay bir şekilde karşınıza getirir. Eğer bu sistemi kullanırsanız, çemberinizi genişletmek için en özel taktikleri de bulabilirsiniz. Twitter etkileşim çemberi ile adım atmaya başlayın!

[widget-137]

Yorum Yap