Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

TikTok Reklam Verme Çalışmalarını Neden Yürütmelisiniz?

TikTok Reklamları Firmanız İçin Ne Anlam İfade Eder?

Günümüzde birçok sosyal medya platformu bulunuyor. Gün geçtikçe daha fazla artan sosyal platformların en yenileri gençler tarafından tercih ediliyor. Bu kadar fazla kullanıcısı olan TikTok’ta reklam verme çalışmaları yapmanız kadar doğal bir süreç olamaz. Peki, ama nasıl?

Popüler uygulamalardan biri olan TikTok esintilerinin zaman zaman Instagram’a da yansıdığını görebilirsiniz. Öyle ki, bir anda çok fazla kullanıcısı olan bu platform, reklam modelleriyle de dikkat çekiyor. İşte bu yüzden TikTok reklam modelleri neler, TikTok reklam verme çalışmaları nasıl yürütülür ve çok daha fazla detay için size biraz bilgi vermek istiyorum.

TikTok Reklam Verme Çalışmaları Neden Önemlidir?

Online bir video yükleme platformu olan TikTok’ta reklam verme çalışmalarının önemli olmasının nedeni, video içeriklerinin son yıllarda çok fazla önemsenmesidir. Hem kullanıcılar hem de algoritmalar videolu içerikleri çok daha fazla önemsiyor. İşte bu sebeple TikTok reklam verme çalışmalarına sıcak bakmalısınız. TikTok reklamları vererek markanızın değerini artırmanız mümkün hale gelecektir. 

Örnek olarak YouTube platformuna bakabilirsiniz. İnternet kullanıcıları bir konu hakkında detayları merak ettiklerinde genellikle YouTube üzerinde araştırma yaparlar ve ilgili içerikleri videolu bir şekilde görmek isterler. Konuyu videolardan öğrenmek, metin okumaları yapmaktan çok daha pratik gelir. İşte TikTok’un sevilmesinin ve TikTok reklamları konusunun gündeme gelmesinin nedeni de budur. TikTok reklam verme süreciniz başarılı bir şekilde yürütürseniz bu konuda karlı çıkabilirsiniz. Tabii öncelikle platforma ve TikTok reklam modelleri konusuna hakim olmalısınız. 

TikTok Reklam Modelleri Nelerdir? – Hangi TikTok Sponsorlu Reklam Size Göre?

İşletmenizin dijital pazarlama süreçlerini yürütürken TikTok’tan yararlanmak isterseniz süreç sizin için zor olmasın diye biraz da reklam modellerinden bahsetmek istiyorum. TikTok sponsorlu reklam vermek istiyorsanız şu reklam modellerini tercih edebilirsiniz:

  • TikTok Hashtag (Etiket) Challenge Reklamları

Bu reklam türü, marka etkileşimi açısından önem arz ediyor. Hashtag reklamlarını tercih ederseniz, TikTok kullanıcıları sizin oluşturduğunuz hashtaglerde videolar üreterek etkileşiminizin artmasına sebep olurlar. 

  • TikTok In-Feed (Yayın İçi) ADS Reklamlar

Bir dönüşüm odaklı reklam türüdür ve uygulama içerisinde kullanıcıların görmesi için sunulan videolar arasında geçiş yaparken görüntülenirler. 

  • TikTok Brand Takeover (Marka Devralma) Reklamları

TikTok kullanıcılarının uygulamayı açar açmaz karşılarına gelen, 5 saniye kadar süren reklamlardır. 

  • TikTok Top View Reklamları

TikTok kullanıcılarının ilk gördükleri video reklamlar Top View reklamlardır. Bu reklamların önce gösterilmesi bir hayli avantaj sağlar.

  • TikTok Influencer Reklamları

TikTok kullanıcıları tarafından oluşturulan, sponsorlu içerik reklamlarıdır. TikTok’ta fenomen olmuş isimlerle çalışarak markanızı duyurmanız için en iyisidir. 

  • TikTok One Day Max Reklamları

TikTok’taki ‘sizin için (for you)’ bölümünde yayınlanan, süresi 1 dakika uzunluğunda olan video reklamlar bu şekilde isimlendirilirler.

  • TikTok Brand Premium Reklamları

Bir önceki reklam modeliyle benzerlik gösteren bir reklam modelidir, ancak burada önemli olan bin gösterim başı maliyetle çalışmasıdır. TikTok reklam verme ücreti sizin için önemliyse, bütçenizi belirlediyseniz bu reklam modelini bir daha düşünün ve karşılaştırmalarını yapın. 

Firmanız için en anlamlı değerleri veren reklam modelleri arasından bir seçim yaparak TikTok reklam yönetme sürecine girebilirsiniz. Bunun için TikTok reklam yöneticisi kullanımına da hakim olmanız gerekiyor.

TikTok’ta Da Varlığınızı Sürdürün!

TikTok reklam verme serüvenine dahil olmak istiyorsanız, diğer sosyal platformlar dışında da kendinizi ifade etmek istiyorsanız, TikTok’un hitap ettiği kesin hedef kitlenize uyuyorsa siz de bu konuda daha fazla bilgiye sahip olup harekete geçmelisiniz. Firmanız için en doğrusunu yapmış olacağınıza inanıyorsanız TikTok reklamları konusunda açık olmalısınız. TikTok reklam verme çalışmalarınızı mutlaka büyük bir özen ve araştırmayla birlikte yürütün ve başarı hedeflerinize mutlaka ulaşın.

[widget-137]

Yorum Yap