Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter’da En İyi Paylaşım Zamanı Nedir?

Sosyal Medya Paylaşımları İçin En Doğru Zamanlar – Twitter’da Etkileşim Saatini Öğrenmek İster misiniz?

Her ne kadar Instagram, Twitter’ı tahtından etmiş gibi görünse de platform, genç kuşak tarafından hala popülerliğini koruyor. Şu anda 1,3 milyar Twitter hesabı bulunuyor ancak bunun yalnızca 330 milyonu aktif. Her gün ortalama 500 milyon tweet atılıyor, bu da dakikada 350.000 tweet anlamına geliyor. 

Peki, bu tweetler hangi zamanlarda daha çok atılıyor, biliyor musunuz? Aslında sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi saatler bulunuyor. Elbette her platformun etkileşim yarattığı saat ve gün ayrı. Sosyal medya paylaşımları için en doğru zamanlar, genellikle platformun kitlesine göre değişiyor. Gelin, Twitter’da en iyi paylaşım zamanı ne zamanmış, birlikte öğrenelim.

Twitter’da Etkileşim Saati – Hangi Saatlerde Aktif Olmalısınız?

Twitter, Instagram, Tiktok ya da Facebook… Hangi platformda olursak olalım, sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi saatleri kollarız. Çünkü paylaşımlarımızla kitlelerin ilgisini çekmek, daha çok takipçi kazanmak ve etkileşim yaratmak isteriz. Hatta pek çoğumuz, tweet atmak için en iyi zamanı takip ederek fenomen olmayı hayal ederiz. Peki maksimum seviyede tıklama ve etkileşim elde etmek için Twitter’da en iyi paylaşım zamanı hangisidir?

Twitter’da etkileşim saati olarak sıralayabileceğim üç gün bulunuyor: Salı, Çarşamba ve Cuma.

Aynı şekilde tweet atmak için de en iyi zaman, saat 09:00, 10:00 ve 15:00.

Muhtemelen sosyal medya platformlarının hafta sonları etkileşime daha açık olduğunu düşünüyordunuz. Ancak insanlar tamamen geçirdikleri haftanın yorgunluğunu atmaya odaklandığı için Twitter’da en iyi paylaşım zamanı hafta içleri oluyor. Genellikle işe giderken yapılan yolculuklarda ya da mesai başlamadan önce kafa dağıtmak ve uyku açmak için Twitter takip ediliyor. Dolayısıyla Twitter’da etkileşim saati, erken saatler oluyor. 

Sektörlere Göre Tweet Atmak İçin En İyi Zaman Dilimi Hangisi?

Elbette Twitter’da etkileşim saati yalnızca kişisel hesaplar için geçerli değil. Markalar ve firmalar da sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi saatleri araştırıyor, bu sayede de potansiyel müşterilere daha hızlı bir şekilde ulaşıyorlar. B2C işletmeleri, yani son tüketiciyle iş birliği yapan firmalar için hafta içi ve gündüz saatleri daha verimli oluyor. B2B işletmeleri içinse mesai arası, yemek molası ve iş çıkış saatleri, tweet atmak için en iyi zaman dilimi olarak biliniyor. Eğer sağlık sektöründe hizmet veren bir firmaysanız sosyal medyada paylaşım yapmak için en iyi saatler, sabah ve akşamdır. 

Twitter’da Etkileşim Saatinizi Öğrenmek İçin…

Yukarıda sizler için paylaşmış olduğum Twitter’da en iyi paylaşım zamanı, genel bir bilgidir. Elbette sektörünüz, iş hacminiz ve beklentiniz, sosyal medya paylaşımları için en doğru zamanlarınız üzerinde etkili olacaktır. Bu yüzden markanız için en doğru olan zamanı bulmak, yine size düşüyor. Bunun için rakiplerinizin ve endüstrinizin dev markalarının tweet atmak için tercih ettiği zamanları takip edebilirsiniz. 

Bunun dışında da farklı gün ve saatlerde tweet atıp aldığınız etkileşimi ölçebilir, takipçilerinizin Twitter’da aktif olduğu zamanı kontrol edebilirsiniz. Yine de genel olarak 09:00 ve 12:00 aralığında aktif olmanız, sizin için iyi olabilir.

[widget-129]

Yorum Yap