Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medyadan Gelir Elde Etmek – Neler Yapabilirsiniz?

Sosyal Medyada Geçirdiğiniz Zamanı Kazanca Dönüştürebilirsiniz? Sosyal Medyadan Para Nasıl Kazanılır?

Sosyal medyadan gelir elde etmek giderek kolaylaşıyor. Geçmişte para kazanmak için bir işletmeye bağlı olmalı veya kendi işletmenizi kurmalıydınız. Ancak bugün dijital dünyanın sunduğu olanaklardan yararlanarak tüm bunlara gerek kalmadan para kazanabilirsiniz. Peki bunun için neler yapmalısınız?

Sosyal medya Kullanımı şu anda dünyada tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve büyümeye devam ediyor. Dünya çapında aktif sosyal medya kullanıcılarının şimdiden 3 milyar kullanıcıya dokunmak üzere. Sadece pazarın ne kadar büyük olduğunu hayal edin. Tek yapmanız gereken bu pazara etkin bir şekilde dokunmak. Gelin sosyal medyadan gelir elde etmek için neler yapabileceğinize birlikte bakalım…

Affiliate Marketing ile Kazanabilirsiniz! – Sosyal Medyadan Gelir Kazanmak

Affiliate Marketing, çevrimiçi para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Bağlı kuruluş pazarlaması, olarak çevirebileceğim Affiliate Marketing, diğer şirketlerin (Amazon.com vb. gibi) ürünlerini, kendi sosyal medya ürünleriniz üzerinden vereceğiniz linklerden komisyon alarak para kazanmaktır. Sosyal medya toplulukları oluşturma konusunda iyiyseniz ve sosyal medya reklamlarını kullanarak bağlı kuruluş ürünlerini tanıtabiliyorsanız o zaman çok büyük miktarda para kazanabilirsiniz. 

Sosyal medya hedef kitlenize bağlı kuruluş bağlantılarınız hakkında bir açıklama yapmanızın her zaman daha iyi bir olduğunu unutmayın. Bu, etik olarak daha doğrudur ve onlarda bir güven oluşturur. İkinci olarak, sosyal medya topluluklarınızı affiliate bağlantılarıyla spam haline çevirmeyin. Her zaman kitlenizin ilgisini çeken genel bilgilendirme gönderileriniz, tanıtım gönderileri ile sağlıklı bir orana sahip olsun.

Kendi Ürünlerinizi Satabilirsiniz! – Sosyal Medyadan Para Kazanmak

Sosyal medyadan gelir elde etme yolları arasında kesinlikle sayılması gereken bir diğer başlık da dijital veya fiziksel ürünlerinizi satmanızdır. Dijital ürünlerle başlamanızı tavsiye ederim çünkü oluşturulmaları ve tanıtılmaları daha kolaydır, ürünleri kullanıcılara ulaştırmak için daha az bütçe gerekir. Örneğin SEO veya sosyal medya alanında çalışıyorsanız takipçilerinize e-kitap satmayı deneyebilirsiniz.

Öte yandan, fiziksel ürünler geliştirme aşamasında daha büyük sermaye gerekir ve doğru ürünü bulmak çok önemlidir. İnsanlar genellikle, tasarıma yönelik takılar, el sanatları ve diğer ev/yaşam ürünleri gibi fiziksel ürünleri sosyal medyadan satın alıyor. Siz de bunları satmayı düşünebilirsiniz.

Yayıncı Olabilirsiniz! – Sosyal Medyadan Gelir Elde Etme Yolları

Başarılı bir YouTube kanalı oluşturmak kolay bir şey değildir, aslında sosyal medya veya dijital medya pazarlamasındaki hiçbir şey artık basit sayılmaz. Çünkü çok fazla rekabet vardır. Başarılı bir YouTube kanalı oluşturmak için çok fazla planlama, sabır, sıkı çalışma ve yaratıcılık gerekir.

Kanal videolarınız herkese açık olarak en az 10.000 kez izlendiğinde, YouTube İş Ortağı programına başvurmaya uygun olursunuz. Bunun dışında kanalınızın onaylanması için YouTube'un İş Ortağı Programı Politikalarına uyması gerekir. 

Sosyal medyada organik trafiği kullanarak ve sosyal medya reklamları yayınlayarak videolarınızı olabildiğince tanıtın. Bu şekilde videolarınız üzerinde ek görüntülemeler elde edebilirsiniz. Ve izlenme sayılarına ek olarak bu süreçte, Google tarafından videolarınızda görüntülenen reklamlardan da para kazanacaksınız.

Çevrimiçi Eğitim Verin! – Sosyal Medyadan Gelir Kazanma Yolları

Birine çevrimiçi olarak öğretebileceğinizi düşündüğünüz bazı becerileriniz varsa o zaman bunu sosyal medyada neden göstermiyorsunuz? Bunun için her şeyden önce kişisel markanızı oluşturmalısınız. İlgi çekici içerikler ve bir topluluk oluşturmak için bir sosyal medya stratejisi planlamalı ve uyabileceğiniz bir içerik takvimine sahip olmalısınız.

Farklı kanallarda yeterli sayıda hayranınız ve takipçiniz olduğunda, online eğitim hizmetinizi tanıtmaya ve satmaya başlamalısınız. Ayrıca çevrimdışı, geleneksel eğitimler de verebilirsiniz, bu tamamen iş hedeflerinize bağlıdır. Ancak sınıf ve diğer ders ekipmanları gibi genel giderleri içermediğinden çevrimiçi eğitim vermek çok daha kolaydır. Başlamak için yalnızca bilgisayarınızda bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır!

Freelance Dijital Pazarlama Uzmanlığı Yapın! – Sosyal Medyadan Gelir Elde Etmek

Potansiyel müşterilerinize freelance dijital ve sosyal medya pazarlama hizmetleri de sağlayabilirsiniz. Sosyal medya denetimi, Facebook sayfa yönetimi, sosyal medya içerik oluşturma, sosyal medya reklamları (Facebook, Twitter, LinkedIn vb.'de PPC Reklamları), sosyal medya yarışmaları düzenleme gibi hizmetler verebilirsiniz.

Potansiyel müşterileri çekmek için sosyal medyada kendi kişisel markanızı oluşturarak freelance sosyal medya pazarlama işinize başlayabilirsiniz. Bunu, popüler dijital pazarlama ile ilgili bloglarda sosyal medya pazarlaması üzerine konuk blog yazıları yazarak yapabilirsiniz. Ayrıca kendi markanızı oluşturmak için kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturabilir ve trafik çekmek için blog yazılarınızı farklı sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz.

Düzenli olarak kaliteli içerik oluşturup paylaşabilirseniz (ki bu aslında hedef kitleniz için faydalıdır), sosyal medya pazarlamalarını halletmek isteyen potansiyel müşterilerinizden sorular almaya başlayacaksınız. Kaliteli bir iş çıkardıktan sonra kulaktan kulağa referanslarınızın oluşması uzun sürmeyecektir.

Freelance çalışarak sosyal medyadan gelir elde etmek için çalışabileceğiniz müşterileri aramanın başka bir yolu da Freelancer.com, Bionluk.com gibi Freelance siteleridir. Bu sitelerden herhangi birinde bir hesap oluşturmanız yeterlidir. Tüm profesyonel ayrıntılarınızı ve iş örneklerinizi ekleyin ve gelecek teklifleri bekleyin.

[widget-137]

Yorum Yap