Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Twitter'da Günde Kaç Tweet Atılıyor?

Tweet Sayısı Analizi Yapan Yeni Bir Özellik Devreye Giriyor!

Twitter kullanmayı seviyorsanız, günde birçok kere tweet atıyorsanız, dahası ayda ne sıklıkla tweet attığınızı bilmek istiyorsanız bununla ilgili yeni bir özellik gündeme geliyor. Aylık tweet denilen bir özellikle Twitter artık günde kaç tweet atılıyor sayacak, aylık raporlamalarınızı gerçekleştirecek. Eğer bir profille ilgili ayda kaç tweet atılıyor ya da günde kaç tweet atılıyor gibi istatistikleri bilirseniz, o profilin aktifliğini de anlayabilirsiniz. 

Günlük tweet sayısı ile ilgili de bir sınırlandırma belirleyen Twitter, az tweet etkinliği gösteren hesapların da tahtını sallamaya kararlı görünüyor. Twitter kullanan hesapların tamamen kullanıcı odaklı davranıp güncelliklerini korumalarına değer veren Twitter algoritması, ortalığı düzene sokmak istiyor. Yani hesabınız aylık bazda ne kadar aktif ne kadar aktif değil bunun açığa çıkması sağlanıyor. Tweet atma sıklığı ve ortalaması yerinde olan hesapların kullanıcılar tarafından sevileceğini düşünmemizi istiyor.

Hesabınızdan Ayda Kaç Tweet Atılıyor?

Günde kaç tweet atılıyor ya da atılmalı? Belirli bir limiti olan bu işlem için sizce ortalama neye göre belirleniyor? İyi bir Twitter kullanıcısıysanız, bu rakamları merak etmeniz normaldir. Twitter’ın yeni denemeye başladığı bir özellik sayesinde tweet atma sıklığınızı keşfedebilirsiniz. 

Twitter’da tweet atma sıklığınızı gösteren aylık tweet özelliği profilinize girdiğinizde görülüyor. Burada Twitter algoritması, hesabınızı açtığınız günden bugüne değin atmış olduğunuz tweetlerle hesap yılınızı oranlayarak ayda ortalama kaç tweet atığınızı belirliyor. Yani aslında her ay aynı düzende tweet atmasanız bile, ortalama bir oranı bu şekilde görmek mümkün oluyor. Eğer siz de aylık ortalama tweet sayınızı bilmek istiyorsanız, toplam tweet sayınızın yanında bu oranı görebilirsiniz.

Bu özelliğin ne işe yarayacağını merak ediyorsanız; kullanıcıların bir hesabı takip etmeden önce o hesabın ne kadar aktif tweet attığını görmelerini sağlayacağını söyleyebilirim. Twitter’da tweet atma sıklığı düşük olan birilerini takip etmek istemeyebilirsiniz. 

Sınırlama Kapsamında Günde Kaç Tweet Atılıyor?

Gelelim günlük Twitter hareketlerine ve belirlenen limitlere… Tek bir hesap üzerinden söyleyecek olursak, günde kaç tweet atılması normal kabul edilir? Kaç tweet sonrası sorun yaratır? İşte bunun için Twitter limitlerinden haberdar olmalısınız.

Teknik olarak tweet limiti her hesap için günde 2400 olarak belirlenmiştir. Ayrıca retweet yapmak da bu sayıya dahil oluyor ve tweet olarak algılanıyor. Günlük takip etme sınırınızsa 400’de kalıyor. Twitter, bir günde 400’den fazla hesabı takip etmenize izin vermiyor.

Tüm bu limitler, kullanıcıların doğal Twitter davranışlarını desteklemek için koyuluyor. Tweet atma sıklığınız aşırıya kaçtığında ve günde 2400’ü geçtiğinde, spam algılanabileceği için bu sınırlamalara dikkat etmelisiniz. Gerekirse 2401. tweetinizi atmak için ertesi güne kadar bekleyin! Elbette tweet atmak için kuralların olması pek hoş değil, fakat takdir edersiniz ki bir günde 2400 limit olması kadar doğal bir şey de olamaz.

Tweet Sayısı Konusuna Fazla Takılmayın, Hesabınızı Aktif Tutun!

Bir Twitter hesabından günde kaç tweet atılıyor ya da ayda kaç tweet atılıyor konusuna çok fazla takılmamaya çalışın. Sonuç olarak hedef kitleniz sizi verdiğiniz yararlı bilgilerden ötürü takip edeceklerdir. Siz alt ve üst limitlere çok fazla takılmadan, günlük veya haftalık olarak aktif olursanız, başka bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Sadece görünür olmayı sürdürmek için aktifliğiniz önemlidir. Bunun dışında belirli bir sayı üzerinde tweet atmanız gerekmiyor. Sadece 2400’ü geçecek kadar fazla tweet atmanız sorun yaratacaktır. Herhangi bir alt limitiniz yok.

Hedef kitlenize iyi görünmek için elinizden geleni yaptığınız sürece, hesabınızdan günde kaç tweet atılıyor diye düşünülmesine hiç gerek yok. Hedef kitleniz sizi sevsin, attığınız tweetleri görsün ve etkileşim versin istiyorsanız, güncelliğinizi korumanız yeterli olacaktır. Detaylı sosyal medya bilgileri ve danışmanlık için benimle iletişime geçebilirsiniz. 

[widget-137]

Yorum Yap