Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Sonrası Hangi Konularda Deneyim Kazanacaksınız?

Sosyal Medya Yönetimi Yapabilmek İçin Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi Alın!

Sosyal medyayı çok iyi bir şekilde kullandığınızı mı düşünüyorsunuz? Kişisel hesabınız için yapmanız gerekenler konusunda iyi bir noktada mısınız? Sevdikleriniz gönderilerinizi sık sık beğeniyor ve nasıl yaptığınızı mı soruyor? Sosyal medya uzmanlığı eğitimi sonrasında çok daha fazlasını yapabileceğinizden emin olmalısınız. Farklı olarak ne mi öğreneceksiniz? İşte bu yazıda değindiğim konu da tam olarak bu!

Belki de tüm sosyal medya platformlarına hakim olduğunuzu düşünüyorsunuz ve en iyi paylaşımları yaptığınıza eminsiniz. Ancak sosyal medya uzmanlığı eğitimi ile yaptıklarınızı daha sağlam bir zemine ve profesyonel becerilere taşıyabilirsiniz. Eğitim alarak kurumsal bir firmanın sosyal medya hesaplarının nasıl yönetilebileceğini bilir, içerik üretici profilleri için en uygun paylaşım stratejisini bulabilirsiniz. Üstelik sosyal medya uzmanlığı eğitiminden sonra alacağınız katılım sertifikasıyla bilginizi kanıtlama şansınız da bulunuyor.

Sosyal Medya Uzmanlığı İçin Hangi Adımları Atmalısınız ve Neler Öğrenmelisiniz?

Instagram, Facebook, LinkedIn, Pinterest gibi sosyal paylaşım platformlarını kullanabiliyor olmanız, etkili bir dijital pazarlama stratejisi yürütebildiğiniz anlamına gelmiyor. Sosyal medya uzmanı eğitimi işte tam olarak bu noktada gerekli olduğunu ortaya koyuyor. Profesyonel anlamda sosyal medya yönetimi çalışmaları yürütmek istiyorsanız mutlaka sosyal medya uzmanlığı eğitimi almanız gerekiyor. Peki, sosyal medya uzmanlığı eğitiminden sonra hangi konularda bilgi ve deneyim kazanacaksınız?

1. Dijital pazarlama ve sosyal medya stratejilerini öğreneceksiniz.

Pazarın dinamiklerine hakim misiniz? Muhtemelen kişisel hesaplarınızı yönetirken bunları düşünmüyorsunuzdur. Çünkü sosyal medya uzmanlığı eğitimi size dijital pazarlama hakkında bilgiler verir. Yani içeriklerinizi amaçsızca paylaşmayı değil, bir amaca yönelik stratejiler belirlemeyi öğretir. İşte bu yüzden sosyal medya uzmanlığı eğitiminden sonra stratejilere yönelik çalışmalar yapmayı öğrenmiş olursunuz. 

2. Hangi sosyal medya platformunu nasıl bir stratejiyle yönetmeniz gerektiğini bileceksiniz.

Instagram için belirlediğiniz paylaşım günleri ve saatleri LinkedIn için aynı olmayacaktır. Tasarımlarınız da aynı mantıkla, her platform için farklı tasarlanmalıdır. Kullanılan etiketler, alt metinler, görsellerdeki içerikler, tüm detayların platformlara özel stratejilerle belirlenmesi gerekir. 

3. Sosyal medya platformlarına özel tasarım yapmayı öğreneceksiniz.

Bir önceki maddede de değindiğim gibi, her platformun kendine özel bir stratejisi olmalıdır ve görsel tasarımı da bu stratejiye uygun olarak yapılmalıdır. Sosyal medya uzmanlığı eğitiminden sonra bunu başarıyla uygulayabiliyor olacaksınız. Sosyal medya uzmanlığı dersleri sonrası yeteneklerinizi gördükçe kendinize olan inancınız da daha fazla büyüyecek.

4. Rakip ve hedef kitle analizleri yapabileceksiniz. 

Siz bir paylaşım yaptığınızda kim, neden beğensin? Sizin gibi benzer paylaşımlar yapan birçok hesap olacak. Onların arasından sıyrılıp dikkat çekmek istiyorsanız rakiplerinizi ve hedef kitlenizi iyi analiz etmelisiniz. Bunun için de sosyal medya uzmanlığı eğitimi almalısınız. Sosyal medya uzmanlığı dersleri sonrası nasıl rakip analizi yapılır, hedef kitlenizi nasıl belirleyebilirsiniz, hepsini tüm detaylarıyla biliyor olduğunuzu çalışmalarınızla göstereceksiniz.

5. Etkileşim ve erişim sıklığını yönetebileceksiniz.

Sosyal medya uzmanı eğitimi alarak sosyal medya hesaplarının etkileşimlerini artırmak için neler yapmanız gerektiğini de öğreneceksiniz. Sosyal medya uzmanlığı eğitiminden sonra bir de bakmışsınız ki hesapların takipçileri, beğeni sayıları artmaya başlamış… İşte bunun için eğitim almanız gerektiğini dile getiriyorum. Çünkü rastgele ve sadece tanıdıklarınız aracılığıyla gönderilerinize beğeni alabiliyor oluşunuz çok büyük bir başarıyı ifade etmiyor. Ancak kurumsal bir hesabın etkileşimlerini artırabiliyor olmak büyük bir başarı!

Sosyal Medya Yönetimi Yapmak İçin Yetkinliğinizi Tamamlayın!

Profesyonel anlamda kendinize iyi deneyimler kazandırmak istiyorsanız, LinkedIn, Facebook, Instagram, TikTok, Twitter, Pinterest ve benzeri sosyal medya platformlarının tümüne hakim olmayı aklınıza koyduysanız sosyal medya uzmanlığı eğitimi alarak deneyimlerinizi ortaya koymaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya uzmanlığı eğitiminden sonra dilerseniz kariyer yolculuğunuza çıkabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanlığı dersleri alarak kendinizi iyi bir şekilde ispatlayabilirsiniz. Hem de sosyal medya uzmanı sertifikası alacağınız için özgeçmişiniz de etkili görünecektir. Böylece büyük firmalarla çalışma şansına erişebilirsiniz. Yeteneklerinizi çoğaltmak, profesyonel bir alana taşımak istiyorsanız sosyal medya uzmanlığı eğitimi alarak işe başlayabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap