Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Uzmanı Sertifikası Nereden Alınır?

Uzmanlığınızı Nasıl Bir Kurumla Taçlandırmalısınız? – Sosyal Medya Uzmanı Sertifikası Nereden Alınmalı?

Güncel uygulamalara hakim bir sosyal medya uzmanı olmak istemez misiniz? Yeteneklerinizi ortaya çıkaracak bir sertifika programıyla kendinizi geliştirmek için geç kalmamanız gerekiyor. Peki, sosyal medya uzmanı sertifikası almak istemenize rağmen nereden alacağınızı netleştiremiyor musunuz? O halde sizin için vereceğim bilgileri aklınıza not etmeye başlayabilirsiniz. 

Sosyal medya uzmanı sertifikası nereden alınır, bana neler katar diye soranlardansanız öncelikle şunu belirteyim; böyle bir sertifikanız olduğunda özgeçmişinizi boş kalmaktan kurtarırsınız. Sosyal medya anlamında detaylara hakim olduğunuzu rahatlıkla gösterebilirsiniz. Özgeçmişinize bakanlar sizin bu alanda yetkin olduğunuzu görürler ve rastgele ilanlara başvuranlarla aranızda bir fark oluşmuş olur. Çünkü konu sosyal medya olunca ve herkesin kendi kişisel hesapları varken, herkes iyi bir sosyal medya uzmanı olabileceğine inanıyor, işin detaylarını ve pazarlamasını bilmiyor. Öyleyse, sosyal medya uzmanı sertifikası almak için nasıl kurumlarla iletişime geçmelisiniz? Detaylara geçiyorum. 

MEB Ruhsatlı Kurumdan Eğitim Almalısınız!

Araştırırken sosyal medya uzmanı sertifika programı olan birçok kurumla karşılaşmanız olasıdır. Ancak siz hala sosyal medya uzmanı sertifikası nereden alınır diye sorguluyor, doğru kurumu bulmak istiyorsanız önceliğiniz kesinlikle Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatı konusu olmalıdır. Bu ruhsat, bir kurumun eğitim kurumu olabilmesi için gereken fiziki şartları karşılayıp karşılamadığını ifade ediyor. Bir kurumun eğitim kurumu olmaya elverişli olduğunun göstergesi de diyebiliriz. Güvenli bir ortamda eğitim alarak sosyal medya uzmanı sertifikası sahibi olmak istiyorsanız mutlaka MEB ruhsatı sormalısınız. MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim kurumu olmadıklarını ve sertifikalarının da değerinin olmadığını bilmelisiniz.

Öğrenme Garantisi Veren Sisteme Katılmalısınız!

Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı size çok fazla bilgi birikimi kazandırabilmelidir. Öğrendiklerinizi uygulayabilme becerileri kazanmalı, detaylı bir deneyim sahibi olmalısınız. Fakat bunun için derslerinizi iyi öğrenmelisiniz. Aklınızda soru işaretleri bırakan, hızlıca biten, ders tekrarına imkan tanımayan kurumlardan eğitim almanızı önermem. Sosyal medya uzmanı olmak için tüm detaylara hakim olmalısınız. Bunun için de “sosyal medya uzmanı sertifikası nereden alınır” sorunuza şöyle bir yanıt vereceğim; kaçırdığınız dersler için telafi veren, derslerinizde neler öğrendiğinizi takip eden eğitmenlerle ve kurumlarla bir araya gelmelisiniz.

Alanının En İyilerinden Olan Deneyimli Eğitmenler Var Mı?

Bir kurumda karar kıldığınızda kim eğitim veriyor diye bakmalısınız. Sosyal medya uzmanı sertifikası almak için öncelikle eğitmenin kim olduğunu bilirseniz işleriniz kolaylaşacaktır. Alanında fark yaratmış birinden alacağınız eğitimle bu konularda bilgisinin olduğunu anlayamadığınız birinden alacağınız eğitim aynı kalitede olmayacaktır. Bu yüzden eğitmeninizin de kalitesini önemsemeli, iyi eğitmenlerle çalışan kurumlardan sosyal medya uzmanı sertifikası almalısınız. 

Uygulamalı Eğitimi Unutmayın!

Sosyal medya alanının uygulamaya dayalı olduğunu biliyorsunuz. Peki aldığınız eğitimlerin teoride kalması ne kadar doğru olur? Tabii ki hiçbir koşulda doğruluğu bulunmayan bir durum oluşur. Sosyal medya uzmanı sertifikası nereden alınır diye soruyorsanız uygulamalı bir sistemi olan kurumları öneriyorum. Yaparak, deneyimleyerek en iyi noktaya erişebilirsiniz. Teoriye dayalı bir sosyal medya uzmanlığı sertifika programı size hiçbir şey kazandırmaz, aldığınız sosyal medya uzmanı sertifikası da sizi ileri bir noktaya taşıyamaz. Size önerim, uygulamayı önemseyen kurumlardan ya da eğitmenlerden bu eğitimi almanız yönündedir. 

Siz De Başarılı Bir Sosyal Medya Uzmanı Olabilirsiniz!

Örnek aldığınız uzmanlar varsa, siz de onlar gibi iyi bir sosyal medya uzmanı olmak istiyorsanız, kariyerinizi bu alan üzerine inşa etmek sizi de heyecanlandırıyorsa bunu elbette ki başarabilirsiniz. Ancak yukarıda bahsettiğim konulara da dikkat etmeniz gerekiyor. İyi bir yerden ve uzmanlar tarafından verilen eğitimlerden yararlanarak kendinize hoş bir kapı aralayabilirsiniz. 

Sosyal medya uzmanı olmak, iyi bir kurumun sosyal medya uzmanı sertifika programı ile yetkinlik kazanmak istiyorsanız araştırmalarınızı iyi yapmalısınız. Eğitimci kimliğiyle bu eğitimi veren kişilerden sertifika almalısınız. 

[widget-137]

Yorum Yap