Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Raporlama Araçları Nelerdir?

Sosyal Medya Analiz Araçları – Performansınızı Takip Edin!

Sosyal medyada yürüttüğünüz pazarlama stratejilerinde ne kadar başarılı olduğunuzu ve insanların kampanyanıza ne ölçüde katıldığını öğrenmek, eksik kaldığınız noktaların üzerinde durmanız açısından çok önemlidir. Özellikle işletme profilleri için sosyal medya raporu, oldukça gereklidir. Sosyal medya raporlama araçları, sosyal ağlardan gelen verileri izlemekte ve analiz etmektedir.

Profilinizin ve sosyal medya gönderilerinizin performansını izlemek içinsosyal medya analiz ve raporlama aracı kullanmak, tüm verilerinizi tek bir sosyal rapor altında toplamak ve ölçülebilir bir hale getirmek, daha iyi pazarlama stratejileri oluşturmanızı ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlamaktadır. Şimdi dilerseniz analiz için kullanabileceğiniz sosyal medya raporlama araçlarını görelim.

Sosyal Medya Raporu Almak İçin Kullanabileceğiniz Araçlar Nelerdir?

İster küçük bir işletme olun isterseniz de binlerce çalışanı bulunan büyük bir firma olun, mutlaka bir dijital pazarlama stratejisine ihtiyacınız vardır. Yalnızca kullandığınız teknikler, hedef kitleniz ve amaçlarınız farklıdır. Dolayısıyla iş akışınızda sosyal medyada paylaşım yapmak, reklamlar hazırlamak, gönderiler düzenlemek ve takipçi kazanmak da vardır. Ne kadar büyük bir marka olursanız olun, hedef kitlenizin gelişmesi her zaman öncelikli amacınız olacaktır. Sosyal medyadaki faaliyetlerinizi gözlemlemek, performansınızı ölçmek, geri bildirim almak ve ihtiyaç halinde yeni stratejiler geliştirmek için kampanyanızın mevcut durumuyla ilgili bilgi almanız gerekmektedir. Sosyal medya raporlama araçları, tam da bu amaçla hesap sahiplerine büyük kolaylıklar sunmaktadır. İşte tek bir araçla sosyal medya raporu oluşturabileceğiniz platformlar:

Social Status: Facebook, Twitter, Youtube ve Instagram gibi hesaplarınız için tek bir araç üzerinden sosyal medya raporu oluşturmak istiyorsanız sizin için en iyi seçeneklerden biri Social Status. Bu sosyal medya analiz ve raporlama aracıyla kitle büyümesi, gösterim, etkileşim ve tıklama sonuçları alabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz sosyal medya raporunu PDF dosyası veya PowerPoint sunumu haline getirebiliyor, Google Slaytlar’a aktarabiliyorsunuz.

Iconosquare: Sosyal medya raporlama araçları içinde en çok tercih edilenlerden biri Iconosquare’dır. Zamanlama aracı ile gönderilerinizi tek bir kontrol panelinden yönlendirebiliyorsunuz. Sosyal medya dinleme özelliğinden faydalanarak markanızdan Instagram’da nasıl bahsedildiğini keşfedebiliyorsunuz. Sosyal medya raporuna ek olarak Instagram hikayenizin analizini de yapabiliyor, story’lerinizin başarısını ölçebiliyorsunuz.

Audiense: Twitter odaklı sosyal medya analiz ve raporlama aracı arıyorsanız listedeki en uygun platform Audiense. Bu araç, sahip olduğunuz verilere göre hedef kitlenizi belirlemenize ve daha etkili stratejiler oluşturabilmeniz için kitlenizi bölümlere ayırmanıza yardımcı olur. Twitter'a özel bir pazarlama platformu olan Audiense Connect de önemli bir avantajıdır.

SocialBee: Sosyal medya analiz araçları içinde en çok tercih edilenlerden bir diğeri de SocialBee’dir. Sosyal medya raporunda, izleyici durumu, etkinlik durumu ve en iyi performans gösteren gönderilere yer verir.  Diğer sosyal medya raporlama araçlarının aksine kategori tabanlı zamanlama kullanır. Planlayıcısı, paylaşımdan hashtag’lere, emojilerden düzenlemeye kadar her konuda sizlere yönetim imkanı sunar.

Sosyal Medya Veri Analizi Yapabileceğiniz Araçlar Bunlarla Sınırlı Değil!

Listede yer vermediğim daha pek çok sosyal medya analiz ve raporlama aracı mevcut. Başlangıçta bu araçların sizler için yeterli olacağını düşünüyorum. Sosyal medyadaki stratejileriniz geliştikçe ve hedefleriniz değiştikçe farklı sosyal medya medya analizi ve raporlama platformunu da deneyebilirsiniz.

Ölçülebilir ve gözlemlenebilir veriler, her zaman sizi başarıya ulaştırır. Unutmayın, pazarlama stratejilerinizin nasıl ilerlediğini, başarılı olup olmadığını ve kitleleri nasıl etkilediğini takip etmezseniz nerede hata yaptığınızı ya da hangi konuda iyi olduğunuzu asla fark edemezsiniz. Kişisel veya kurumsal sosyal medya hesaplarınız için sosyal medya raporundan mutlaka faydalanın…

[widget-137]

Yorum Yap