Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Ücretleri Neleri Kapsıyor?

Birçok internet kullanıcısının müptelası olduğu sosyal platformlarda varlığınızı sürdürürken profesyonel destek almayı düşündünüz mü? O halde sosyal medya hesap yönetimi hizmeti veren firmalardan destek talebinde bulunabilirsiniz. Peki, tüm bu süreç nasıl yürütülüyor ve sosyal medya hesap yönetimi fiyatları neye göre belirleniyor?

Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları belirlenirken şu faktörler göz önünde bulundurulur:

  • Paylaşım Adetleri

  • Analiz Çalışmalarının Detayı

  • Hashtag Kullanımı

  • İmaj ve Profil Tasarımı

  • Reklam Yönetimi Çalışmaları

  • Slogan ve İçerik Yaratma Süreçleri

  • Raporlama Sıklığı

Sosyal medyada çalışmalarınızı yürütürken yukarıda saydığım faktörlere göre sosyal medya hesap yönetimi ücretleri de belirleniyor. Bütçenizi bu değerler üzerinden yaratmanız bekleniyor. 

Sosyal Medya Hesap Yönetimi Fiyatları İçin Belirleyici Faktörler

Paylaşım Adetleri

Sosyal medya hesap yönetimi ücretleri belirlenirken paylaşım adetleri önemli bir belirleyici faktör olmaktadır. Çünkü yapılacak olan paylaşımlar özenle tasarlanmalıdır. Bu da haliyle sosyal medya hesap yönetimi fiyatlarına etki edecektir. Her emeğin bir karşılığının bulunması önemlidir. Kurumsal Instagram hesabı yönetimi için özellikle bu faktör büyük önem taşıyor. Haftalık ve aylık periyotlarla ne kadar gönderi paylaşılacağı önceden kararlaştırılmalıdır.

Analiz Çalışmalarının Detayı

Sosyal medya analizlerinin neleri kapsadığı, hangi parametrelerin değerlendirildiği, nasıl bir analiz çalışmasının yürütüldüğü sosyal medya hesap yönetimi fiyatları için belirleyici bir faktördür. İstediğiniz ekstra çalışmalar ve analiz detayları varsa bunları belirtmeniz fiyatı etkileyecektir.

Hashtag Kullanımı

Sosyal medya için hashtag kullanımları, optimizasyon çalışmalarına karşılık gelir. Hangi hashtagler kullanılacak? Sektörünüz için kullanılması gereken kelimeler neler? Ne kadar hashtag kullanılıyor? Tüm bunlara dikkat edilmeli. 

İmaj ve Profil Tasarımı

Sosyal medya hesap yönetimi hizmeti talep ettiğinizde nasıl bir hizmet istediğinizin detaylarını da verirsiniz. Bu hizmet detayları içerisinde markanızın imaj ve profil tasarımı desteği de bulunabilir. Size sosyal medya hesap yönetimi desteği verecek olan kişi veya ajansların paketleri arasında bu hizmet de yer alıyorsa fiyatlar da ona göre belirlenir. Sosyal medya hesap yönetimi ücretleri belirlenirken bu yüzden detaylar önemlidir. 

Reklam Yönetimi Çalışmaları

Bir sosyal medya hesap yönetimi hizmeti talep ettiğinizde, fiyatlar açısından reklam çalışmalarının belirleyici bir faktör olduğunu unutmamalısınız. Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları reklam yönetimi de dahil olduğunda bir miktar artacaktır. Bu yüzden sadece paylaşım, analiz ve tasarım mı talep ediyorsunuz, yoksa reklam yönetimi de istiyor musunuz, kararını vermelisiniz. 

Slogan ve İçerik Yaratma Süreçleri

İster kurumsal Twitter hesap yönetimi desteği talep edin, isterseniz kurumsal Instagram hesabı yönetimi isteyin ya da tüm hesap yönetimlerinizi devralacak birilerini arayın; fiyatları belirleyecek faktörlerden biri de slogan çalışmaları ve özel içerik üretimleridir. Markanız için bir slogan ve yol haritası sizin için özel bir hizmet çalışmasını gerektirecektir ve fiyatları da yükseltecektir. 

Raporlama Sıklığı

Bir sosyal medya hesap yönetimi desteği talep ettiğinizde sizin için yapılacak olan raporlamanın sıklığını da öğrenmelisiniz. Kimi sosyal medya yöneticileri iki haftada bir raporlama yaparken kimileri ayda bir ya da üç ayda bir yapabilir. 

Hesaplarınızın Yönetimini Emanet Ederken Uzmanlarla Çalışın!

Sosyal medya hesap yönetimi fiyatları nasıl olursa olsun, süreçleri uzmanlarla birlikte yürütmeye özen gösterin. Aksi takdirde hesaplarınızın güvenliğini de tehlikeye atabilirsiniz. Bu yüzden hem güvenilir hem de sosyal medya yönetimi fiyat politikaları sizin için uygun firmalarla ya da kişilerle çalışmalısınız.

Kurumsal Instagram hesabı yönetimi için birilerine ihtiyacınız varsa, kurumsal Twitter hesap yönetimi için uygun birilerini arıyorsanız, Facebook ve LinkedIn yönetimi için kimden destek almalıyım diyorsanız; sosyal medya hesaplarınızı emanet ettiğiniz kişileri ya da firmaları seçerken özen gösterirseniz, sonuçları en kısa sürede ve olumlu olarak kucaklayabilirsiniz. 

[widget-137]

Yorum Yap