Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Analiz Araçları – Kullanabileceğiniz En İyi 5 Araç!

Objektif Verilerle Başarınızı Ölçmeniz İçin En İyi 5 Sosyal Medya Analiz Aracı

Sosyal medya pazarlaması daha önce hiç bu kadar alakalı olmamıştı. Artık sosyal medya bir avuç sosyal ağla sınırlı değil. Günümüzün sosyal medya analiz araçları sayesinde, pazarlamacılar, sosyal medya içeriği hakkında önemli istatistikler sağlayan veri raporlamaları elde ediyor ve daha anlaşılan bu raporlar giderek daha da derinleşecek!

Bu nedenle, markalar sosyal medya pazarlama kampanyalarını her zamankinden daha iyi tasarlayabilir. İşletmeniz için sosyal medyayı anlamaya mı çalışıyorsunuz? Hangimiz sosyal medyada daha görünür olmak için çabalamıyoruz ki? Artık sosyal medya analizi için başarılı bir sosyal medya stratejisi olmak için hayati bir öneme sahip. Bu nedenle işinize yarayacak en iyi sosyal medya araçlarını yakından tanımalısınız!

Sosyal Medya Analizi Nedir, Neden Önem Vermelisiniz?

Sosyal medya analiz araçları hakkında konuşmaya başlamadan önce dilerseniz sosyal medya analizi kavramına yakından bakalım. Sosyal medya analizi, kullanıcıların ve sosyal medya yöneticilerinin sosyal medya performanslarını izlemelerine, analiz etmelerine ve izlemelerine yardımcı olan bir dizi istatistiktir.

Sosyal medya analiz araçları, sosyal medya veri analizi oluşturma sürecinin itici gücüdür. Birkaç sosyal medya planlama aracında yerleşik analiz araçları bulunur. Ancak, çoğu zaman sosyal medya uzmanları bağımsız sosyal medya analiz araçlarını tercih ediyor. Belki de her şeyi tek bir çatı altında toplamak istemiyorlar.

Gelişmiş bir sosyal medya analiz aracına ihtiyacınız olup olmadığını merak ediyorsanız, karar vermenize yardımcı olmama izin verin. Influencerlar, kullanıcıların çoğunluğunun ücretsiz olarak erişemediği bir sosyal medya analiz aracı kullanmayı tercih ediyor. Bu tamamen boşa harcanan bir para anlamına gelmese gerek! Her sosyal medya yöneticisinin, sosyal medya uzmanının ve Influencerın denemesi gereken en iyi sosyal medya analiz araçlarından bazılarının bir listesini derledim. Gelin birlikte bakalım…

En İyi Sosyal Medya Analiz Araçları – Kesinlikle Denemelisiniz!

  • ContentStudio – En İyi 5 Sosyal Medya Analiz Aracı

ContentStudio, pazarlamacılar, girişimciler ve markalar için tam teşekküllü bir sosyal medya aracı olarak tanımlanabilir. Sosyal medya içeriğini yönetmek, planlamak ve analiz etmek için tek durak noktasıdır. Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, TikTok ve Instagram gibi tüm büyük sosyal medya platformlarında içerik yayınlamanıza veya planlamanıza olanak tanır.

ContentStudio, sosyal medya içeriği performansını ve etkileşimini izlemeye yardımcı olan analitik yeteneği ile donatılmıştır. ContentStudio Analytics bölümünde, son birkaç aydaki içerik performansını ölçmek için çeşitli metrikler vardır.

  • BuzzSumo – En İyi Sosyal Medya Analiz Araçları

Buzzsumo, beğeniler, paylaşımlar ve yorumlar gibi etkileşim sinyallerine dayalı olarak gönderilerinizin popülerliği hakkında bilgi sağlayan popüler bir sosyal medya analiz aracıdır. Buzzsumo, her ana akım sosyal medya platformunda sosyal medya popülerliğini anlamak için milyonlarca web sitesi sayfasını analiz ettiğinden, sosyal medya pazarlamanızı bir sonraki seviyeye taşıyabilir.

Ayrıca Buzzsumo, sosyal medya nişinizdeki Influencerları bulmak için mükemmel bir araçtır. Çalışma şekli, genellikle, Influencerların ortalama bir kullanıcıdan daha fazla etkileşime girmesine dayanır, böylece kimi takip etmeniz veya kiminle işbirliği yapmanız gerektiğini daha kolay belirleyebilirsiniz.

  • Google Analytics – En İyi 5 Sosyal Medya Aracı

Sosyal medya analiz araçları arasında arama motoru analizinin vazgeçilmezi Google Analytics’i görmek başta biraz şaşırtıcı gelebilir. Google Analytics, web yöneticileri, blog yazarları ve pazarlamacılar için en popüler web sitesi analizi ve istatistik raporlama aracıdır.

Sayfa görüntülemelerini, popüler sayfaları, trafik kaynaklarını, hemen çıkma oranını ve yönlendirme trafiğini takip etmeye yönelik bir araçtır. Bununla birlikte, Google Analytics, içerik yayınlama ve dijital pazarlama kampanyalarınızı yönlendiren düzinelerce başka web sitesi metriğini kontrol etmenize de yardımcı olur.

Google Analytics, sosyal medya trafiğini de takip edebildiğinden, bu aracı sosyal medya araçları arasında saymamak neredeyse imkansız görünüyor. Google Analytics'teki sosyal medya analizlerini inceleme şansınız olmadıysa, size yardımcı olmama izin verin.

Edinme bölümüne gidin, Sosyal düğmesine tıklayın ve size web sitesi trafiğini gönderen sosyal medya ağlarının listesine ulaşmak için Ağ Yönlendirmeleri seçeneğini seçin. Kesin sayılar için uygun dönemi seçmeniz gerektiğini unutmayın. Bunun dışında araç, sosyal medya platformlarınızda neler olduğunu anlamanıza yardımcı olacak oturumların sayısına, sayfa görüntülemelerine ve ortalama oturum süresine bakmanıza da olanak tanır.

  • Cyfe – En İyi Sosyal Medya Analiz Araçları

Aylık Google Ads raporunuzu ve en son e-posta pazarlama kampanyası raporunuzu aynı araçta görebileceğinizi söyleseydim ne olurdu? Üstelik burada da bittiğini söyleyemeyiz. Cyfe, e-posta pazarlama kampanyanıza veya bir reklam hesabınıza bağlanmaktan çok daha fazlasını yapar.

İster bir e-posta bülteni yayınlayın ister Google reklamları, Bing reklamları veya Facebook reklamları aracılığıyla kampanyalar yayınlıyor olun, veri toplar ve size rapor verir. Yalnızca sosyal medyayı yönetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizin desteğini yönetmenize yardımcı olmak için bazı CRM araçlarıyla sorunsuz bir şekilde bağlantı kurar.

  • Falcon.io – Sosyal Medya Analiz Araçları

Falcon.io; küçük ve orta ölçekli işletmelerin sosyal medya hesaplarını yönetmeleri için tasarlanmış, hızla büyüyen bir sosyal medya analiz aracıdır. Sıradan bir sosyal medya analiz aracı değildir, yani yalnızca birden fazla sosyal medya platformunda sosyal medya gönderilerinin planlanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda performans raporlaması da sunar. Bu nedenle, sosyal medya analizi konusundaki gücü bu aracı kesinlikle denenmesi gereken araçlar arasına yerleştirir.

Ayrıca Falcon.io, içerik pazarlama endüstrisinde popülerlik kazanmaya başlayan içerik takvimi özelliğine de sahiptir. Sosyal medya etkileyicileri ve içerik pazarlama uzmanları, bir içerik takvimi oluşturma hakkında sıklıkla konuşur. Falcon.io; hangi içeriğin üretildiğini ve nelerin yayınlanmaya hazır olduğunu gözden geçirmenize yardımcı olur.

Analiz ve Strateji Olmadan Sosyal Medya Hedeflerinize Ulaşamazsınız!

Sosyal medya, günümüz pazarlamasının hayati bir parçası haline geldi. Bununla birlikte, sosyal medya pazarlaması için güçlü bir yardımcı araç envanterine sahip olmadan sosyal medya zorlukları karşısında başarılı olmak da neredeyse imkansızlaştı.

İstatistiklerinizi ve verilerinizi gözden geçirdiğinizde, sosyal medya kampanyalarınızda neler olduğunu çok daha detaylı bir şekilde anlayabilirsiniz. Sonuç olarak, işler raydan çıkıyorsa ince ayar yapabilir ve iyileştirmelere gidebilirsiniz. Pek çok Influencer ve sosyal medya uzmanının, bu süreçte geliştirmeler yapabilmek adına, insanların neleri beğendiğini veya beğenmediğini gözlemlemek için sosyal medya analiz araçları kullandığını fark edeceksiniz. Siz de bir veya birkaç sosyal medya analiz aracı ile çalışmaya alışın, sosyal medya kampanyalarınız çok daha başarılı olsun.

[widget-137]

Yorum Yap