Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi İçin Ajans mı Arıyorsunuz?

Hayal Kırıklığına Uğramamak İçin Sosyal Medya Ajansı Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Sosyal medya yönetimi, bir işletmenin dijital pazarlama stratejisinin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Asla boş verilmemesi gerekir. Potansiyel müşterilerinizi işletmenizin sağladığı hizmetlere veya ürünlere yönlendirmek istiyorsanız profesyonel sosyal medya yönetimi için güçlü bir stratejiye ve dolayısıyla uzman desteğine ihtiyacınız vardır.

Ancak bu sektörde iş yapan bir işletme değilseniz sosyal medya ajansı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında pek bilginiz olmaması doğaldır. Bu da iddialı reklam cümleleriyle size büyük vaatler sunan sosyal medya ajanslarının sizi aldatmasına neden olabilir. Profesyonel sosyal medya yönetimi desteği almak için bundan daha fazlasına dikkat etmek gerekir.

Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar? – Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel sosyal medya yönetim hizmetleri çoğu zaman oldukça geniş bir skalaya yayılır. Bir sosyal medya ajansı hedef kitlenizi ve pazarınızı anlamanıza yardımcı olmaktan içerik stratejinize, müşteri etkileşiminizden kriz yönetimine kadar pek çok noktada size destek olmalıdır. Gelin isterseniz tüm bu başlıklara ayrı ayrı bakalım.

  • İşinizi, Hedef Kitlenizi ve Pazarınızı Anlamanızı Sağlar! – Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya içerikleri yayınlamak çoğu zaman işletme sahiplerine olduğundan basit gözükür. Ancak ne paylaştığınızı önceden düşünmek ve planlamak bu işin önemli bir parçasıdır. Öncelikle bir adım geri atmayı ve mevcut çevrimiçi varlığınızın, bir bütün olarak işinizin, rakiplerinizin ve hedef kitlenizin analizini tamamlamanız gerekir.

Profesyonel sosyal medya ajansı ile çalışmak sosyal medyada daha fazla takipçi ve etkileşime ulaşmak için harcayacağınız çaba ve zamanın boşa gitmemesini sağlar. Rakipleriniz ve sektör hakkında her şeyi doğru anlayarak çok daha etkili stratejiler oluşturabilirsiniz.

  • İçerikler Üretir! – Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Sosyal medya yönetimi sürecinin bir diğer parçası da elbette içerik üretimidir. Kapsamlı bir içerik araştırması, strateji belirlemek ve etkileyici içerikler yaratmak gerçekten zaman alan ve yaratıcılık isteyen bir iştir. Profesyonel sosyal medya ajansı, harekete geçirici içeriklerle potansiyel müşterilerinizi web sitenize veya mağazanıza yönlendirir, pazarlama hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur.

  • Gönderi Takvimini Düzenler! – Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Profesyonel sosyal medya yönetimi demek düzenli aralıklarla paylaşılan kaliteli içerikler demektir. Bu nedenle önceden paylaşım takviminin belirlenmesi ve ekibin buna göre hareket etmesi gerekir. Profesyonel sosyal medya ajansı, müşterileri için haftalar öncesinden gelen bir içerik takvimi ve havuzu oluşturur. Çünkü takipçileriniz sizden düzenli gönderiler paylaşmanızı bekler.

  • Hedeflemeli Reklamlar Yayınlar! – Sosyal Medya Ajansı Yapar?

Sosyal medya yönetimi ile göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de sosyal medya reklamcılığıdır. Paylaşımlarınızı ve hesabınızı daha fazla insanın fark etmesini sağlamak için sosyal medya reklamları iyi bir yöntemdir. Ancak bunun için doğru hedef kitleyi seçmeniz gerekir. Sosyal medya ajansı da tam olarak burada devreye girer.

Tüm Yükü Kendi Başınıza Üstlenmek Zorunda Değilsiniz!

Eğer dijital pazarlamacılık sektöründe iş yapan bir işletme değilseniz sosyal medya yönetimi süreçleri tamamen iş akışınızın dışında, firmanızın iş gücünü ve bütçesini başka bir kanala aktarmanızı gerektiren tam zamanlı bir iştir. Bu nedenle profesyonel sosyal medya yönetimi için dış kaynakların desteğinden yararlanmanızı öneririm.

Elbette sosyal medya ajansı seçerken yukarıda saydığım hususlarda firmaya veya görüştüğünüz sosyal medya uzmanına sorular sormalısınız. İçerik takvimi hazırlayıp hazırlamadıklarını, sektör analizi için neler yaptıklarını, yaratıcı sosyal medya reklamları için nasıl stratejiler geliştirdiklerini öğrenmeden seçeceğiniz bir sosyal medya ajansı sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

[widget-137]

Yorum Yap