Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online Sosyal Medya Kursuna Katılmak İster misiniz?

Yüz Yüze Eğitim mi Online Eğitim mi?

Online sosyal medya kursu, farklı sosyal medya platformlarında uzmanlaşmak, çevrim içi bir varlık oluşturmak, sosyal medya reklamları geliştirmek ve sosyal medya hesaplarını başarıyla yürütmek konusunda size yardımcı olabilir. Özellikle de temel seviyede de olsa sosyal medya kullanımı üzerine bilgi sahibiyseniz online sosyal medya uzmanlığı eğitimi, sizi bir adım daha ileriye taşıyabilir. 

Biliyorsunuz sosyal medyada dinamikler hızla değişiyor. Dolayısıyla ne kadar başarılı bir sosyal medya uzmanı olursanız olun, değişikliklere ve yeniliklere açık olabilmeniz için devamlı gelişim göstermeniz şart. Aksi halde rakiplerinizin gerisinde kalabilirsiniz. Eğer kendimi geliştirmeye vaktim yok, bunu nasıl yapabilirim diyorsanız online sosyal medya uzmanlığı eğitimi almayı deneyebilirsiniz. 

Online Sosyal Medya Kursu – Bulunduğunuz Her Yerden Gelişime Devam!

Genellikle online sosyal medya kursunu öğrencilerime pek tavsiye etmiyorum. Çünkü her zaman etkileşimli ve yüz yüze eğitimin çok daha iyi sonuçlar verdiğine inanıyorum. Özellikle pratik olarak benimsenmesi gereken ve örneklerle aktarılmasının daha iyi sonuçlar verdiği sosyal medya uzmanlığı eğitimlerinden videolu öğrenme metodunun iyi bir seçenek olmadığını düşünüyorum. Ancak yine de online sosyal medya eğitimini tavsiye ettiğim durumlar da oluyor. Konumu gereği fazla kurs seçeneği bulunmayan veya küçük bir şehirde yaşayıp çevresindeki eğitim kurumlarının kalitesinden memnun olmayanlara her zaman başarılı bir eğitim merkezinden online sosyal medya yönetimi eğitimi almalarını öneriyorum. 

Bunun dışında da yoğun bir tempoda çalışan, esnek çalışma saatleri bulunan ve istikrarlı bir şekilde derslere katılım sağlayamayacağını düşünen öğrencilere de online sosyal medya uzmanlığı kursunu öneriyorum. Böylece iş aralarında, gidiş-dönüş yolunda veya geceleri, online sosyal medya uzmanlığı eğitimine katılabiliyorlar. Elbette şartlara göre fırsatlar yeniden değerlendirilebilir. Ancak eğer yüz yüze eğitime katılma imkanınız varsa bir sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak önerim, online sosyal medya eğitimi yerine eğitmeninizle birebir olarak çalışabileceğiniz derslere katılmanız.

Online Sosyal Medya Kursunun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Yukarıda online sosyal medya uzmanlığı eğitiminin sunduğu avantajları sıralamıştım. Eğer daha küçük ve gelişmemiş illerde yaşıyorsanız başarılı bir eğitim almak için online sosyal medya eğitimini tercih etmek, iyi bir seçenek. Bunun dışında hiç vaktiniz yoksa ya da farklı sorumluluklarınız varsa da online sosyal medya kursu, sizin için avantajlı bir durum yaratabilir. Ancak bir sınıf ortamında, uygulamalı olarak sosyal medya eğitimi almak da önemli bir artıdır. Anlamadığınız, tekrar etmek istediğiniz ve örneklerle açıklanırsa daha iyi anlayacağınız bir konuda, video anlatımla sınırlı kalmak, sizi eksiye düşürebilir. 

Herkes için geçerli olmasa da büyük bir çoğunluk için online sosyal medya yönetimi eğitimi, daha az disiplinli olarak ilerleyebilir. Kimi insan ev ortamında rahat çalışırken kimi insan daha çok konsantre olabilmek adına disiplinli bir ortamda çalışmayı tercih eder. Dolayısıyla evde, bilgisayar başında online sosyal medya eğitimi almak, odaklanma problemi yaşamanıza neden olabilir.

Online Sosyal Medya Uzmanlığı Kursuna Katılacağınız Yeri İyi Araştırın

Şartlarından dolayı online sosyal medya kursuna katılmak, sizin için daha faydalı olacaksa kursun prestijini ve daha önceden eğitim alanların yorumlarını değerlendirmenizi öneririm. Eğitmenin bilgi ve beceri durumu da ayrıca önemli. 

Online sosyal medya uzmanlığı eğitiminin ders içeriği, kaç saat verileceği ve anlatım türüne de mutlaka dikkat edin. Kapsamlı ve açıklayıcı bir şekilde sunulan online sosyal medya eğitimini tercih etmek, gelişiminizi muhakkak destekleyecektir. Elbette sizin de gayret göstermeniz şart!

[widget-137]

Yorum Yap