Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Nasıl Twitter Fenomeni Olunur? - Twitter’da Popülerliği Yakalayın!

Twitter’da Nasıl Popüler Olursunuz? Twitter Fenomeni Olmak Kolay Mı?

Sosyal medya platformları arasında pek fazla dikkat çeken, yıllara meydan okuyarak eskimeyen kaliteli sosyal mecralardan biri olan Twitter, birçok fenomeniyle de gündemde kalmayı seviyor. Twitter kullanımını seven ve tweet atarken tüm ilgiyi üzerine toplayıveren kişiler fenomen olma yolunda ilerliyor. Nasıl Twitter fenomeni olunur diye soranlardansanız doğru yazıdasınız!

Twitter’da fenomen olmak birçok kişinin hayallerini süslüyor. Çünkü Twitter fenomenleri adeta sosyal medyanın kanaat önderleri gibi görülüyor. Nasıl Twitter fenomeni olunur diye merak edenlerden biri de sizseniz, bu yazıda sizin için en kolay yöntemlerden bahsedeceğim. Bir Twitter fenomeninde olması gerekenler de diyebileceğimiz bu özellikleri mutlaka inceleyin.

1. Yüksek Sayıda Takipçiye Erişmek – Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur? 

Twitter fenomeni olmak istiyorsanız bilmelisiniz ki bir Twitter fenomeninin sıradan hesaplara göre çok daha fazla takipçisi vardır. Sizin on binlerin üzerinde takipçiniz var mı? Eğer sadece birkaç yüz takipçiniz varsa siz Twitter fenomeni demek pek mümkün olmayacaktır. Takipçi sayınızı organik yollarla arttırmak için çalışmalar yürütmeniz, birilerini takip edip geri takip almayı beklemeniz, popüler tweetleri keşfedip buralarda mentionlara yoğunluk vermeniz gerekebilir. İşte o zaman Twitter fenomeni olmak için bir adım atmış olursunuz. 

2. Sık Tweet Atmak – Nasıl Twitter Fenomeni Olunur Diyenlere En İyi Öneri!

Twitter’da fenomen olmak istiyorsanız öncelikle sık sık tweet atmalısınız. Seyrek tweet atan fenomen görmediğinize eminim. Bu yüzden bol tweetle Twitter içerisinde aktif olursanız hem görünürlüğünüz hem de etkileşimleriniz artar. Ayrıca bu, bir fenomenin bilmesi gereken en önemli kuraldır. Twitter’da nasıl fenomen olunur diye soruyorsanız bu kuralı unutmayın. 

3. Özgün ve İlgi Çekici Tweetler Atmak – Twitter Fenomeni Olmanın Gerekliliği!

Nasıl Twitter fenomeni olunur diye merak edenlerdenseniz diğer Twitter fenomenleri neler yapıyor diye bir göz atmalısınız. Göreceksiniz ki benzersiz ve ilgi çekici içerikleriyle burada yer alıyorlar. Ancak şunu da bilmelisiniz; bazı fenomenler başkalarının tweetlerini çalarak kendi tweetleri gibi atmaktadırlar. İşte o zaman etik bir davranış içerisine girmemiş oluyorlar ve bu durum mutlaka ortaya çıkıyor. Çünkü Twitter üzerinde atılan her tweetin bir tarihi var. Kullanıcılar sizin attığınız tweeti arattıklarında, yıllar önce zaten tweeti başkasının attığını görebiliyorlar. Bu yüzden itibarınızı korumak için hep özgün tweetler atmalısınız, yenilikçi olmalısınız.

4. Esprili Bir Dil Tutturmak – Nasıl Twitter Fenomeni Olunur Mu Dediniz?

İlk Twitter kullanıcıları her ne kadar yaş almış olsalar da henüz gençliklerini kaybetmediler. Hatta son yıllarda Z kuşağı da Twitter’ı bir hayli işlevsel şekilde kullanıyor. İşte tüm bunları düşündüğümüzde esprili ve eğlenceli bir dille tweetler atmanın çok daha iyi olduğu sonucuna varabiliriz. Gençler en çok samimi ve esprili dil kullanan hesapları seviyorlar. Twitter fenomeni olmak istiyorsanız kendinize has ve esprili bir dil kullanmalısınız. 

5. Gündemde Olmak – Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur, Tabii Ki Gündemle!

Gündemin iç açıcı ya da iç karartıcı konuları profillerin fenomenleşmesi için bir fırsat yaratır. Gündem hakkında dikkat çekici ve tartışma yaratıcı çıkarımlarda bulunmak takipçi sayınızı arttıracağı gibi, mentionlarda da çok fazla etkileşimin dönmesini sağlayacaktır. Fakat tartışmaların olumsuz olmamasına, karşılıklı hakaret etmelerin bulunmamasına, kimsenin kişisel hak ve özgürlüklerine karışmamaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde antipati toplayabilirsiniz. 

6. Popüler Hashtag Kullanımı – Twitter Fenomeni Olmak İçin Etiketler Kullanın!

Nasıl Twitter fenomeni olunur diye merak ediyorsanız hashtag kullanımına dikkat etmelisiniz. Popüler hashtagleri kullanarak çok kolay bir şekilde görünür olabilir, etkileşime açık bir duruş sergileyebilirsiniz. En çok kullanılan hashtagler fenomenlerin mutlaka kullandıkları etiketlerdir.

7. İletişimde Kalmak – Twitter’da Fenomen Olmak İçin Herkesle İletişim Kurun!

Twitter fenomeni olmayı bu kadar istiyorsanız, mentionlarınıza cevap vermemeniz büyük bir hata olur. Twitter’da takip edilmenin ve sevilmenin en değerli koşullarından biri iletişimde kalmaktır. Ne kadar fazla iletişim kurarsanız o kadar sıkı takip edileceğinizi, insanların sizi kolay kolay bırakmayacağını bilebilirsiniz. 

Twitter Ünlüsü Olabilirsiniz!

Sevilen tweetler atarsanız, güncel konulardan kopmazsanız, başarılı paylaşımcılardan olursanız Twitter fenomeni olmak zor değil. Fakat buna emek vermeyi gerçekten isteyip istemediğinize karar vermelisiniz ve takipçileriniz için her daim güncel olmalısınız. 

Twitter ünlüsü yani fenomeni olduğunuzda toplumun en sevilen çevrimiçi figürlerinden biri haline gelebilirsiniz. İşte o zaman belki de çok istediğiniz bir adım attığınız için kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Çoğunlukla online kalmak istediğinize eminseniz Twitter fenomeni olmak için adımlar atabilir, emek vermeye başlayabilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap