Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Linkedin Vitrin Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Linkedin Vitrin Sayfası Oluşturma Adımları

Yeni bir girişimde bulunmak üzere misiniz? Ya da gönderilerinizle belirli bir kitleyi mi hedeflemek istiyorsunuz? Özel olarak öne çıkarmak istediğiniz ne varsa Linkedin’de vitrin sayfası oluşturup markanızı daha akıllı bir şekilde yönetebilirsiniz. Linkedin vitrin sayfası, dijital dünyada birden fazla hedef kitlesi olan şirketler için etkili çözümler sunar.

Biliyorsunuz, pazarlama stratejileri hedef kitlelere göre değişiklik gösterir. Yani aynı tür pazarlama teknikleri, hedef kitlenin her biriminde etkili olmaz. Linkedin vitrin sayfası oluşturmaya başladıktan sonra hem bir ana sayfanız hem de farklı hedefleriniz için kullandığınız ayrı bir vitrin sayfanız olur. Konunun daha iyi anlaşılabilmesi için Linkedin’de vitrin sayfasını ve Linkedin vitrin sayfası nasıl oluşturulur sorusunu detaylı bir şekilde ele alalım.

Linkedin Vitrin Sayfası Oluşturma – Harika Görünen Bir Vitrin Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Doğru hedef kitleye ulaşmak için Linkedin vitrin sayfasının ne kadar önemli olduğundan bahsettim. Linkedin vitrin sayfası oluşturma aşamalarını tamamladığınızda markanızın ana sayfasına bağlı kalırken aynı zamanda da farklı sayfalarda özel bilgiler sunabilirsiniz. B2B şirketlerin Linkedin profilini gözlemlerseniz vitrin sayfasının örneklerini daha iyi görebilirsiniz. 

Elbette Linkedin vitrin sayfası oluşturmak, yalnızca bir sayfa hazırlamak kadar basit bir işlem değil. Hitap edeceğiniz kitleyi ve bu kitleye uygun mesajın ne olduğunu bilmez, sağlam bir pazarlama stratejisi yürütmezseniz Linkedin’de vitrin sayfası oluşturmanın pek de bir anlamı kalmaz.

Neden Linkedin Vitrin Sayfası Oluşturmalısınız?

Linkedin vitrin sayfası, özel bir başlık ve içerikle, müşterilerinizin ürünlerinize daha iyi odaklanmasını sağlar. Linkedin şirket sayfası gibi vitrin sayfalarında da şirket bilgileri için bir bölüm bulunur. Ayrıca Linkedin vitrin sayfasında web sitenize, diğer vitrin sayfalarına ve şirket sayfasına bağlantılar da bulundurulabilir. 

Linkedin vitrin sayfası oluşturma adımlarını tamamladığınızda artık vitrin sayfanız Linkedin arama sonuçlarında görüntülenmeye başlanır. Dolayısıyla Linkedin şirket sayfasına organik trafik çekmek ve marka bilinirliğini artırmak için de Linkedin vitrin sayfası oluşturmak önemlidir. 

Linkedin Vitrin Sayfası Oluşturmak İçin Yapmanız Gerekenler

Vitrin sayfası oluşturmak için ilk olarak Linkedin şirket sayfasına sahip olmanız gerekiyor. Eğer yoksa yeni bir profil açabilirsiniz. Varsa aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Yönetici araçları menüsüne tıklayın ve Vitrin Sayfası Oluştur öğesini seçin.

  • Ardından Linkedin vitrin sayfası için belirlediğiniz adı ve Linkedin URL’nizi ekleyin.

  • Linkedin vitrin sayfası oluşturmak için bir logo ve slogan ekleyin.

  • Takip Et, Kaydolun, Daha Fazlasını Öğrenin ve Web Sitesini Ziyaret Edin gibi düğmelerden istediklerinizi ekleyin.

  • Vitrin sayfasının genel bakış kısmını doldurun. Buraya 2000 karaktere kadar açıklama, web sitesi adresi ve telefon numarası gibi bilgiler ekleyebilirsiniz.

  • Konum ekleyin.

  • Vitrin sayfasının sağ tarafında bir pencerede gözükecek hashtag’leri belirleyin. 

  • Linkedin vitrin sayfası oluşturmak için son olarak da bir resim yükleyin. (1536x768 önerilir.)

Vitrin Sayfası Olmadığında…

Linkedin şirket sayfasının bir vitrini olmadığında, müşterilerinize tek bir platform üzerinden hitap etmek durumunda kalacaksınız. Dolayısıyla hedef kitlenizde hiçbir ayrım yapmadan tekdüze bir pazarlama stratejisi izleyeceksiniz. 

Linkedin vitrin sayfasında ilgi çekici ve planlanmış içerik yayınlayarak becerilerinizi ve uzmanlığınızı gösterme fırsatını yakalayacaksınız. Bir küçük not olarak vitrin sayfaları, içerik gereksinimlerinizi fark etmeniz açısından da önemlidir.

[widget-137]

Yorum Yap