Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kurumsal Instagram Hesabı Nasıl Olmalı?

Instagram Kurumsal Hesabınızı Nasıl Yapılandırmalısınız?

İnternet üzerinden yapılan satışlar için doğru bir strateji belirlemenin zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kurumsal bir Instagram hesabının nasıl olması gerektiği konusunda detaylara hakim değil misiniz? Kurumsal Instagram hesabı nasıl olmalı diye soruyor ve yanıtlarını mı merak ediyorsunuz? 

Kurumsal Instagram hesabı yönetimi için neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız ve merak ediyorsanız sizin için bazı tüyolar hazırladım. Bunları uygularsanız kurumsal Instagram profiliniz olması gerektiği gibi bir hale gelir ve kurumsallığını arttırır. Instagram kurumsal hesap yönetimi nasıl yapılmalı, neler yapmalısınız? İşte vermek istediğim birkaç tüyo…

Profiliniz Kurumsal Olarak Yapılandırılmalı!

Instagram profilleri kişisel ve kurumsal olabilir. Ancak kurumsal profilinizi yansıtmak istiyorsanız kişisel hesap gibi görünmemelisiniz. Kurumsal Instagram hesap yönetimi yapmak istiyorsanız duruşunuzla bunu göstermelisiniz. Buna da profilinize kurumsallık katarak adım atabilirsiniz. 

Profil bilgilerinizi eksiksiz doldurmanız, kurumsal ifadeler kullanmanız, profil fotoğrafınızı logonuzdan seçmeniz kurumsal bir imaj yaratır. Ayrıca kullanıcı adınız markanızla uyumlu olmalı. Sektör bilgileriniz, profilinize giren kişiler tarafından anlaşılabilir olmalı. Profilinizde alakalı bir-iki hashtage yer verdiğinizde profilinizin görünür olması açısından önemli olacaktır. 

Marka Renklerinizi ve Tarzınızı Belirlemelisiniz!

Kurumsal Instagram hesabı nasıl olmalı diyorsanız markanızı tüm renkleriyle ve tarzıyla özgünleştirmelisiniz. Size özel bir tarz belirlediğinizde fark edilir olursunuz. Markanızın kurumsal Instagram hesabı tamamıyla markanızı yansıttığında, Instagram kullanıcıları tarafından fark edilebilir olacaktır. Kendi renklerinizle şık ve sade bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz. Profilinizi nasıl tasarlamanız gerektiği tabii ki size bağlı ancak bu tasarım sizi yansıtabilmelidir. 

Instagram Analiz Araçlarını Kullanmalısınız!

Kurumsal Instagram hesabı yönetimi için yapmanız gerekenlerden biri analiz araçlarını kullanmaktır. Bunun için bu araçların kullanımını bilmelisiniz. Analiz araçlarının detaylı bir şekilde nasıl kullanılması gerektiğini öğrenmeli, hesabınızın ve sektörünüzün ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmelisiniz. Kullanıcılar en çok hangi gönderilerinizi seviyor? Nelerle hiç ilgilenmiyorlar? Hangi gönderilerden geri dönüş alıyorsunuz? Takipçilerinizin eğilimleri, cinsiyet ve yaş ağırlıkları, bölgeleri analiz araçlarıyla tespit edilir. Böylece içerikleriniz tam olarak profilinize uygun bir noktaya getirilir. 

İçerik Planınızı Hazırlamalısınız!

Kurumsal Instagram hesabı yönetimi yaparken içeriklerinizi belirli bir düzen dahilinde tasarlamaya özen göstermeli, içerik planlarınızı yapmalısınız. Ayrıca analiz araçlarıyla yaptığınız ölçümlere istinaden bir içerik planı oluşturabilirsiniz. Neleri paylaşmanız gerektiğini iyi planlamalısınız. Ayrıca, paylaşım takvimi oluşturursanız işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Instagram kurumsal hesap yönetimi için planlamayı büyük bir titizlikle gerçekleştirmelisiniz.

Güncel ve Aktif Olmalısınız!

Instagram’da aktif paylaşımlar, algoritma açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Paylaşımlarınızın hedef kitlenizin önüne düşmesini bekliyorsanız, aktif olmaya özen göstermelisiniz. Kurumsal Instagram hesabı nasıl olmalı diye soran birine ilk söyleyeceklerimden biri de güncellik konusudur. İçerikleriniz güncel olduğunda, kullanıcıların güvenini de kazanırsınız ve iyi bir kurumsal Instagram hesabı yönetimi yapabilirsiniz. Aktif ve güncel olduğunuzda Instagram’daki her kapının açılacağını aklınızda bulundurun. 

Kurumsal Instagram Hesabı Yönetimi İçin Destek Alabilirsiniz!

Kurumsal Instagram hesabı nasıl olmalı? Neler yapılmalı? Detayları sizin için paylaştım. Kurumsallık için adımlarınızı attığınızda eğer bocalıyorsanız ve kurumsal Instagram hesap yönetimi için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bu konuyla ilgili destek istemekten çekinmeyin. Ajansların ve sosyal medya danışmanlarının Instagram kurumsal hesap yönetimi desteği verdiklerini bilmeli, tercihiniz doğrultusunda adımlarınızı atmalısınız.

“Kurumsal Instagram hesabı nasıl olmalı bilmiyorum, doğru bir şekilde kurumsal Instagram hesabı yönetimi yapabileceğime emin değilim” diyorsanız, sosyal medya danışmanlığı desteğimden yararlanabilir, detayları birlikte konuşabiliriz. Sizin için vereceğim hizmeti merak ediyorsanız sosyal medya danışmanlığı desteğimle ilgili detaylı bilgi için ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap