Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram'da Nasıl Şirket Hesabı Açabilirsiniz? - Şirket Hesabı Açma Adımları

İşletmelere Instagram Hesabı Açarken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Sosyal medyanın büyülü dünyası bizi her an içine çekiyor. Özellikle son dönemde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, birçok kullanıcısıyla psikolojik ve sosyal etkilerini ortaya koyuyor. Ticari amaçlarla da sıklıkla kullanılan Instagram’da şirket hesabı açmak size ve internet kullanıcılarına çok fazla kazanım sağlıyor.

Instagram şirket sayfası açmak için neler yapmalısınız, nasıl doğru bir süreç yürütebilirsiniz? Bu yazıda sizin için Instagram’da ticari sayfa açma konusu üzerinde durmak istiyorum. Instagram hesabı açarken nelere dikkat etmelisiniz, hangi adımları atmalısınız? Instagram İşletme Hesabına Geçiş Nasıl Yapılır? Gelin, birlikte konuya bir bakalım.

Instagram’da Şirket Hesabı Açmak İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Şirketiniz için Instagram’da ticari sayfa açma isteğiniz bulunuyorsa, bir ürün veya hizmet satmak istiyorsanız işletmelere Instagram hesabı açma tüyolarını almalısınız. Markanız ve şirketiniz için açmak istediğiniz hesap için şunlara ihtiyacınız var:

1. Stratejilerinizi Belirleyin!

Bir Instagram şirket sayfası açmak için öncelik vermeniz gereken konu şirketinizin izleyeceği stratejilerdir. Hedef kitlenizi belirlemeli, müşteri profilinizi ortaya koymalısınız. Stratejilerinizi doğru belirlerseniz, atacağınız adımları da bilirsiniz. Hedef kitlenize yönelik çalışmalarınızı yürütürken aynı zamanda da rakiplerinizi gözlemleyebilirsiniz. Burada gözlem yeteneklerinizi kullanmanız da çok fazla önemlidir. Çünkü rakip analizlerinizi iyi gözlem ve raporlama sayesinde çıkarabilirsiniz. Instagram’da şirket hesabı açmak için atmanız gereken adımların ilki bu yüzden stratejiler belirlemektir. 

2.Profil Fotoğrafınızı Kurumsal Olarak Hazırlayın!

İşletmelere Instagram hesabı açmak istiyorsanız logonuzu içeren bir profil fotoğrafı kullanmalısınız. Profilinizi gören kişiler markanızı hemen tanıyabilmeli, görselinizden kimliğinizi fark edebilmeli. Instagram’da şirket hesabı açmak için öncelikle görselinizin hazır olması gerekiyor ki profiliniz profil fotoğrafınız olmadan varlığını sürdürmeye başlamasın.

3.Biyografinizi Dikkat Çekici Bir Şekilde Düzenleyin!

Instagram’da şirket hesabı açmak istiyorsanız bir biyografi belirlemelisiniz. Şirketiniz için Instagram hesabı açarken aklınızda etkileyici biyografiniz bulunmalı. Firmanızın sektörü, sektöre özel hashtag detayları mutlaka Instagram biyografinizde yer almalı.

4.Sitenizin Linkini Ekleyin!

Sanırım bunu belirtmeme bile gerek yok. İşletmelere Instagram hesabı açma işlemini tamamladıysanız sitenizin linkini de profilinize eklemiş olmanız gerekiyor. Bu bir e-ticaret sitesi de olabilir şirkete ait web siteniz de, ancak mutlaka linki profilde görünmelidir. Hatta hikaye paylaşımları yaptığınızda linklerinizi de sıklıkla paylaşmalı, siteniz için trafik çekmelisiniz.

5.İçerik Paylaşım Planı Yapın!

İşletmelere Instagram hesabı açmak isteyip bir hesap düzenlediğiniz zaman içerik planınızı oluşturmanız son derece önemlidir. Plansız ve programsız içerik paylaşımları şirketinizin ve markanızın adını zedeleyebilir. Bu yüzden önceden paylaşım takvimi oluşturmanız yararınıza olacaktır. 

Instagram’da Şirket Hesabı Açmak İçin Hangi Adımları İzlemelisiniz? - Instagram İşletme Hesabına Geçiş

Dikkat etmeniz gerekenleri kendiniz için planladıysanız, Instagram’da şirket hesabı açmak için neler yapmanız gerektiğini ve hazırlık aşamanızı biliyorsanız sırada hesabınızı işletme hesabı olarak açmak bulunuyor. Bir Instagram işletme hesabı nasıl açılır diye soruyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Instagram uygulaması üzerinden hesabınızı yukarıdaki kriterler doğrultusunda oluşturun ya da oluşturduysanız giriş yapın. 

  • Ayarlar sekmesine tıklayın.

  • Ayarlar bölümündeki Hesap sayfasını seçin.

  • Buradan Profesyonel Hesaba Geçiş Yap seçeneğini tercih edin. 

  • Detayları doldurun ve hesabınızı bir işletme hesabı olarak yönetmeye başlayın. 

Bu şekilde Instagram’da şirket hesabı açmak mümkün. Instagram işletme hesabına geçiş yaptıktan sonraki süreçte eğer isterseniz aynı yöntemlerle kişisel hesaba da geri döndürebilirsiniz. 

Instagram’da Ticari Sayfa Açma Konusuna Önem Verin!

İster online isterseniz fiziksel bir ticari şirkete sahip olun, Instagram’da şirket hesabı açmak için emek harcayın. Çünkü internet kullanıcıları son yıllarda sürekli olarak Instagram kullanıyor ve paylaşım yapmaya özen gösteriyor. Aynı şekilde buradan alışveriş yapıyor, ticari sayfaları takip ediyor ve bağlantıda kalıyor.

Instagram’da ticari sayfa açma adımlarından bahsettim. Süreç bir hayli kolay gerçekleşiyor. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini de bilirseniz işiniz kolaylaşacaktır. Detaylara dikkat ederek şirketiniz için en doğru süreci yönetebilirsiniz.

[widget-137]

Yorum Yap