Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Uygulamalı SEO Eğitimi ile Dijital Dünyaya Hızlı Adapte Olun!

Bilgileriniz Teoride Kalmasın İstiyorsanız Uygulamalı SEO Eğitimi Alın!

Son yıllarda neredeyse her alanda uygulamalı eğitimin önemi giderek daha fazla anlaşılıyor. Sadece dinleme yoluyla aktarılan bilgilerin çok az bir kısmı kalıcı hale gelirken yaparak yaşayarak öğrenme metodu sayesinde öğrencilerin neredeyse bilgi aktarımını kayıpsız bir şekilde kazanım haline getirdiğini yıllardır eğitimler veren bir eğitmen olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Aynı durumda SEO eğitimi için de geçerli. Uygulamalı eğitim SEO için zaten olmazsa olmaz. Çünkü Türkçedeki kullanımımıza baktığımızda bile SEO yapmak dediğimizi hatırlatmak isterim. Dolayısıyla bize işin teorisi kadar uygulaması da gerekiyor. Uygulamalı SEO eğitimi de tam olarak bunu sağladığı için önemli.

Uygulamalı SEO Eğitimi ile Google Araçlarını Kullanmayı Öğrenirsiniz!

Bugün bir SEO uzmanının bilmesi gereken olmazsa olmaz araçların başında hiç kuşkusuz Google araçları geliyor. Bir SEO uzmanı Google Ads’i, Google Analytics’i, Google Trends’i ve ihtiyaç duyduğunda başta Google Search Console olmak üzere diğer Google araçlarını bir an duraksamadan kullanmayı bilmeli.

Ancak teorik bir SEO eğitimi aldığınız takdirde tüm bu araçlar size çok karmaşık gelecektir. Halbuki Google, SEO araçlarını o kadar sezgisel tasarlamış ki uygulamalı SEO eğitimi aldığınız anda ilk fark edeceğiniz şeylerden biri bu araçları kullanmayı öğrenmenin sandığınız kadar da zor olmadığıdır. Uygulamalı SEO kursu ile Google SEO araçlarını hiç zorlanmadan kullanmaya başlayacaksınız.

Site Panelini Yönetmeyi Öğreteceksiniz! – Uygulamalı SEO Eğitimi Size Ne Kazandırır?

Uygulamalı SEO dersleri ile edineceğiniz bir diğer kazanım da hiç kuşkusuz internet sitesi panelini kullanmak olacak. WordPress, Wix vb. hazır site panellerinin yanı sıra kendi yazılımını kullanan pek çok internet sitesi de var. Ancak bu durum gözünüzü korkutmasın çünkü genel olarak site ve içerik yönetim panelinin nasıl olması gerektiğine dair sektörde adeta sözsüz bir anlaşmanın yapıldığı ortaklıklar oldukça fazla.

Uygulamalı SEO dersleri site yönetim panelini çok daha rahat ve sezgisel bir biçimde kullanmanızı sağlayacak. Gerek kendi sitenizin SEO performansını arttırmak gerekse SEO uzmanı olarak sektöre adım atmak istiyor olun uygulamalı SEO kursları sayesinde SEO yapmaya başladığınızda işinize yarayacak pek çok pratik bilgi edineceksiniz!

Uygulamalı SEO Kursları ile Sonuçları Analiz Etmeyi Öğreneceksiniz!

Dijital pazarlamacılığın en sevdiğim yanı bu diyebilirim. Objektif sonuçlar… SEO çalışmanızın nasıl gittiğini anlamak istiyorsanız başta Google olmak üzere farklı üreticilerin sizlere sunduğu SEO araçlarını kullanarak verileri edinmeniz çok kolay. İşin ustalık kısmı ise bu edindiğiniz verileri doğru yorumlamakta.

Uygulamalı SEO eğitimi, internet sitenizin SEO performansını analiz ederken hangi araçları ne zaman kullanmanız gerektiğini kısa bir süre içerisinde öğrenmenizi sağlayacak ve bu sayede teorik bilgilerinizi uygulamaya nasıl dökebileceğinize dair aklınızda soru işaretleriyle SEO yapmaya başlamayacaksınız! Veriler size ne yapmanız gerektiğini gösterecek.

Farklı Sorunlarla Nasıl Yüzleşeceğinizi Öğrenirsiniz! – Uygulamalı SEO Eğitimi Neden Önemli?

Uygulamalı SEO eğitimi almanın size katacağı en önemli kazanımlardan biri de deneyimdir. Bir SEO uzmanının teorik bilgisi neredeyse hiçbir zaman firmalar veya işverenler için önemli değildir. Aynı şekilde internet sitenizi üst sıralara taşımak için Google size teorik bilginizi ölçecek sorular sormaz. Aksine durumu doğru analiz ederek çözümler üretebilmeniz gerekir.

Uygulamalı SEO kursu sayesinde farklı SEO sorunları ile yüzleşme fırsatı bulur ve uzman bir eğitmenin yönlendirmeleriyle nasıl çözümler üretebileceğinize dair fikirler geliştirirsiniz. Bu da erkenden deneyim kazanmanız için bir yoldur.

Kendi İnternet Siteniz Üzerinde Uygulamalı SEO Eğitimi Alma Şansınız Olur!

Birebir SEO eğitimi aldığınız durumlarda uygulamalı eğitim sırasında SEO yapmak için kendi sitenizi kullanmanıza şans verir. Eğitmeninizle birlikte, onun verdiği bilgiler ışığında kendi internet sitenizi haftadan haftaya Google aramalarında yukarı taşımak hem bilginizi ölçmek hem de daha fazlasını öğrenmeye motive olmak için oldukça heyecan vericidir.

Ülkemiz dijital pazarlama sektörüne pek çok yetenek ve SEO uzmanı kazandırmış bir isim olarak neden uygulamalı SEO eğitimi almaya önem vermeniz gerektiğini vurgulamaya çalıştım. Ben yıllardır derslerimi uygulamalı bir şekilde işliyorum ve öğrencilerimin teorik eğitimlere kıyasla çok daha hızlı bir biçimde geliştiğine tanıklık ediyorum. Bu açıdan gerek temel gerek ileri düzey SEO eğitimi için uygulamalar yapmanın esas olduğuna inanıyorum.

[widget-136]

Yorum Yap