Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Trafik Çeken Başlıklar Nasıl Yazılır? – Dikkat Çekici Başlıklar Oluşturun!

Tıklama Alan Başlıklar Kullanarak Arama Motorlarındaki Geleceğinizi Şekillendirin!

Arama motoru optimizasyonunun en önemli ayaklarından biri başlık oluşturmaktır. İyi bir başlık, siteniz için tıklama almanız anlamına gelir. Arama motorlarında sizin başlığınıza yakın kelimeler aratan kişilerin sizi bulması ve sayfanıza tıklaması önemli bir sürecin başlangıcıdır. O halde trafik çeken başlıklar nasıl yazılır, nelere dikkat etmelisiniz?

Trafik çeken başlıklar yazmak, kolay gibi görünen ama teknik bilgi isteyen bir noktadır. Çünkü trafik çeken başlıklar herkes tarafından doğru bir şekilde kurgulanamıyor ve ziyaretçi kaybettirebiliyor. İşte bu yüzden trafik çeken başlık yazmayı bilmelisiniz. Tıklanan başlıklar da diyebileceğimiz trafik çeken başlıklar yazmak için hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğim. 

Trafik Çeken Başlıklar Neleri İçerir? – Tıklama Alan Başlıklar İçin Öneriler

Trafik çeken başlık yazma işi zor gibi görünse de aslında detayları bilirseniz kolayca yürütebileceğiniz bir çalışmadır. Tıklama alan başlıklar nasıl olmalı diye sorarsanız burada dikkat etmeniz gereken birçok nokta var. Ancak temelde şunları içeren başlıklar daha fazla ön plana çıkıyor ve dikkat çekiyor:

  • Çok sık kullanılan anahtar kelimelerin geçtiği başlıklar trafik çeken başlıklar olarak değerlendirilebilir.

  • Listeleme başlıkları daha fazla dikkat çeker ve tıklama alırlar. (SEO yapmanın 5 yolu gibi içerikler ilgi çekicidir.)

  • Soru odaklı başlıklar da trafik çeken başlıklar arasındadır. (Nasıl yapılır, yararları nelerdir şeklinde kullanılır)

  • Rakam veren başlıklar da ilgi çekici başlıklar olarak değerlendirilir.

  • Eş anlamlı kelimelerle oluşturulan başlıklar tıklama alan başlıklar arasındadır.

  • Harekete geçirmeyi amaçlayan, insanların arzularına hitap eden başlıklar, çok tıklanan başlıklar arasındaki yerlerini koruyorlar. 

Bu bilgilere dikkat ederseniz, siteniz için en çok tıklanan başlıklar belirlemeniz kolaylaşacaktır. Trafik çeken başlıklar yazmak detaylara önem verildiği müddetçe zor değildir. 

Trafik Çeken Başlıkları Nasıl Bulursunuz?

Başlıklarınıza karar verirken, çok güzel içeriğinize okuyucu çekmeniz gerektiğini her zaman aklınızın bir köşesinde bulundurun. Kimler niçin sitenizi tıklamalı? Hangi hedef kitleye yönelik bir çalışma gerçekleştiriyorsunuz? Sizin sitenizi neden ziyaret etsinler? İşte bu soruları ve cevaplarını düşünerek trafik çeken başlıklar yazmaya başlayabilirsiniz.

Başlığınızın her zaman dikkat çekici olmasına önem verin. Kullanıcılar binlerce internet sitesi içerisinden sizinkini seçeceklerse, mutlaka arattıkları konuyu başlığınızda bulabilmeliler ya da bunun sinyallerini alabilmeliler. İlgi çekici başlıklar her zaman diğerlerine göre daha fazla tercih edilir.

Anahtar kelime analizlerinizi doğru yöntemlerle yaptığınızda ve bu anahtar kelimeleri başlıklarınızda kullandığınızda trafik çeken başlıklar yaratmış olacaksınız. En sık aratılan kelimelerden sizin sitenize ziyaretçilerin gelme olasılıkları yükselecektir. 

Tıklanan Başlıklar Çok Uzun Olmaz!

Başlığınızın ne çok uzun ne de kısacık olması size SEO açısından kazanım sağlar. Bu yüzden başlık uzunluğunuzu iyi ayarlamalısınız. En az üç kelimelik ve anahtar kelimelerin geçtiği başlıklar her zaman daha fazla ilgi çeker. Dikkat çekici başlıklar yazmak istiyorsanız uzunluğu göz ardı etmemelisiniz. Adata paragraf gibi bir başlık yazdığınızda da artı puan kazanmazsınız. Trafik çeken başlıklar için küçük bir inceleme yaparak sonuçları fark edebilirsiniz. 

Sadece Görüntülenmenizi Değil, Tıklanmalarınızı Da Önemseyin!

İlgi çekici başlıklar yazmak, tıklanma ve SEO puanı yükseltme açısından önemli bir konudur. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir durum var! İlgi çekici başlıklar oluşturacağım diye konuyla alakasız başlıklar kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar hemen çıkmamalı, dolaşmaya veya sayfada kalmaya devam etmelidir. Bu durum site kalite puanınızı etkiler. 

Trafik çeken başlıklar yazmak arama motorlarında görüldüğünüz anın sonrasını belirler. Yani kullanıcılar sizin başlığınızı beğenip tıkladıkları anda trafik çekmiş olursunuz. İşte bu yüzden bahsettiğim kriterlere uygun başlıklar hazırlamalısınız. İşte o zaman site ziyaretçilerinizin arttığını fark edeceksiniz. 

[widget-136]

Yorum Yap