Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Youtube Tanıtım Videosu Nasıl Yapılır?

Youtube Tanıtım Videosu Nasıl Olmalı? İşte 4 Basit Adım!

Youtube tanıtım videosu nasıl yapılır diye anlatmadan önce Youtube tanıtım videosunun ne olduğuna değinmek istiyorum. Youtube tanıtım videosu, kanallarını yeni kullanıcılara tanıtmak ve abone sayılarını artırmak isteyen kişilerin hesaplarında hangi konularda paylaşım yaptıklarından ve izleyicilerine neler sunduklarından bahsettikleri videolardır.

Pazarlamacıların %83'ü tanıtım videolarının kendilerine olumlu bir yatırım getirisi sağladığını söylerken tüketicilerin %68'i bir ürün veya hizmeti tanıtım videosu izleyerek öğrenmeyi tercih ettiklerini söylüyor. Bu da demek oluyor ki video pazarlamasının bir adımı olarak oluşturacağınız Youtube tanıtım videosunu hazırlarken süreci profesyonelce yönetmek gerekiyor. 

Youtube Tanıtım Videosu Nasıl Çekilir?

Ürününüzü daha hızlı satmanızı sağlayan bir Youtube tanıtım videosu çekmek, size kolay bir iş gibi gelebilir. Ancak Youtube tanıtım videonuzun potansiyel müşterileriniz üzerinde etki yarattığından emin olmak için dikkat etmeniz gereken belirli unsurlar vardır. İşte, Youtube kanal tanıtım videosu çekerken dikkat edecekleriniz:

  • Video Uzunluğu: Youtube tanıtım videosu yapmak için standart bir uzunluk yok. Ancak uzun bir video çektiğinize insanların ilgisinin dağılmasına ve kanalınızın amacından uzaklaşmasına neden olabilirsiniz. Çok kısa bir Youtube tanıtım videosu da kendinizi net bir şekilde ifade edebilmenize engel olur. Dolayısıyla ortalama 1-2 dakikalık bir Youtube kanal tanıtım videosu çekmek, doğru bir fikir olacaktır. 

  • İçerik Etkisi: Youtube kanal tanıtım videosu yapmanızın da dijital pazarlama stratejisi olarak video pazarlamasını uygulamanızın da esas amacı, işletmeniz için ekstra gelir elde etmektir. Dolayısıyla sıkıcı, izleyicilerin ilgisini çekmeyen ya da akıcı olmayan içerikler paylaşırsanız potansiyel ziyaretçiler edinmek bir yana, muhtemelen elinizdeki takipçileri de kaybedersiniz. 

  • Amaç: Youtube kanalı tanıtım videosu çekeceksiniz ama bu konudaki amacınız ne? Yani, satışlarınızı mı artırmak istiyorsunuz yoksa sizi daha çok kişinin izlemesi, yeterli mi? Amacınız olmazsa dijital dünyada başarılı olamazsınız. Dolayısıyla Youtube tanıtım videosu çekerken ilk iş olarak içeriğinize net bir hedef belirlemenizi öneririm.

  • Video Düzenleme: Youtube tanıtım videosu oluştururken içeriğinizi kısa, dinamik ve ilgi çekici olarak düzenlemeniz gerekiyor. Bunun için de isterseniz ücretsiz düzenleme araçlarından iMovie gibi uygulamaları isterseniz de Adobe Premiere gibi premium uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Youtube Tanıtım Videosu Örnekleri  

Yüksek performanslı, profesyonel görünümlü bir Youtube tanıtım videosu oluşturmak için bir bütçe veya zaman ayırmanıza gerek yok. Neye ulaşmaya çalıştığınızı ve kitlenizin neye ihtiyacı olduğunu tanımlayarak Youtube kanal tanıtım videonuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz. İşte size yol gösterebileceğini düşündüğüm Youtube tanıtım videosu örnekleri:

Youtube Tanıtım Videosu Yapmak İçin Mutlaka Bu Adımlara Uyun!

Hazırladığınız Youtube tanıtım videosunun kanalınız hakkında bilgi vermesi ve izleyicilerin ilgisini çekmesi gerekiyor. Bu yüzden Youtube tanıtım videonuzun metnini oluştururken markanızın tarihçesini, amaçlarını, vizyonunu ve misyonunu aktarmanız çok önemli.

Youtube tanıtım videonuz ne kadar profesyonel olursa ziyaretçilerin sizinle ilgili düşünceleri de o kadar iyi olur. Bu noktada sizlere verebileceğim son öneri de Youtube tanıtım videosu yapmak için kaliteli ve yüksek çözünürlüklü bir kamera edinmeniz. Görüntünüz hedeflediğiniz kadar net olmazsa muhtemelen izleyicilerin de dikkati dağılacaktır.

[widget-129]

Yorum Yap