Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Web Danışmanı Nedir? Web Danışmanı Ne Yapar?

Bir Web Danışmanı ile Çalışmak Size Ne Katar?

Kurumsal yaşamda dijitalleşmenin etkisiyle web danışmanlarına olan ihtiyaç, web danışmanı nedir, web danışmanı ne iş yapar sorusunu gündeme getirmektedir. Web danışmanları, doğru stratejiler yürüterek işletmenize veya markanıza internet dünyasında prestij kazandıran, bilinirliğinizi artıran danışmanlardır.

Bir web danışmanı ile çalışarak web sitenizin tasarımından yazılımına, SEO çalışmalarından tanıtımına kadar olan tüm süreci kusursuz bir şekilde yürütebilmek mümkündür. Dijital dünyadaki rekabet göz önünde bulundurulduğunda, web danışmanlarının önemi her geçen gün daha da anlaşılmaktadır.

Web Danışmanı Hangi Hizmetleri Verir?

Dijital web danışmanlığında; müşteri memnuniyeti, daha çok kişiye ulaşma ve satışları artırma/hedefe ulaşma gibi süreçler yönetilmektedir. Web danışmanlığı hizmetleri ile ilgili detay verecek olursam;

Web Tasarım Danışmanlığı

Web tasarım danışmanlığında, ilk olarak mevcut sitenin ve rakiplerin durumu analiz edilmekte ve ihtiyaç noktaları belirlenmektedir. Daha önce oluşturulmuş bir site mevcut değil ise müşteriler için proje oluşturulmakta ve sunum yapılmaktadır. Ardından müşterilerin web sitelerine tasarım-içerik-görsel dengesi kurulmakta, kolay anlaşılabilir ve etkili bir tasarım gerçekleştirilmektedir.

Domain Alma (Alan Adı)

Markanızın dijital kimliği olarak da tanımlanan domain alma süreci, müşterinin en az maliyetle maksimum kalite almasını destekleyecek şekilde yürütülmektedir. Web danışmanı, talep edilen domainin varlığını ve alınabilirliğini araştırmakta, bu doğrultuda gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Domainine karar veremeyen müşteriler için doğru domain uzantısıyla birlikte akılda kalıcı bir alan adı önerilmektedir.

Web Yazılım ve Arayüz Danışmanlığı

Web yazılım danışmanlığında ilk olarak müşterilerin ihtiyaçları belirlenmekte, mevcut süreçler üzerinde otomatize ve iyileştirme çalışmaları yürütülmektedir. Web erişilebilirliği standartlarına uygun olarak kodlamalar yapılmakta, kolay anlaşılabilir ve basit kullanımlı site yazılımları yüklenmektedir. 

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanı, en basit tabirle web sitelerin çok daha fazla kişiye ulaşmasını ve Google’da üst sıralarda çıkmasını desteklemektedir. Ürün veya hizmetin daha fazla kullanıcıya erişmesini, daha yüksek hedefler oluşturulmasını ve satışları artırmayı destekleyen SEO danışmanı, arama motorları optimizasyonları ve SEO uyumlu içerikler ile çok daha fazla ziyaretçiyi web sitenize çekmekte ve müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Web siteniz ne kadar başarılı olursa olsun, markanız sosyal medyada aktif değilse satış hedeflerinize ulaşmanız güç olabilmektedir. Sosyal medya danışmanları, markanızın veya işletmenizin sosyal medya platformlarındaki varlığını korumakta ve reklamınızı üstlenmektedir. Müşterilere, sosyal medya için faaliyet raporlaması yapmakta ve yine sizlerin isteklerine yönelik iletişim strateji oluşturmaktadır.

Web Danışmanlarından Destek Almanın Size Sunacağı Avantajlar

Web danışmanı nedir diye merak edenler için web danışmanlarının görevlerini ve size sunduğu avantajlarını en net şekilde şöyle ifade edebilirim: Bir web danışmanından destek alırsanız;

 • Para kaybı yaşamadan işletmenizin büyümesini destekleyebilir,
 • Tüm arama motorlarında üst sıralara yükselebilir,
 • Web sitenizin bakım ve iyileştirme çalışmalarını yapabilir,
 • Sitenizin güncel, kullanışlı ve kaliteli olmasını sağlayabilir,
 • Doğru analiz ve stratejilerle web sitenizin son kullanıcı deneyimlerini analiz edebilir,
 • Web sitenize ait kodlama sorunlarını giderebilir,
 • Sitenizin iyileştirilmesi ile ilgili anahtar kelimeler belirleyebilir,
 • Site trafiğini artırarak pazarlama grafiğinizi yükseltebilir,
 • Reklam kampanyaları ve tanıtımlar düzenleyebilir,
 • Stratejik yöntemlerle tanıtımınızı gerçekleştirdiğiniz için reklam bütçenizi azaltabilir,
 • Markanızın bilinirliğini artırabilir, potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Tüm Markalar İçin Dijital Web Danışmanlığı Desteği Gerekli!

Web sitenizin çok daha fazla kullanıcıya ulaşmasını ve satış hedeflerinizin gerçekleşmesini ister misiniz? Ya da markanıza ve işletmenize uygun bir alan adı belirlemeye ve doğru reklam kampanyaları yürüterek sektörünüzde öncü olmaya ne dersiniz? Bir web danışmanı ile çalışarak tüm bu süreçleri etkili ve doğru bir şekilde yönetebilirsiniz.

Büyük veya küçük ölçekli, hiç fark etmez, tüm işletmelerin bir web danışmanı ile çalışmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Hedeflerinizi ne kadar büyük tutarsanız başarınızın da o kadar büyük ve görkemli olacağını unutmayın.

[widget-129]

Yorum Yap