Sevdiğin İşi Yaparsan Hiç Yorulmaz, Sevdiğinle de Evlenirsen Hiç Yaşlanmazsın.
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ücretsiz Online Dijital Pazarlama Eğitimi – Vakit Kaybı mı Yoksa Fırsat mı?

Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi Kursları Faydalı Olur mu?

Ücretsiz online dijital pazarlama eğitimiyle ilgili aklınızda soru işaretleri varsa doğru yerdesiniz. Şu anda ücretsiz dijital pazarlama eğitimi alıp hiçbir faydasını göremediği için bana ulaşan pek çok öğrencim var. Ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi, ilk bakışta güzel bir fırsat gibi gelebiliyor ancak önemli olan faydalı olup olmayacağı.

Elbette dijital pazarlama eğitimleri için ayırabilecek bir bütçeniz olmayabilir. Fakat bu dijital pazarlama eğitimi, sizin geleceğiniz ve kariyeriniz için önemliyse ücretsiz dijital pazarlama eğitimi almak da iyi bir seçenek değil. Ücretsiz online dijital pazarlama eğitimi sunan kurumlar genellikle birkaç saatlik temel bilgileri sundukları video kayıtlar oluşturuyor ve bunun sonucunda da sertifika dağıtıyorlar. Evet, bu sertifikayı özgeçmişinize koyabilirsiniz ama keşke bununla sınırlı kalsa… Peki, edinemediğiniz beceriler ne olacak?

Ücretsiz Alabileceğiniz Dijital Pazarlama Sertifikası Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama eğitimi, birkaç saatle sınırlandırılabilecek bir konu değil. Dolayısıyla gerçekten mesleğinize fayda sağlamasını istediğiniz için dijital pazarlama eğitimleri almak istiyorsanız A’dan Z’ye dijital pazarlamaya dair tüm bilgileri öğrenmeniz gerekiyor. Bu yüzden ücretsiz dijital pazarlama eğitimi kursları beklentilerinizi karşılama noktasında yetersiz kalabiliyor.

Ücretsiz alabileceğiniz dijital pazarlama sertifikasını cv’nize eklediğinizde dolu bir özgeçmiş elde etmiş oluyorsunuz evet. Ancak yalnızca iş başvurusu süresince. Mülakat aşamasına geldiğinizde dijital pazarlamaya dair bilgilerinizin yetersiz olduğu anlaşılıyor ve siz rakiplerinizin gerisinde kalıyorsunuz. Bunun yerine neden uygun fiyatlı bir dijital pazarlama eğitimi almıyorsunuz?

Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi Sizin İçin Faydalı Olmayabilir!

Online olarak katılacağınız ücretsiz dijital pazarlama eğitimi için ayıracağınız vakti, profesyonel bir kuruma ayırdığınızda hem bilgilerinizi tazeler hem cv’nize daha donanımlı bir sertifika ekler hem de iş başvurularında tercih edilen eleman olursunuz. Eğer iş yoğunluğundan kaynaklı vaktiniz olmadığı için online dijital pazarlama eğitimine katılmak istiyorsanız elbette bu seçeneği yine değerlendirebilirsiniz. Ancak ücretsiz dijital pazarlama eğitiminin size mesleki açıdan herhangi bir fayda sağlayamayacağını unutmayın.

Dijital Pazarlama Eğitimi Ders İçeriği – Neler Öğreneceksiniz?

Dijital pazarlama eğitiminde; dijital pazarlama alanında ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri edinecek, pratik ağırlıklı bir anlatımla tüm eksikliklerinizi kapatacaksınız. 

 • İçerik üretimi ve içerik pazarlaması,

 • Sosyal medya kanalları,

 • SEO ve SEM,

 • Markalama,

 • E-posta pazarlaması,

 • Mobil pazarlama,

 • Ölçümleme,

 • Raporlama,

 • Hedef kitle belirleme ve rakip analizi,

 • Dijital dönüşüm,

 • Dijital pazarlama stratejileri ve araçları gibi konular üzerinde duracaksınız.

Dijital Pazarlama Eğitimi Fiyatları – Yüksek Rakamlar Beklemeyin!

Ücretsiz dijital pazarlama eğitimi kurslarını araştırdığınıza göre muhtemelen dijital pazarlama eğitimi fiyatlarını kafanızda çok uçuk rakamlar olarak hayal ediyorsunuz. Dijital pazarlama uzmanlığı, sosyal medya uzmanlığı ve SEO uzmanlığı gibi meslekler için önemli avantajlar sunan online dijital pazarlama eğitimi için 2500 ila 4000 TL aralığında bir bütçe ayırmanız yeterli.

Ayrıca yeni bir girişimi hayata geçirmeye hazırlanan girişimciler için de dijital pazarlama eğitimlerinin çok önemli olduğuna değinmek istiyorum. Eğer bir start-up projesi üzerinde çalışıyorsanız mutlaka dijital pazarlama eğitimi alıp sektöre 1-0 önde atılmanız gerekiyor. Ayrıca satış ve pazarlama üzerine eğitim alanlar ve pazarlama uzmanları için de online dijital pazarlama eğitiminin çok faydalı olduğunu söylemem gerekiyor.

[widget-129]

Yorum Yap